Valtra123

Jaki ciągnik o mocy do 80 KM zamiast Ursusa C-360

Polecane posty

Fugeo    277

Renault Ceres 95 lub Ares serii 500. Coś powinno się znaleźć, ale w tej cenie łatwo znaleźć czegoś nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlaQ24    147

Z takim budżetem nawet nie patrz na Ursusa 5314, bo kosztuje dużo, a bazuje na MF z lat 70... Na twoim miejscu rozglądał bym się za Fergusonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ta i pół zimy w garażu na naprawach, regulacjach, uszczelnianiu... Daruj sobie ruski i zetory, to warte max 20 tys no chyba że nowy to z 60 można dać. Chcesz solidny ciągnik to kup John Deera 6110 albo 6210, trafiają się skrzynie 6 biegów +4 pod obciążeniem na każdym, 40km/h, mocny podnośnik, prosty i niezawodny ciągnik https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-john-deere-6110-6100-6200-6210-CID757-IDmKm9K.html#207f56c0b3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

niewiem co wy macie do tych ruskow no chyba ze ktos dbac nie potrafi chocby w minimalnym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę John Deere 2800 jest kilka ciekawych ogloszen na internecie prosta budowa komfort na dobrym poziomie czesci dostepne jest to tak naprawde Zetor 9540 tylko inne malowanie moc jest a spalanie nie zrujnuje Ci kieszeni. Taka moja opinia bo w tej kwocie to Ci zostanie jeszcze na jakis osprzęt do niego a lepiej miec ten lekki zapas mocy. Powodzenia w zakupie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Czemu fergusona można kupić mlodszego za stosunkowo mniejszą cenę? Bo ludzie ich nie chcą, jest fajny do momentu piereszej awarii skrzyni, poza tym problem z podłączeniem jakiejkolwiek maszyny pod hydraulikę bo jeszcze się olej zabrudzi, zaświeci kontrolka i pojeżdżone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

dupcys fleki jak potłuczony. W każdej maszynie z elektrozaworami wymagana jest podstawowa dbałość o olej. Myślisz czemu te wasze rusy i łursusy ciekną na każdym kroku? olej nigdy nie wymieniany, rozdzielacze wyheblowane od opiłków i piachu a o wzmacniaczu momentu nie wspomnę w takim c385, no ale jedzie wiec wg ciebie jest dobrze... kij że hydraulika ledwo działa... jedzie. Nawet w takim ferdku 255 starczy wlać gluta do skrzyni i tez podnośnik stanie a cóż to za technika w nim?? Nie dla psa kiełbasa taki traktor i trzeba se z tego zdawać sprawę i pozostać na poziomie techniki z 70r i zapomnieć o jakimkolwiek komforcie przy robocie jeśli takim problem jest zmienić olej co 1tys godzin i mieć ten sam olej we wszystkich traktorach... a i patrzeć komu pożycza się przyczepy

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

O toż to w każdym trzeba dbać o olej. Cieknie głównie przez to że ( u mnie dla tego ) temperatura oleju jest wysoka i uszczelniacze dostają podupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja śmigam zachodnimi kilka lat i jakos takich problemow nie mam. Mf Seri 42xx to nastepca starych 690 390 itp wiec maszyna prostacka jak rusek i raczej nie widzę żeby taniały. Podstawa to olej i filtry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Jak do transportu to rusek odpada. Każdy poleca ruska bo jest dobry, mamy już go 22 lata od nowości i jak do tej pory przy orce i uprawie sprawował się bardzo dobrze a i mało palił ale jak od zeszłego roku mamy pomidory i poszedł w transport to po sezonie zacząłem się rozglądać za czymś lepszym bo po pierwsze wspomaganie choć wymienione na orbitrol to luzy i tak są i na wąskich drogach czasami bywało niebezpiecznie jak ciągnik nagle odbił ze 20-30 cm w lewo przy szybszej jeździe, drugie to skrzynia, sam nie wiedziałem na co tak inni narzekają dopóki nie przyszło mi rozpędzać się z pełnymi przyczepami  - lekka górka i 8 bez reduktora, 9 z reduktorem i dopiero 9 bez reduktora do tego brak synchronizacji. Teraz kupiłem Deutza DX6.10 (skrzynia 40km/h brak luzów w układzie kierwniczym i trafiłem z pneumatyką 1/2 obwodową do tego dość szczelna i wyciszona kabina i fotel pneumatyczny) dość tanio ale jak na razie nie ma problemów a z kwoty na ciągnik zostało z 10-15tyś na ewentualny remont więc nawet jak coś się stanie to się naprawi i będzie robił dalej, nie jest powiedziane że nowszy, lepszy się nie zepsuje, z tym zawsze trzeba się liczyć teraz też powoli myślę nad zmianą C360 może na jakiegoś deutza DX3 albo 4, patrząc na tego dużego to na prawdę fajne i proste ciągniki jednak jak masz większy budżet to już możesz poszukać trochę nowszego ale również postawiłbym na coś zachodniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Kris ja kupiłem 6.30 i również jestem zadowolony. Jak się dba o te ciągniki to służą długo i bezproblemowo :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Ja zamieniłem 360 na df dx 3.50 ,na papierze to tylko 10 KM różnicy a w rzeczywistości to zupełnie inna liga , skrzynia 40 km/h , hamulce na wszystkie koła a gdzie spalanie , komfort w kabinie i wiele innych , szkoda gadać i nie ma co porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Matik7171x
      Witam, mam problem z Areską, a mianowicie gdy się rozgrzeje silnik to mam problem z przerzuceniem biegów zolw/zając. Czego to może być wina ?
    • Przez kamil5421
      Witam. Moja sprawa przedstawia się tak . Posiadam tego  DF Agrofarm 410 GS z ładowaczem z 2011 r . i chcę go sprzedać i kupić coś innego na jego miejsce w przedziale  90-100 km. Powiedzcie mi co polecacie . od razu mówię nie chce DF . sam myślałem nad renault 110.54 lub jakiegoś Fendt'a . Ciągnik ma głównie pracować jako pomocniczy z ładowaczem , opryskiwacz itp ...  przy areale 70 ha łaki + orne .
      Domyślam się że znajdą sie osoby które beda pisać po hu* zmieniać nowy na stary :)) ... rozważę też propozycje i nowszych modeli ...

      A może ktoś też zainteresowany kupnem tego DF ( nigdy nie orał itp tylko pomocniczy ) 
       
    • Przez PrzedstawicielGS
      Witam, Szukam części do traktora Deutz z 1940 roku f2m 315 lub podobne. Ewentualnie mogę kupić cały ciągnik. Jeśli ktoś coś wie lub ma, to polecam się pamięci. 
      tel. 507 79 79 04
      Marek
    • Przez przemo101112
      Witam.  Mam pytanie odnośnie handlu ciągnikami Z UK. Czy jest ktoś kto się tym zajmuje.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj