wojteczek

John deere 955 Krzywy wał wytrząsaczy

Polecane posty

wojteczek    10

Witam niedawno kupiłem kombajn john deere 955, mam w nim taki problem że ma skrzywione wały wytrząsaczy, da sie je jakoś wyprostować, czy muszę kupić nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek    10

tylko jak kupie używane to nie będe miał pewności ze bedą proste, nowe nie wchodzą w grę bo to za duże pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek    10

kupiłem ten kombajn miesiac temu i nie zauważyliśmy że wały od wytrzsaczy są krzywe,tylni bardzie przedni nieznacznie ale jest, chciałby, je wyprostować , słyszałem ze prostuje się wały korbowe silników to wydaje mi się że taki też można by spróbować, mam jeszcze pytanie jak odkręcić przednie panewki drewniane jak tam nie ma w ogóle dostępu? Czy jak odkręce tylnie i uniose do góry wytrząsacze to dam radę odkrecić przednie? jeszcze jedno pytanie czy wały trzeba wymieniać kompletami czyli przód i tył razem żeby były jednakowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jak nie ma dostępności??? Wyciągasz sita i włazisz do środka i masz bezproblemowy dostęp.... Ja nawet kładłem płytę na sita i bez wyciągania dokręcałem te panewki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jest jeszcze lepszy sposób, wchodzisz od góry przez ten otwór na wytrząsacze odkręcasz 6 śrubek m6 (tą siatkę co jest na wytrząsaczu) i masz idealny już dostęp do panewki. To dosłownie chwila roboty dla mnie wyciągnąć jeden wytrząsacz i włożyć to 10 min roboty. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek    10

co sądzicie  wałach za 600, 700zł? jutro sie zabieram za rozbieranie i nie wiem czy bawić sie w prostowanie co nie da gwarancji ze jak założe to będą proste czy lepiej kupić komplet wałów czyli przód i tył po około 600zł ??  lepszy wał od gąski zaczyna sie od 1200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj