Skocz do zawartości

Reklama

piaskarka

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
48 odpowiedzi na ten temat

#41 Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:20

SADEK niestety piasek sam nie poleci .Piaskarka pracuje na zasadzie różnicy ciśnień nad i pod piachem .W twojej maszynie jest tak samo ale że ten zawory kulowe są w złych miejscach tyle że mało pracujesz i na małym powietrzu bo u mnie to wszystko przetarłoby się jednego dnia .Piaskarka to bardzo prosta maszyna i łatwa do zrobienia wystarczy zbiornik dwa zawory ,dysza i trochę przewodów srednicy uzależnionej od wydajności kompresora oraz podstawy fizyki.

#42 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2942 postów
  • 8872878

Napisany 28 grudzień 2009 - 15:40

Więc odpowiadam na pytanie: jak się piaskuje?  ---  dobrze by się piaskowało tylko sprężarka za mała (wydajność bo ciśnienie to uzyskiwałem). Próba na zwykłym przesianym piasku. Kolego Darpol proszę o nakreślenie w których miejscach powinny być te zawory, uważam że duża część forumowiczów będzie Ci wdzięczna za pomoc.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

#43 husar21

husar21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 16:29

Moje zdanie jest takie. Aby efektywnie piaskować potrzebny jest kompresor o wydajności ok 6-8 bar. Ciś takie musi byc utrzymywane w obiegu na takim poziomie w przeciwnym razie hu....o bedzie scierać. Ja posiadam kompresor Ingersoll-rand z siolnikiem Perkins 3 (angielskim) cylindrowym i sprężarką wirnikową. 8 bar utzrymuje w obiegu spokojnie. jeżeli chodzi o piasek nie polecam przesianego choc można. Piasek przesiany zawiera pył który po pierwsze zwieksza opory, pogarsza widoczność podczas piaskowania w dodatku  pogarsza efektywność piaskowani. Jeżeli porównamy  spalone paliwo baź energię wykorzystaną do napędu kompresora z oczywiście niska efektywnościa okaże sie to niezbyt opłacalne. Piaskarki na allegro szczególnie te tansze to takie gówno ze głowa mała. Skusiłem sie na taką za 600 zł i po 4 godzinach pracy dobry pozostał jedynie zbiornik. Zawory zwykłe mosieżne szybko sie wycierają (zużywają), wąż ciśnieniowy jak i ten od kompresora pekają, manometr zawiesza sie a o dyszach  porcelanowych to nie ma co gadac- jedna starczy na 1 godzine pracy 9 w porywach. Sam tego doswiadczylem i przestrzegam innych. Dobra piaskarka musi byc więcej warta. Duuuży zbiornik z dozownikiem węże (ja kupiłem w podwójnym  oplocie hydrauliczne stomilu służą mi juz jakieś 20 godzin pracy i na razie nie widać uszczerbku), i porządne zawory. pozdrawiam

#44 Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 19:14

Zawory w piaskarce nie mogą stykać się z piaskiem bo po paru godz. będzie z nich sito.Ja mam robioną piaskarkę ciśnieniową i używam jej przez 3 lata piaskuję raczej tylko swoje maszyny tak ok. 500godz/rok. Maszyna pracuje bez kłopotu ,jedynie po 50-100godz. wyciera się trójnik pod zbiornikiem.Węże specjalne do ścierniwa stomil Fi-1cal dysza "8"węglik wolframu wszystko pracuje bez wymiany 3 lata co prawda otwór dyszy ma już 11mm ale kupiłem nową.Piaskarka to zbiornik z wagonu kolejowego ok 100l
trzy zawory jeden przed zbiornikiem dalej trójnik jeden przewód podłączony na górę zbiornika tam zawór zwykły i manometr do mierzenia ciśnienia nad piachem dalej za dolnym trójnikiem zawór sterujący różnicą ciśnień i dawką piasku dalej trójnik góra do dna zbiornika a na wprost 10m przewód do piaskowania zdyszą. Nie wiem czy ktoś to zrozumie, ale może jutro jak nie zapomnę zrobię parę zdjęć i spróbuję ich jakoś wstawić chociaż nie bardzo wiem jak.Koszt zrobienia takiej piaskarki to zbiornik+100zł na zaworki+wąż chyba 28zł/m + dysza 100zł. Dodam że sprężarka to polska WD53 trzycylindrowa z silnikiem spalinowym SW400 o wydajności 5,3m3/min ,bardzo dobra tyle że paliwożerna.

#45 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2942 postów
  • 8872878

Napisany 29 grudzień 2009 - 15:27

Ja dorzucę linki z piaskarkami warsztatowej konstrukcji: Piaskarka domowej roboty za 300zl  jak i konstrukcji fabrycznej (załączone zdjęcie w poście): Budowa  piaskarki ciśnieniowej

Są z innego forum (nie o tematyce rolniczej) więc chyba nikt nie będzie miał mi tego za złe.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

#46 inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 22:48

Ja mam tak sam kompresor jak MARIUSZSCZ. Wydajność dokladnie 1360l/min przy 7bar.Daje rade z dyszą 6mm przy 7mm już się nie wylancza. Przy piaskowaniu mam stale ciśnienie które przy ciąglej pracy nie spada poniżej 6bar.Kiedyś mialem kompresor o wydajności 450l/min-nie dalo się tym pracować- chwila moment i powietrza nie bylo.

#47 TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • 31272999
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 lipiec 2010 - 20:05

Co myślicie o tej piaskarce http://allegro.pl/it...vs.html  będzie dobra i czy długo wytrzyma bo mam kilka sprzętów do odnowienia

#48 wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • 11193137

Napisany 18 lipiec 2010 - 08:46

to naprawdę musisz mieć kilka maszyn do  odnowienia  :D
co do samej piaskarki to jak dla mnie wygląda dobrze ale i cena konkretna

ja polecam zrobienie piaskarki samemu nic wielkiego ja tak zrobiłem i mam piaskarkę za ok 700zł  :D w ciągu miesiąca zwróciła sie razem z kompresorem :D

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#49 jarilitmanen

jarilitmanen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 13:26

Zobacz postoFsik, o 27 marzec 2009 - 21:22, powiedział:

Daj sobie spokój z czyszczeniem wiertarką kup sobie szczotkę do szlifierkę sto razy lepiej idzie.

Czyszczenie wiertarką nie jest takim głupim pomysłem kiedyś czyściłem dzisiaj mam piaskarkę :D

Edytowany przez jarilitmanen, 31 grudzień 2010 - 16:05.

Zobacz także