Skocz do zawartości

Zdjęcie

Białoruś czy c360

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 16 czerwiec 2017 - 19:55

Białoruś czy c360

Z wałkiem chodzi o to że możesz jechać na połowie obrotów silnika niż "normalnie" mając wałek 540. Czyli jeśli normalnie utrzymujesz 1600 obr/min tak aby wałek się kręcił z prędkością 540 obr/min to z wałkiem 1000 wystarczy że będziesz utrzymywał jakieś 800 obr/min. Czyli dwa razy mniejsze obroty co przekłada się na ekonomie ALE wałek 1000 przy 9/2 nie ma sensu tak samo jak w skrzyni 10/2 w Zetorach. Aby utrzymać odpowiednią prędkość jazdy trzeba często jechać większym biegiem a na mniejszych obrotach a w skrzyni chociażby 9/2 czy 10/2 masz dwa biegi do pracy w polu więc jest lipa bo nie ma z czego wybierać.

Brak wałka 1000 jest uzasadniony w skrzyni o tylu przełożeniach, co innego w MTZ gdzie biegów jest 18 i do wyboru do koloru. 

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Belarus 572 MTZ 82 4x4 Prywatnie Stan Idealny Rejestracja PL/OC Pneumatyka

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 28500.00 PLN
  • 13 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Białoruś czy c360 Dzisiaj, 14:35
  •  

#42 Share bernijol

bernijol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Oj jest tego

Napisany 16 czerwiec 2017 - 20:12

Białoruś czy c360 No mogę się wstrzymać i taką opcje też rozważam nad 80tką. Ale prawda jest też taka że chciałbym wydać nie więcej jak te 15000tys.na ciągnik a 80tki zaczynają się od 18 000. Nie jest to ultimatum te 15 000tys.poprostu na mtz muszę dozbierać. Natomiast jeśli jest taka opcja że wałek mi z tej 550 nie obsłuży chociaż rozrzutnika to i ten ciągnik będzie mi zbędny. Więc co z tym wałkiem wom?wiem że ten gościu co demontował koparkę musiał przerobić wałek bo frezy czy rozmiar inny, ale rotacyjną ciąga,nie wiem ile biegów tam ma i czy to jmuz muszę go dopytać. 9 biegów to chyba nie tragedja?☺

#43 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 16 czerwiec 2017 - 20:55

Białoruś czy c360

Wałek Ci wszystko obsłuży tylko że masz jedną prędkość obrotową czyli 540 obr/min. Druga sprawa że nikt Ci nie doradzi czego potrzebujesz, jeśli szukasz coś w podobnych pieniądzach i pokroju C360 to nic lepszego nie znajdziesz, jeśli chcesz coś większego i z napędem to zbieraj na MTZ 82.

#44 Share bernijol

bernijol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 czerwiec 2017 - 21:31

Białoruś czy c360 A rozumiem z tym wałkiem. No tak na dobrą sprawe to z rotacyjną i tak 30stką bym latał a wałek w 550tce by tylko do rozrzutnika. Myślicie że z gnojakiem by to jako tako współgrało w sęsie ten walek czy to raczej całkowity bezsęs?

#45 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 16 czerwiec 2017 - 22:29

Białoruś czy c360

Pytasz się jak byś nigdy ciągnikiem nie jeździł. wałek 1000 w skrzyni 9/2 nie ma sensu.

#46 Share bernijol

bernijol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 czerwiec 2017 - 23:25

Białoruś czy c360 Bo takim nie jeździłem. Więc skąd mam wiedzieć jak do działa wałek 1000 w skrzyni 9.2? W trzydziestce wiem jak to wygląda jakim biegiem jechać żeby się zgrywało z rotacyjną np. Więc pytam. Coś nie tak? Może poprostu łopatologicznie trzeba tłumaczyć?

#47 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 459 postów

Napisany 17 czerwiec 2017 - 04:41

Białoruś czy c360 Z tego co przeczytałem w necie , mtz 550 ma 540 przy niższych obrotach silnika niż mtz który ma 540/1000 obr więc jeśli tak jest? to jeszcze lepiej ,pisał o tym chyba Zbyszekbrzuze

#48 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3321 postów

Napisany 17 czerwiec 2017 - 07:14

Białoruś czy c360

Wałek Ci wszystko obsłuży tylko że masz jedną prędkość obrotową czyli 540 obr/min. Druga sprawa że nikt Ci nie doradzi czego potrzebujesz, jeśli szukasz coś w podobnych pieniądzach i pokroju C360 to nic lepszego nie znajdziesz, jeśli chcesz coś większego i z napędem to zbieraj na MTZ 82.

