Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 8160 - awaria, kalibracja sprzęgła?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share geebart

geebart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 czerwiec 2017 - 13:52

Witam,

posiadam MF-a 8160, ciągnik jest po kilku już różnych naprawach, naprawy są dość kosztowne więc robie je po kolei. 

Ciągnik posiada wciąż pewną awarie a mianowicie po rozgrzaniu przy ciężkiej pracy np. przy dużej talerzówce na wózku gdzie trzeba używać zarówno podnośnika jak i jednej sekcji hydrauliki zdarza się sytuacja że po zdjęciu nogi ze sprzęgła ciągnik nie rusza, trzeba chwile odczekać, zluzować biegi, ciągnik po zejściu z obrotów rusza ale bardzo bardzo agresywnie, jakby elektrozawór się blokował.... 

Skrzynia jest po kapitalnym remoncie,sprzęgło również, niestety już mnie nie było stać na przegląd hydrauliki więc pytanie do forumowiczów czy mają jakiś pomysł zanim wezwę specjalistów i wyłoże na pewno nie małe pieniądze....

Więc: 

może trzeba przeprowadzić kalibrację sprzęgła? jeżeli tak to gdzie się tego dowiedzieć? mam książkę serwisową ale tego tam nie znalazłem (jeżeli jakiś użytkownik tego ciągnika nie posiada książki napraw chetnie się podziele) 

może przejrzeć elektrozawory? 

jeżeli ktoś ma jakieś sugestie lub spotkał się z tym problemem będę wdzięczny za podpowiedz!

pozdrawiam 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 8160 - awaria, kalibracja sprzęgła? Dzisiaj, 23:45
  •  

#2 Share geebart

geebart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 czerwiec 2017 - 17:46

Odświeżam temat....

#3 Share RedPower

RedPower

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 12 czerwiec 2017 - 19:02

Witam,

Kalibracja sprzęgła jest potrzebna gdy sprzęgło źle działa. ..... Przepraszam pospieszyłem się nie nie zauważyłem modelu ciągnika

Edytowany przez RedPower, 13 czerwiec 2017 - 05:26.

#4 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 12 czerwiec 2017 - 19:54

Człowieku tam nie ma zwykłego suchego sprzegła tylko wielotarczowe mokre...

#5 Share RedPower

RedPower

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 13 czerwiec 2017 - 05:23

Opsss przepraszam nie zauważyłem modelu ciągnika :/

#6 Share geebart

geebart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 czerwiec 2017 - 05:41

czyli co to znaczy? że się go nie kalibruje? rzetelne podpowiedzi naprawde:) 

#7 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 3326 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 13 czerwiec 2017 - 07:19

Massey Ferguson 8160 - awaria, kalibracja sprzęgła? Ten temat wyjaśnia dlaczego mf jest tańszy od ursusa z serii mf, bo w ursusa siadasz i pola ubywa a w mf siadasz i wszystkie gadżety ułatwiające prace się prerd i nie ma czym robić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Departament

Departament

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 13 czerwiec 2017 - 09:25

Rolniku ułomny... tylko zauważ że niektórzy potrzebują czegoś więcej niż 70 lichych polskich kucyków (no max co polaczki sprzedawali to 170) do efektywnej roboty bo mają więcej niż 10ha za stodołą do uprawy a chcą jeszcze zdążyć pożyć a nie zdychać na niedojebanie mózgowe, zwyrodnienia kręgosłupa a w najlepszym przypadku tylko niedosłuch, a widać u niektórych te objawy pojawiają się krótko po przesiadce z konia...

Edytowany przez Departament, 13 czerwiec 2017 - 11:20.

#9 Share geebart

geebart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 czerwiec 2017 - 14:32

no dobrze a czy jest tu ktoś kto ma MF-a i wie jak SPRÓBOWAĆ ten problem rozwiązać?

Tak przy okazji kolego, dobrze jest żyć w świecie w którym masz świadomość że maszyny się psują i chęć naprawy ich samemu można potraktować jako trening dla mózgu albo coś w tym stylu, myślałem że forum jest po to żeby sobie pomagać a za chwile zacznie sie tu kłótnia polityczna, zatem czy ktoś wie jak wykonać KALIBRACJĘ sprzęgła w MF serii 81 a jeżeli się jej nie wykonuje to czemu?

#10 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2972 postów

Napisany 13 czerwiec 2017 - 19:03

Tego modelu nie mam ale... z tego co widziałem w katalogu to jest zwykła pompka przy pedale sprzęgła więc co tu chcesz kalibrować jeśli sterownik nic do sprzęgła nie ma? Na pewno tym elektrozawór steruje?? Z tego co czytałem to kalibruje się rewers elektrohydrauliczny (zdaje się od serii 62**, 82**) a ty masz mechanika więc??

Nie mam tego ale zapewne na tarczkach sprzęgła musi być jakieś określone ciśnienie oleju... trza się temu przyjrzeć.

Filtr od sprzęgła wyczyścił? Przynajmniej w serii 61 był wkład gdzieś w okolicy sprzęgła

Edytowany przez lukbold, 13 czerwiec 2017 - 19:05.

#11 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3047 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 14 czerwiec 2017 - 22:24

a filtry wymieniales ? w wiekszosci MF z mokrym sprzegłem jest filtr do przekładni nawrotnej, znajduje się mniej wiecej  z tyłu pod taka duza nakrętka , jest tam metalowy wkład, sporo ludzi tego nie wymienia bo po prostu o tym nie wie lub zapomina i wymienia tylko puszke i wkłady od hydrauliki.

Tu masz z katalogu zrzut, co prawda to z nowszej serii masseya, ale moze u Ciebie jest tak samo, zobacz sobie, wkład sprzegła to numer 24

Załączone miniaturki

• Bez

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#12 Share geebart

geebart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 czerwiec 2017 - 07:57

Ok dzięki zerknę w swoim katalogu ale gdzie na tym rysunku jest filtr ?:) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3047 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 16 czerwiec 2017 - 10:58

24 numer, to filtr siatkowy metalowy.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96