Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

piaskarka

61 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:20

piaskarka SADEK niestety piasek sam nie poleci .Piaskarka pracuje na zasadzie różnicy ciśnień nad i pod piachem .W twojej maszynie jest tak samo ale że ten zawory kulowe są w złych miejscach tyle że mało pracujesz i na małym powietrzu bo u mnie to wszystko przetarłoby się jednego dnia .Piaskarka to bardzo prosta maszyna i łatwa do zrobienia wystarczy zbiornik dwa zawory ,dysza i trochę przewodów srednicy uzależnionej od wydajności kompresora oraz podstawy fizyki.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
piaskarka Dzisiaj, 07:26
  •  

#42 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3249 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 15:40

piaskarka Więc odpowiadam na pytanie: jak się piaskuje? --- dobrze by się piaskowało tylko sprężarka za mała (wydajność bo ciśnienie to uzyskiwałem). Próba na zwykłym przesianym piasku. Kolego Darpol proszę o nakreślenie w których miejscach powinny być te zawory, uważam że duża część forumowiczów będzie Ci wdzięczna za pomoc.
  • 0

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#43 Share husar21

husar21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 16:29

piaskarka Moje zdanie jest takie. Aby efektywnie piaskować potrzebny jest kompresor o wydajności ok 6-8 bar. Ciś takie musi byc utrzymywane w obiegu na takim poziomie w przeciwnym razie hu....o bedzie scierać. Ja posiadam kompresor Ingersoll-rand z siolnikiem Perkins 3 (angielskim) cylindrowym i sprężarką wirnikową. 8 bar utzrymuje w obiegu spokojnie. jeżeli chodzi o piasek nie polecam przesianego choc można. Piasek przesiany zawiera pył który po pierwsze zwieksza opory, pogarsza widoczność podczas piaskowania w dodatku pogarsza efektywność piaskowani. Jeżeli porównamy spalone paliwo baź energię wykorzystaną do napędu kompresora z oczywiście niska efektywnościa okaże sie to niezbyt opłacalne. Piaskarki na allegro szczególnie te tansze to takie gówno ze głowa mała. Skusiłem sie na taką za 600 zł i po 4 godzinach pracy dobry pozostał jedynie zbiornik. Zawory zwykłe mosieżne szybko sie wycierają (zużywają), wąż ciśnieniowy jak i ten od kompresora pekają, manometr zawiesza sie a o dyszach porcelanowych to nie ma co gadac- jedna starczy na 1 godzine pracy 9 w porywach. Sam tego doswiadczylem i przestrzegam innych. Dobra piaskarka musi byc więcej warta. Duuuży zbiornik z dozownikiem węże (ja kupiłem w podwójnym oplocie hydrauliczne stomilu służą mi juz jakieś 20 godzin pracy i na razie nie widać uszczerbku), i porządne zawory. pozdrawiam
  • 0

#44 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 19:14

piaskarka Zawory w piaskarce nie mogą stykać się z piaskiem bo po paru godz. będzie z nich sito.Ja mam robioną piaskarkę ciśnieniową i używam jej przez 3 lata piaskuję raczej tylko swoje maszyny tak ok. 500godz/rok. Maszyna pracuje bez kłopotu ,jedynie po 50-100godz. wyciera się trójnik pod zbiornikiem.Węże specjalne do ścierniwa stomil Fi-1cal dysza "8"węglik wolframu wszystko pracuje bez wymiany 3 lata co prawda otwór dyszy ma już 11mm ale kupiłem nową.Piaskarka to zbiornik z wagonu kolejowego ok 100l
trzy zawory jeden przed zbiornikiem dalej trójnik jeden przewód podłączony na górę zbiornika tam zawór zwykły i manometr do mierzenia ciśnienia nad piachem dalej za dolnym trójnikiem zawór sterujący różnicą ciśnień i dawką piasku dalej trójnik góra do dna zbiornika a na wprost 10m przewód do piaskowania zdyszą. Nie wiem czy ktoś to zrozumie, ale może jutro jak nie zapomnę zrobię parę zdjęć i spróbuję ich jakoś wstawić chociaż nie bardzo wiem jak.Koszt zrobienia takiej piaskarki to zbiornik+100zł na zaworki+wąż chyba 28zł/m + dysza 100zł. Dodam że sprężarka to polska WD53 trzycylindrowa z silnikiem spalinowym SW400 o wydajności 5,3m3/min ,bardzo dobra tyle że paliwożerna.
  • 0

#45 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3249 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 15:27

piaskarka Ja dorzucę linki z piaskarkami warsztatowej konstrukcji: Piaskarka domowej roboty za 300zl jak i konstrukcji fabrycznej (załączone zdjęcie w poście): Budowa piaskarki ciśnieniowej

Są z innego forum (nie o tematyce rolniczej) więc chyba nikt nie będzie miał mi tego za złe.
  • 0

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#46 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 22:48

piaskarka Ja mam tak sam kompresor jak MARIUSZSCZ. Wydajność dokladnie 1360l/min przy 7bar.Daje rade z dyszą 6mm przy 7mm już się nie wylancza. Przy piaskowaniu mam stale ciśnienie które przy ciąglej pracy nie spada poniżej 6bar.Kiedyś mialem kompresor o wydajności 450l/min-nie dalo się tym pracować- chwila moment i powietrza nie bylo.
  • 0

#47 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 lipiec 2010 - 20:05

piaskarka Co myślicie o tej piaskarce http://allegro.pl/it...erzowy_fvs.html będzie dobra i czy długo wytrzyma bo mam kilka sprzętów do odnowienia
  • 0

#48 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 08:46

piaskarka to naprawdę musisz mieć kilka maszyn do odnowienia :D
co do samej piaskarki to jak dla mnie wygląda dobrze ale i cena konkretna

ja polecam zrobienie piaskarki samemu nic wielkiego ja tak zrobiłem i mam piaskarkę za ok 700zł :D w ciągu miesiąca zwróciła sie razem z kompresorem :D
  • 0

#49 Share jarilitmanen

jarilitmanen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 13:26

piaskarka

Daj sobie spokój z czyszczeniem wiertarką kup sobie szczotkę do szlifierkę sto razy lepiej idzie.

Czyszczenie wiertarką nie jest takim głupim pomysłem kiedyś czyściłem dzisiaj mam piaskarkę :D

Edytowany przez jarilitmanen, 31 grudzień 2010 - 16:05.

• 0

#50 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 31 grudzień 2014 - 14:46

piaskarka

Stary temat, ale nie będą tworzył nowego (?).

A więc tak, chciałbym się zaopatrzyć w..narzędzie do piaskowania. Kompresor na powietrze mam, nie jest zbyt duży, z tych mniejszych, to teraz do niego potrzebuję pistolet do piaskowania, do niego wąż podłączyć i gotowe?

Taki pistolet dla amatora początkującego, bawiącego się w to pierwszy raz wystarczy ?

http://allegro.pl/pi...4878925525.html

Co chce nim "czyścić", maszyny rolnicze, konstrukcje stalowe, żeby potem pomalować powierzchnię.

Z piaskiem czytałem, że 01,-04 to do lekkich spraw jak drewno, materiały samochodowe - części, powierzchnie, a do konstrukcji budowlanych 04,-1 .... 1-2.. ?

• 0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6362 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 12:18

piaskarka

Pierwsze pytanie- jaką masz sprężarkę?

• 0

#52 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 3358 postów
  • Zainteresowania:Elektronika

Napisany 01 styczeń 2015 - 12:33

piaskarka

Tu nie chodzi aż tak bardzo o sprężarkę, bo do tego pistoletu 200l/min wystarczy, z tym że tym sprzętem piaskowanie np. ramy od przyczepy zajęłoby 2 tygodnie.

• 0

"AGRO-SERWIS" Elektronika ciągników, maszyn rolniczych i samochodów. 

Diagnostyka komputerowa elektroniki samochodów, ciągników i kombajnów: silników, skrzyń biegów, ABS, SRS, testerem Texa Navigator TXT.

Naprawy i modernizacje instalacji elektrycznych w ciągnikach i kombajnach, przyczepach i innych pojazdach.

Diagnostyka oscyloskopowa wszelkich układów impulsowych, czujników indukcyjnych i tachoprądniczek.

Diagnostyka oscyloskopowa magistrali CAN.

Szybka diagnostyka oscyloskopowa alternatorów bez demontażu z pojazdu, oraz pełna diagnostyka na stole probierczym.

Naprawa elektroniki sterującej migomatów, spawarek, prostowników, sterowników pomp CO, przerywaczy kierunkowskazów oraz innych układów elektronicznych.

Profesjonalna regeneracja i sprzedaż alternatorów.

Zapraszam na PW, oraz do galerii http://www.agrofoto....bum/1612-rozne/

Kupię transformator separacyjny 300-400W.

Kupię pług Lemken Opal 90, 2+1. Kontakt na PW.

#53 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 17:23

piaskarka

Sprężarka 50l butla ok. Nie chcę żadnego profesjonalnego sprzętu, jedynie okazyjnie coś wyczyścić dokładnie do pomalowania od drewna po metal. No właśnie do malowania jest za mała ta sprężarka, ale póki co chciałbym na próbę jak praca w ogóle pójdzie. Od czego trzeba zacząć "zabawę" z piaskowaniem, nigdy się w to nie bawiłem jeszcze. 2x2m blacha ile by mi zeszła z tym pistoletem i sprężarką i jaka ilość piasku?