Ciekawe czy np użytkownik @new_profil_luki21 uważa że MTZ550 to najlepsze co Go mogło spotkać..... Jak lubisz grzebać to kup jumza za 6tys, podszykuj i w pole a nie mtz za 3x tyle i też nie masz pewności że nie padnie po hektarze orki...

#49 Share ursusek94

ursusek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej i bydła opasowego, mechanizacja i modernizacja rolnictwa

Napisany 17 czerwiec 2017 - 07:27

Białoruś czy c360 znaczy tak, ja o piłem mtz 80 czyli bez napędu po 2 latach założyłem mu napęd, i teraz już bym nie kupił nigdy ciągnika bez napędu, a myślę że następny będzie mtz w dużej budzie. dla mnie nie śmiertelne ciągniki, i bezsensowne jest porównywanie go do c360. tylko za ruska trzeba dac ze 20000. Ale ja bym się nie zastanawiał.

#50 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3321 postów

Napisany 17 czerwiec 2017 - 07:31

Białoruś czy c360

Jak opiłeś to musi chodzić  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 17 czerwiec 2017 - 10:13

Białoruś czy c360

jak ktoś wyżej powiedział kup jumza za pare tys. Za 10 to znajdziesz lalkę w kwadratowej kabinie. Sam posiadam i to jest traktor pancerny i zamiana na 60 byłaby strzałem w kolano. Białoruś jest lepsza pod każdym względem ceny, mocy, spalania, uciągu, ceny części, komfortu, szybka skrzynia (pod 40 prawie leci), osobny zbiornik na olej, chłodnica oleju silnikowego,  nawet do naprawy lepiej bo wszystko na zewnątrz nie musisz pół ciągnika rozbierać. U mnie ciągnie 4 UG, ale z maszynami od 60 spali podobnie, w dodatku chodzi na wszystkim. Dodam że mój 82 rocznik i prawdopodobnie bez większego remontu.   Zaorzesz posiejesz w 2 dni i do garażu. A resztę będziesz sobie 30 pykał.

Sam bym chętnie drugiego ładnego przygarnął jakby ktoś wiedział.

Mtz na pewno będzie droższy i to sporo i oferuje praktycznie to samo.

#52 Share bernijol

bernijol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 czerwiec 2017 - 11:48

Białoruś czy c360 Tak koledzy ta 60tka już odpada tylko teraz wlaśnie mi w głowie namieszaliście, bo to jumz bo to 4x4 żaden inny,i mam mętlik. Ale zrobie tak jak już postanowilem,jadę wytestuje oglądne ton co mam na oku,kołomnie,ja mi podejdzie cena i ogólny stan to pewnie go wezme mimo tej skrzyni 9/2 i tego wałka 1000. Uważam że na mój areał i że będzie to drógi ciągnik w gospodarstwie to wystarczy mi, i bez przodu. Głowne zadanie tego papaja to będzie orka 3kami więc chyba to ogarnie i z takim wałkiem wom jak ma i z taka a nie inną skrzynią. Nie chce poprostu wydać 20kafli na mtz82 którym i tak jak sądze to samo zrobie. No dobra ok może i 4ki bym im ciągał ale chyba aż tak na tym mi nie zależy. Więc panowie,będę pisał czu tranzakcja przebiegła i jak. Ps. Rusek w małej budzie nie wchodzi w gre. Bez urazy dla posiadaczy,jestem gotów zapłacić więcej niż 6tyś. A kipć z dużą kabiną

Edytowany przez bernijol, 17 czerwiec 2017 - 11:50.

#53 Share Jarek1893

Jarek1893

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Historia, motoryzacja, no i jakże i rolnictwo ☺ Ciągniki Ursus<3

Napisany 17 czerwiec 2017 - 13:50

Białoruś czy c360 Jumz ma w sumie jedną podstawową wadę, problematyczne jest założenie przedniego napędu (z tego co wiem) Ruscy coś kombinują z lewej strony jakoś , więc nie tak jak Mtz-cie. Ale skoro kolega nie aż tak potrzebuje napędu to śmiało można polecić ten ciągnik.

#54 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9355 postów

Napisany 17 czerwiec 2017 - 13:54

Białoruś czy c360

Wałkiem 540 zrobisz każdą pracę a 1000 przydaje się tylko w niektórych maszynach z mniejszym zapotrzebowaniem na moc na womie gdzie można pracować na niższych obrotach silnika np. rotacyjna, siewnik do nawozów czy jakaś przewracarka. Do rozrzutnika raczej nie da rady bo mimo wszystko trzeba deptać po gazie.

