Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór siewnika

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bastus6

bastus6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 czerwiec 2017 - 10:18

Wybór siewnika

Witam forumowiczów, zamierzam zakupić jakieś zestaw uprawowo-siewny, problem w tym że nie wiem czy mój ciągnik MF3080 (100 KM) poradzi sobie z 3m czy lepiej wybrać 2.5. Ciągnik ten pracuje już z pługiem 4 skibowym obrotowym, talerzówka 3m i radzi sobie z pracą. Jednak siewniki ważą chyba więcej, a co do zapotrzebowania mocy to nie wiem, stąd pytanie do was. Zastanawiałem się nad pneumatycznymi, bo ponoć są lżejsze, gdyż skrzynia załadunkowa jest zaraz za ciągnikiem, przeglądałem zestawy firmy ACCORD. Z siewnikami 2.5 jest gorszy wybór, ciężko znaleźć coś dobrego, dodatkowo nie znalazłem siewnika 2.5 nabudowanego, toteż będzie musiał być na hydropaku, tym samym ciężar będzie większy, bo długość całego zestawu będzie dłuższa. Proszę o komentarz osób rozeznanych w tym temacie. Pozdrawiam ;) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór siewnika Dzisiaj, 16:28
  •  

#2 Share ursus1014ieco410

ursus1014ieco410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/matirolnik16

Napisany 10 czerwiec 2017 - 10:58

Wybór siewnika amazone

#3 Share Tomek55

Tomek55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 czerwiec 2017 - 13:13

Wybór siewnika zgadzam się amazone według mnie robi najlepsze zestawy jak cos to bierz tylko na bronie aktywnej bo przed innymi trzeba doprawiac a tym to mozna w skibe, jak byś mógł powiedzieć jeszcze jakie masz ziemię i teren czy pagorkowaty

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rudinho11

rudinho11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Piłka nożna

Napisany 10 czerwiec 2017 - 13:15

Wybór siewnika W galerii gdzieś widziałem że ktoś śmiga 3m Agromaszem nadbudowanym na agregacie zębowym z John'em 95 km. Ja do Case 5130 105 km kupuje Agromasza talerzowego z hydropakiem i siewnikiem zwykłym. Mam teraz podobny zestaw i daje radę. Tona obciążenia na przodzie i jest ok :)

#5 Share bastus6

bastus6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 czerwiec 2017 - 13:26

Wybór siewnika

Pagórki się zdarzają, ale to raczej takie średnie, niezbyt duże, ziemie mam przeważnie klasy II - III, jest też parę klasy IV. Właśnie w grę wchodzi tylko zestaw z broną aktywną, więc uważacie że z 3m poradzi sobie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share avici_lv80

avici_lv80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 czerwiec 2017 - 13:39

Wybór siewnika Rolnik z okolicy śmiga JD 6320 z Amazonka 303 na wirniku i redlica stopkowa, skrzynia powiększona. Sieje zazwyczaj w orkę przeciągnięta podwójnym campbelem i mimo że mocy może ma na styk to trochę gorzej z balastem. Ja bym się zastanowił jak już chcesz Amazonkę to może na wachadle, zawsze trochę lżejsza no i ciągnik będzie miał lżej a pole napewno lepiej doprawi jak bierny.

#7 Share bastus6

bastus6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 czerwiec 2017 - 13:55

Wybór siewnika

No muszę pomyśleć nad jakimś dobrym rozwiązaniem, bo ten mój stary poznaniak już nie sieje zbyt dobrze, dodatkowo rzepak musi mi znajomy siać, bo nie ma opcji wysiać poznaniakiem 2.5 kg nasion rzepaku. 

A co powiecie na taki zestaw  https://www.olx.pl/o...html#fce390815f  ?

#8 Share gosciu506

gosciu506

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
Napisany 10 czerwiec 2017 - 15:04

Wybór siewnika znajomy miał takiego samego MF i ciagal 3m agregat bierny z wałem packera i siewnik amazone d7 i to na gliniastych glebach

#9 Share Tomek55

Tomek55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 11 czerwiec 2017 - 07:25

Wybór siewnika ten kvenerland bardzo ciężki zauważ jak daleko sa talerze od wału noi wlasnie wal najcięższy z możliwych, a co do siewnika byłbym ostrożny z uwagi na to ze pneumatyczne lubią się z czasem rozczelnic i jest problem
ja bym radził raczej to. .https://www.olx.pl/o...57-IDl1X2E.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share bastus6

bastus6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 czerwiec 2017 - 19:15

Wybór siewnika

Jeżeli bym wybrał agregat bierny, to bym musiał i tak doprawić ziemię przed sianiem. Wolałbym agregat aktywny, aby też zaoszczędzić na paliwie. Skoro Tomek55 twierdzisz że z trójką mechaniczną sobie poradzi, to będę się rozglądał za takimi rodzajami siewników.

Dodaj odpowiedź