Skocz do zawartości

Zdjęcie

turbina czy turbosprezarka

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 16 czerwiec 2017 - 14:49

Witam!

Co będzie lepsze jeśli tak można powiedzieć... Ciągnik z turbiną czy turbosprężarka z westgate? Jaki wpływ te urządzenia mają na moc, dynamikę i spalanie silnika. Które rozwiązanie wybrać? Ktoś orientuje się może?

Szczerze, to pierwszy raz spotykam się żeby typ doładowania decydował o wyborze konkretnego ciągnika, o tym powinno decydować wiele innych parametrów i detali.

Coś mi się zdaje że @pupeq załadował wszystkich pod ch..  a teraz każdy się napina kto mądrzejszy a założyciel tematu nie ma pojęcia o co kaman?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
turbina czy turbosprezarka Dzisiaj, 05:49
  •  

#22 Share pupeq

pupeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 16 czerwiec 2017 - 15:31

Szczerze, to pierwszy raz spotykam się żeby typ doładowania decydował o wyborze konkretnego ciągnika, o tym powinno decydować wiele innych parametrów i detali.

Coś mi się zdaje że @pupeq załadował wszystkich pod ch..  a teraz każdy się napina kto mądrzejszy a założyciel tematu nie ma pojęcia o co kaman?

No raczej x D

Albo inaczej, bo wszystko zaczęło się od tego:

- Turbina doładowania w Claas Arion 410-420 90-100km

- Turbosprężarka z Wastegate w Claas Arion 430-460 110-130km

Powiedzcie plebsowi gdzie tu różnica i która opcja lepsza ? Obie są tak samo podatne na doładowanie mocy w przyszłości?

Edytowany przez pupeq, 16 czerwiec 2017 - 18:05.

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9492 postów

Napisany 16 czerwiec 2017 - 19:32

Powtórzę pytanie po raz któryś co to jest turbina a co turbosprężarka.

Po drugie w obu są silniki Turbodoładowane z interqulerem. Więc to ty powiedz o co ci chodzi?

Nie potrafisz odczytać danych z instrukcji to miej żal do siebie. W tych modelach są praktycznie takie same silniki mniej lub bardziej wyżyłowane i to tyle. Taka sama strategia jaką prowadzi wiele firm od najbardziej popularnego zetora zaczynając.

http://www.claas.pl/...484-dataRaw.pdf

http://www.claas.pl/...ubject=KG_pl_PL

A który bardziej odpowiedni dla ciebie to sam powinieneś wiedzieć sugerując się swoimi potrzebami.

Edytowany przez seweryn20, 16 czerwiec 2017 - 19:36.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#24 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3266 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 16 czerwiec 2017 - 19:36

to wszystko z chinskiego na angielski tłumaczone, pozniej na niemiecki i na polski i pozniej takie nazewnictwo w instrukcjach katalogach itp. a ludzie sie w tym roznicy doszukują.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9492 postów

Napisany 16 czerwiec 2017 - 19:37

Panie bez jaj znalezienie tych danych zajęło mi 20 sekund!!!!!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3266 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 16 czerwiec 2017 - 19:42

jak chcesz więcej mocy to kup od razu mocniejszy traktor i sie nie czaj, lub taki co miał identyczny silnik w roznych wersjach mocy, po gwarancji ktos Ci to podniesie i szlus, po za tym te nowe wirówki i tak nie przechodza tyle co stare konstrukcje :D

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#27 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 czerwiec 2017 - 22:08

turbina czy turbosprezarka Wygląda, że sprawca tego posta zapędził się nieco i zamotał przy analizie danych technicznych.

#28 Share pupeq

pupeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 czerwiec 2017 - 12:44

Powtórzę pytanie po raz któryś co to jest turbina a co turbosprężarka.

Po drugie w obu są silniki Turbodoładowane z interqulerem. Więc to ty powiedz o co ci chodzi?

Nie potrafisz odczytać danych z instrukcji to miej żal do siebie. W tych modelach są praktycznie takie same silniki mniej lub bardziej wyżyłowane i to tyle. Taka sama strategia jaką prowadzi wiele firm od najbardziej popularnego zetora zaczynając.

http://www.claas.pl/...484-dataRaw.pdf

http://www.claas.pl/...ubject=KG_pl_PL

A który bardziej odpowiedni dla ciebie to sam powinieneś wiedzieć sugerując się swoimi potrzebami.

Nie satysfakcjonuje mnie Twoja wypowiedź. Na nic mi ona, możesz ja sobie w zadek w sadzić. Nie zrozumiałeś pytania Twój problem smutasie z niby wiedzą. Na drugi raz sobie wygoglam zamiast prosić o porady pseudo fachowców. Dane które wymieniłem są właśnie z tego prospektu więc o co Ci chodzi geniuszu.

Dziękuje wszystkim za szczerą pomoc i  konkretne wypowiedzi.

Do zamknięcia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9492 postów

Napisany 17 czerwiec 2017 - 13:50

Tak geniuszu za piątkę i silnik z turbiną a bez turbosprężarki też tam znalazłeś.  Gratuluję. Cymbała zrobiłeś z siebie sam. 

Dodaj odpowiedź