Szkoda tylko tej skrzyni to na prawdę dużo pomaga.

Jumza raczej bym nie kupował ciągnik już pomalutku odchodzi z tego świata a mtz ma na to jeszcze dużo czasu.

Edytowany przez seweryn20, 17 czerwiec 2017 - 13:55.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

#55 Share bernijol

bernijol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 czerwiec 2017 - 15:00

Białoruś czy c360 Kolego seweryn20 pewnie wiesz co piszesz mimo to ogladam filmy na you tube z tym ciągnikiem czyli 550 i z rozrzutnikiem i jakoś lata to. Wrzuciłbym link do tego filmu ale piszę z telefonu a z aplikacji you tuba jakoś linku nie pokazuje. Ale wystarczy w you tube wpisać mts550 i wyskakuje ten film. Więc jakoś se radzi z tym gnojakiem,co prawda u mnie jest dwie osie ale chyba aż tak dużego znaczenia mieć to nie powinno. Obornika mam tak do 10 takich przyczep na jesień i toż samo na wiosne,więc nie aż tak dużo. Pewnie że skrzyni szkoda ale jak to się mówi coś za coś,jak wieksza kasa za mtz82 to i możliwości większe. Zobaczymy nic jeszcze nie przesądzone że nie będę ciułał na 82,no chyba że za tą 550 podejdzie mi cenowo tak jak już pisałem,to ją wezme i musi mi wystarczyć. Pozdrawiam.

Edytowany przez bernijol, 17 czerwiec 2017 - 15:02.

#56 Share LTZ55a

LTZ55a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 17 czerwiec 2017 - 18:52

Białoruś czy c360

Ja swojego kupiłem jako MTZ 552, więc coś niecoś wiem o nim. Zapoznałem się z sytuacją, w jakiej jesteś i powiem ci, że ten ci wystarczy. 

Mi wystarczy 9 biegów w tych pracach, co robię, wałek 540 masz przy 1600 obr. silnika, więc przy jego spalaniu niech ci nikt nie wmawia, że to jest nieekonomiczne.

Widzę, że w nim jest głowca od 82, więc w przyszłości będziesz mógł dodać mu te 15 km tak samo jak napęd przedni.

Nie kupuj jumza, bo myślę tak samo jak seweryn. W twoim położeniu nawet nie musisz myśleć o wałku 1000 obr.

I jeszcze jedno. Jeżeli wał korbowy jest z przeciwwagami, to możesz go gazować powyżej 2000 obr./min. Jeżeli ich nie ma ( a raczej nie ma ), to gaz do obrotów 1800. Gdzieś czytałem, że teoretycznie do 1950 obr./min.

Sprzedam: 

- Katalog części MTZ 50/52

- Pompę paliwa rotacyjną od LTZ 55A.

#57 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9355 postów

Napisany 17 czerwiec 2017 - 19:03

Białoruś czy c360

Rozrzutnik będzie lepiej chodził na 540 jak na 1000 bo ma większe zapotrzebowanie na moc jak wałek tak samo poruszanie się. Przy nim prawdopodobnie 1000 by nie zdało egzaminu. Dla tego brak wałka 1000 to żadna strata bo ciągnik normalnie współpracuje z każdą maszyną napędzaną 540. Tylko skrzynia na prawdę żal.......

#58 Share LTZ55a

LTZ55a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 17 czerwiec 2017 - 19:06

Białoruś czy c360

Na pw wysyłam ci nr telefonu do gościa, który jest codziennie w Sokołowie. Jak zechcesz to go weźmiesz ze sobą na oględziny. Ja mam czas tylko i wyłącznie w niedziele, czyli jutro.

Sprzedam: 

- Katalog części MTZ 50/52

- Pompę paliwa rotacyjną od LTZ 55A.

#59 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 459 postów

Napisany 17 czerwiec 2017 - 19:27

Białoruś czy c360 Mówicie skrzyni żal?
Za 2 koła można kupić skrzynie pośrednia i będzie więcej biegów ,nic straconego ,
ja bym wolał jeden wałek na 540 a żeby mieć tę prędkość na mniejszych obrotach silnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9355 postów

Napisany 17 czerwiec 2017 - 19:31

Białoruś czy c360

Przerobić można zawsze to masz racje ruski robią wszystko kompatybilne.

Dodaj odpowiedź