Ah..jak już pisze to w jednym poście :) Jaki musi być piasek do tego pistoletu, tzn czy mogę użyć np z...piasku do murowania jasny najzwyklejszy, czy musi być odpowiedni?

• 0

#54 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 20:37

piaskarka

Piasek może być najzwyklejszy na świecie, najważniejsze aby był suchy a średnice ziarenek możesz już sobie dopasować poprzez przesiewanie

• 0

#55 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 3358 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 10:11

piaskarka

@Farmer21 tym pistoletem blachę 2x2m minimum godzinę do dwóch, zależy od stopnia skorodowania. Ale z tą sprężarką daj sobie spokój. Nie dasz rady nic tym zrobić. Też na początku tak chciałem robić, ale postawiłem na normalną piaskarkę i duży kompresor.

• 0

Diagnostyka komputerowa elektroniki samochodów, ciągników i kombajnów: silników, skrzyń biegów, ABS, SRS, testerem Texa Navigator TXT.

Naprawy i modernizacje instalacji elektrycznych w ciągnikach i kombajnach, przyczepach i innych pojazdach.

Diagnostyka oscyloskopowa wszelkich układów impulsowych, czujników indukcyjnych i tachoprądniczek.

Szybka diagnostyka oscyloskopowa alternatorów bez demontażu z pojazdu, oraz pełna diagnostyka na stole probierczym.

Naprawa elektroniki sterującej migomatów, spawarek, prostowników, sterowników pomp CO, przerywaczy kierunkowskazów oraz innych układów elektronicznych.

#56 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 10:18

piaskarka

@Elektrotechnik - tak tylko, że jakby to powiedzieć.. Ja się piaskowaniem nie będą zajmował, dosłownie okazyjnie podłączyć pistolet i tyle. Piaskarka to wiem, że jest odpowiednim narzędziem do piaskowania, ale to koszt 350zł minimum.

No właśnie chyba dam sobie spokój, bo jeśli rzeczywiście do malowania (a jest) za mały ten kompresor to nie ma sensu do piaskowania.

Rozumiem, że kupno lepszego pistoletu nic mi nie da bez piaskarki? Bo 50l to ok ilu..30 sec piaskowania..?(tyle ok maluje jednym zbiornikiem i czekam potem az na pompuje, więc z piaskowaniem będzie podobnie ?- czy się mylę?

Choć 30 sec i jakieś 2 min czekać aż napompuje to tragedii by nie było, bo takie drobne rzeczy bym robił, że ogólnie 20 min zabawy..

• 0

#57 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 10:20

piaskarka

Dwa tygodnie to zajmie piaskowanie ramy do roweru,na przyczepę zarezerwuj sobie 2-miesiące.

Generalnie odradzam zakup takiego sprzętu,po 1-godzinie pracy rzucisz go w kąt w garażu.

• 0

Naklejki URSUS BIZON:   www.szort.pl/jq3me

#58 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 11:41

piaskarka

Czyli żaden pistolet z kompresorem nie da rady zrobić nic?

• 0

#59 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 3358 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 14:00

piaskarka

Ja Ci powiem tak: Miałem sprężarkę 200l/min i pożyczyłem taki pistolet na próbę i to nie byle co z allegro, tylko dobrej firmy. Chciałem piaskować aluminiowe obudowy od alternatorów. Ale jak jedną szt, robiłem 2 godziny, to mi się od razu odechciało. Trochę  pokombinowałem i dostałem za darmo sprężarkę 500l/min, nową tyle że z oberwanym uchem od cylindra. Udało się pospawać, dokupiłem okazyjnie silnik za 250zł, butlę LPG 80l, za 50zł, trzy zawory, waż gumowy, i dyszę z węglika. Poskładałem to wszystko do kupy i teraz spokojnie piaskuję alternator w ciągu 10 min. Ramę od rozrzutnika zajmuje 2 dni. A do większych rzeczy ten kompresor jest i tak zbyt mały, bo żeby spokojnie piaskować dyszą 5mm, trzeba mieć 900l/min. Kolega teraz piaskuje dyszą venturiego 8mm, ale za 800zł kupił kompresor 2300l/min na WOM. Z tym, że 1m2 blachy piaskuje w niecałe 2 minuty. Także pistolet to nadaje się do naprawdę drobnych rzeczy, np, jakieś zawiasy do furtki, jakieś śruby, nakrętki itp. O felgach można praktycznie już zapomnieć.

• 0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 15:48

piaskarka

No nic ok chciałem to wiedzieć :) Czyli amatorsko piaskowaniem z samym kompresorem i pistoletem nie ma się co bawić.. Choć ja serio do drobnych spraw ale.. :)

• 0