bastus6

Wybór siewnika

Polecane posty

bastus6    0

Witam forumowiczów, zamierzam zakupić jakieś zestaw uprawowo-siewny, problem w tym że nie wiem czy mój ciągnik MF3080 (100 KM) poradzi sobie z 3m czy lepiej wybrać 2.5. Ciągnik ten pracuje już z pługiem 4 skibowym obrotowym, talerzówka 3m i radzi sobie z pracą. Jednak siewniki ważą chyba więcej, a co do zapotrzebowania mocy to nie wiem, stąd pytanie do was. Zastanawiałem się nad pneumatycznymi, bo ponoć są lżejsze, gdyż skrzynia załadunkowa jest zaraz za ciągnikiem, przeglądałem zestawy firmy ACCORD. Z siewnikami 2.5 jest gorszy wybór, ciężko znaleźć coś dobrego, dodatkowo nie znalazłem siewnika 2.5 nabudowanego, toteż będzie musiał być na hydropaku, tym samym ciężar będzie większy, bo długość całego zestawu będzie dłuższa. Proszę o komentarz osób rozeznanych w tym temacie. Pozdrawiam ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18

zgadzam się amazone według mnie robi najlepsze zestawy jak cos to bierz tylko na bronie aktywnej bo przed innymi trzeba doprawiac a tym to mozna w skibe, jak byś mógł powiedzieć jeszcze jakie masz ziemię i teren czy pagorkowaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

W galerii gdzieś widziałem że ktoś śmiga 3m Agromaszem nadbudowanym na agregacie zębowym z John'em 95 km. Ja do Case 5130 105 km kupuje Agromasza talerzowego z hydropakiem i siewnikiem zwykłym. Mam teraz podobny zestaw i daje radę. Tona obciążenia na przodzie i jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastus6    0

Pagórki się zdarzają, ale to raczej takie średnie, niezbyt duże, ziemie mam przeważnie klasy II - III, jest też parę klasy IV. Właśnie w grę wchodzi tylko zestaw z broną aktywną, więc uważacie że z 3m poradzi sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avici_lv80    106

Rolnik z okolicy śmiga JD 6320 z Amazonka 303 na wirniku i redlica stopkowa, skrzynia powiększona. Sieje zazwyczaj w orkę przeciągnięta podwójnym campbelem i mimo że mocy może ma na styk to trochę gorzej z balastem. Ja bym się zastanowił jak już chcesz Amazonkę to może na wachadle, zawsze trochę lżejsza no i ciągnik będzie miał lżej a pole napewno lepiej doprawi jak bierny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

znajomy miał takiego samego MF i ciagal 3m agregat bierny z wałem packera i siewnik amazone d7 i to na gliniastych glebach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastus6    0

Jeżeli bym wybrał agregat bierny, to bym musiał i tak doprawić ziemię przed sianiem. Wolałbym agregat aktywny, aby też zaoszczędzić na paliwie. Skoro Tomek55 twierdzisz że z trójką mechaniczną sobie poradzi, to będę się rozglądał za takimi rodzajami siewników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj