johndeere6210

piaskarka

Polecane posty

krzsiek1312    1

na szlifierkę ale z regulowaną ilością obrotów . oczywiście z obudową aluminiową

wiem co to za ból jak tira spalonego czyściliśmy :blink: jak masz dużo ha i maszyn to na pewno wykorzystana maszyna będzie wo warto bo szkoda czasu na drapanie wiertarką i tak nie będzie tego efektu

za tonę to kupujemy a w opakowaniach po 1200 to w zależności jaki piasek 250-300zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Tak ja potrzebuje coś naprawde małego, wiedze że się znasz troche na tym sprzęcie, więc interesowała by mnie ta za 600 zł, powiedz mi na czym polega to odwadnianie ?? Wiesz to tak tylko dla mnie, tam coś przeszlifować, myśle że opróćz ładowarki to będzie jeszcze do pisakowania troche przyczep, może nawet troche na usługe znajomym, troche pługi i wogóle wszystkie maszynki troche odświerzyć, zadaniem honorowym chyba będzie piaskowanie bizona :D w końcu jak już sprzęt będzie , a bizonowi farba by się przydała, to czemu nie :blink: A i powiedz mi jeszcze czy ta za 600 zł to jest zbniornik z piaskiem, czy zbiornik na powietrze ?? I w jaki sposób pobiera piasek z zbiornika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Odwodnić powietrze trzeba żeby piasek sie nie kleił i żeby nie rdzewiała od razy oczyszczona powierzchnia. Do zbiornika sypie się piasek i on przez ten zawór pod zbiornikiem wylatuje(nim się też ilość reguluje) a strumień powietrza kieruje go wężem do pistoletu i na tym to polega. Tylko teraz w niektórych to ten zbiornik z piaskiem jest pod ciśnieniem dodatkowo ale nie wiem jak w tej piaskarce. Jakby coś jeszcze to pytaj.

 

krzsiek1312 ja go nie czyściłem wogóle nic z nim nie robiłem tylko zabudowe ściągłem z niego i opony tylnie wziołem bo były dobre. A potem go sprzedałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

O dzienki za info, a powiedz mi jak mam do tego zbiornika wsypać piasek, przez lejek ?? Bo widze że tam górze zabudowana jest. Mam jeszcze jdeno pytaine, bo tam misze 1 atmosfera rzy wydatku 18 - 12 l powietrza na minute bodajrze, czy sprężarka jednotłokowa podoła temu zadaniu, jak trzeba będzie to się drugą doda, ale pytam z ciekawości :blink:

 

Edit: tam jest 12 l na sekunde, sory za nie dopatrzenie,więc jednak nie da rady :: Naj wyrzej połącznymy siły z sąsiadem, bo on ma naczepe do piaskowania, zepnie się w jeden obwód dwie sprężarki, i luzik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

tak przez lejek się piasek wsypuje. jak 12 l/s to nawet moja śrubowa by nie dała rady bo mam 600l/min. przy tej za 699 jest od 3-12 L zależne od ciśnienia. ale im wieksze tym szybciej piaskujemy ale jak nie mamy odpowiedniej sprężarki to trzeba używać tego co mamy :blink: to najwyżej zobaczysz a jaką masz tą tłokową sprężarke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

dawidg2 Ja nie mówię że ty czyściłeś , ale ja spalone tiry z zachodu nieraz to tylko rama sama jest, a kabiny tylko szczątki

A jak większe ciśnienie tym lepszy efekt to my staramy się jechać na 6 atm. A ilość ta co wylatuje można zmniejszyć i trochę się zaoszczędzi piasku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

endrju00711 zależy jakiej wydajności masz. Jak nie spróbujesz to sie nie dowiesz czy da radę. Ja kupiłem śrubówke z kilku względów. Mniej hałasu robi, jest wydajniejsza, i dłużej można ją eksploatować i może chodzić na okrągło, tłokowa to też na biede może. Jeden minus to to że dużo wody się wytrąca z powietrza przy niej.

 

krzsiek1312 a no spoko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Jesli chcecie piaskować to od razu odradzam pistolety oraz chińskie piaskarki. Miałem z tym wszystkim styczność i za niedużą gotówkę mogę polecić piaskarki robione u nas w polsce przez kilka osób ( byle nie herubin ) . Są cały czas na allegro od kilkuset złotych. Ja mam taką i jestem zadowolony. Mój kompresor to 3 tłokowy polski WAN AW o wydajnosci 1300l/min. Trochę puszcza wody, dlatego zamontowałem odwadniacz bo inaczej się piasek kleił gdzieś na spodzie piaskarki. Ogólnie koszty jakie ponisłem to piaskarka za 600 zł, kompresor 950 zł, odwadniacz jakieś 100 zł, oraz musiałem dorobic sterowanie do kompresora gwiazda trójkąt za porę stówek ( nowe cześći ). Maskę mam przerobioną z przyłbicy spawalniczej. Wydajnosci kompresora się nie przeskoczy, butla nie musi być duża ( jest to bzdura ) bo co z tego że dasz zbionik 1000 l jak piaskarka pożera więcej na minutę. Zbironik musi być po prostu żebu wyrównac pulsację z pracującego kompresora. Ewentualnie jak się ma do wypiaskowania coś niedużego to taki zbiornik ratuje sytuację, ale zanim go kompresor nabije to może minąć parę godzin nawet :)

Wydajność piaskowania zalezy od wielkości otworu w dyszy. Ja piaskuję dyszą 5 mm bo na takiej kompresor mi jeszcze trochę odpocznie.

 

Przykładowo bak od jumza piaskowałem w tym miesiącu i zajeło to mi ok 10 minut ( dysza 5 mm ) . Np na dyszy 4 mm zejdzie dwa razy tyle, ale wystarczy dla takiej dyszy kompresor ok 500l/min. Mniejszej dyszy nie polecam bo są kłopoty z zapychaniem piaskiem no i wolno idzie.

 

Jesli ktoś potrzebuje porady można pisać - nie piaskuje zawodowo, ale piaskarkę mam ok 4 lat i co mi się chce to piaskuję. Teraz jak trochę się oswoję z ciągnikiem to spawam i ściągam kabinę i błotniki do piaskowania, potem elementy maski.

 

Oto link jak wolno piaskuje chińszczyzna:

 

 

A tu piaskarka normalniejsza:

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-3100898868062874973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

Ej na jakiej zasadzie działa ta w/w piaskarka ?????? Czy do tej beczki wsypuje się piasek a potem sprężarke podłącza się do tego otworu u góry a tym u dołu to wylatuje piasek ??????? Mi sie zdaje że jak zasypie nawet 3/4 tej beczki to cisnienie nie wypchnie tego piasku przez ten mały otwór u dołu :lol: Napiszcie na jakiej zasadzie to działa bo terz cos takiego muszę kupić a jestem zielony w tych sprawach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ale wcale ciśnienie nie musi wypychać piasku (jest drobny i suchy) sam leci a powietrze go tłoczy przewodem do dyszy i cała piaskarka.

 

Jeżeli posiadasz zbiornik od powietrza od przyczepy to można to wykonać samemu.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f176a0ede3c34961.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd10b8377489a492.html

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

SADEK niestety piasek sam nie poleci .Piaskarka pracuje na zasadzie różnicy ciśnień nad i pod piachem .W twojej maszynie jest tak samo ale że ten zawory kulowe są w złych miejscach tyle że mało pracujesz i na małym powietrzu bo u mnie to wszystko przetarłoby się jednego dnia .Piaskarka to bardzo prosta maszyna i łatwa do zrobienia wystarczy zbiornik dwa zawory ,dysza i trochę przewodów srednicy uzależnionej od wydajności kompresora oraz podstawy fizyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Więc odpowiadam na pytanie: jak się piaskuje? --- dobrze by się piaskowało tylko sprężarka za mała (wydajność bo ciśnienie to uzyskiwałem). Próba na zwykłym przesianym piasku. Kolego Darpol proszę o nakreślenie w których miejscach powinny być te zawory, uważam że duża część forumowiczów będzie Ci wdzięczna za pomoc.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husar21    0

Moje zdanie jest takie. Aby efektywnie piaskować potrzebny jest kompresor o wydajności ok 6-8 bar. Ciś takie musi byc utrzymywane w obiegu na takim poziomie w przeciwnym razie hu....o bedzie scierać. Ja posiadam kompresor Ingersoll-rand z siolnikiem Perkins 3 (angielskim) cylindrowym i sprężarką wirnikową. 8 bar utzrymuje w obiegu spokojnie. jeżeli chodzi o piasek nie polecam przesianego choc można. Piasek przesiany zawiera pył który po pierwsze zwieksza opory, pogarsza widoczność podczas piaskowania w dodatku pogarsza efektywność piaskowani. Jeżeli porównamy spalone paliwo baź energię wykorzystaną do napędu kompresora z oczywiście niska efektywnościa okaże sie to niezbyt opłacalne. Piaskarki na allegro szczególnie te tansze to takie gówno ze głowa mała. Skusiłem sie na taką za 600 zł i po 4 godzinach pracy dobry pozostał jedynie zbiornik. Zawory zwykłe mosieżne szybko sie wycierają (zużywają), wąż ciśnieniowy jak i ten od kompresora pekają, manometr zawiesza sie a o dyszach porcelanowych to nie ma co gadac- jedna starczy na 1 godzine pracy 9 w porywach. Sam tego doswiadczylem i przestrzegam innych. Dobra piaskarka musi byc więcej warta. Duuuży zbiornik z dozownikiem węże (ja kupiłem w podwójnym oplocie hydrauliczne stomilu służą mi juz jakieś 20 godzin pracy i na razie nie widać uszczerbku), i porządne zawory. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Zawory w piaskarce nie mogą stykać się z piaskiem bo po paru godz. będzie z nich sito.Ja mam robioną piaskarkę ciśnieniową i używam jej przez 3 lata piaskuję raczej tylko swoje maszyny tak ok. 500godz/rok. Maszyna pracuje bez kłopotu ,jedynie po 50-100godz. wyciera się trójnik pod zbiornikiem.Węże specjalne do ścierniwa stomil Fi-1cal dysza "8"węglik wolframu wszystko pracuje bez wymiany 3 lata co prawda otwór dyszy ma już 11mm ale kupiłem nową.Piaskarka to zbiornik z wagonu kolejowego ok 100l

trzy zawory jeden przed zbiornikiem dalej trójnik jeden przewód podłączony na górę zbiornika tam zawór zwykły i manometr do mierzenia ciśnienia nad piachem dalej za dolnym trójnikiem zawór sterujący różnicą ciśnień i dawką piasku dalej trójnik góra do dna zbiornika a na wprost 10m przewód do piaskowania zdyszą. Nie wiem czy ktoś to zrozumie, ale może jutro jak nie zapomnę zrobię parę zdjęć i spróbuję ich jakoś wstawić chociaż nie bardzo wiem jak.Koszt zrobienia takiej piaskarki to zbiornik+100zł na zaworki+wąż chyba 28zł/m + dysza 100zł. Dodam że sprężarka to polska WD53 trzycylindrowa z silnikiem spalinowym SW400 o wydajności 5,3m3/min ,bardzo dobra tyle że paliwożerna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ja dorzucę linki z piaskarkami warsztatowej konstrukcji: Piaskarka domowej roboty za 300zl jak i konstrukcji fabrycznej (załączone zdjęcie w poście): Budowa piaskarki ciśnieniowej

 

Są z innego forum (nie o tematyce rolniczej) więc chyba nikt nie będzie miał mi tego za złe.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Ja mam tak sam kompresor jak MARIUSZSCZ. Wydajność dokladnie 1360l/min przy 7bar.Daje rade z dyszą 6mm przy 7mm już się nie wylancza. Przy piaskowaniu mam stale ciśnienie które przy ciąglej pracy nie spada poniżej 6bar.Kiedyś mialem kompresor o wydajności 450l/min-nie dalo się tym pracować- chwila moment i powietrza nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

to naprawdę musisz mieć kilka maszyn do odnowienia :D

co do samej piaskarki to jak dla mnie wygląda dobrze ale i cena konkretna

 

ja polecam zrobienie piaskarki samemu nic wielkiego ja tak zrobiłem i mam piaskarkę za ok 700zł :D w ciągu miesiąca zwróciła sie razem z kompresorem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z czyszczeniem wiertarką kup sobie szczotkę do szlifierkę sto razy lepiej idzie.

 

Czyszczenie wiertarką nie jest takim głupim pomysłem kiedyś czyściłem dzisiaj mam piaskarkę :D

 

______________________________

piaskarki do czego służą oraz ogrodzenia warszawa

Edytowano przez jarilitmanen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Stary temat, ale nie będą tworzył nowego (?).

A więc tak, chciałbym się zaopatrzyć w..narzędzie do piaskowania. Kompresor na powietrze mam, nie jest zbyt duży, z tych mniejszych, to teraz do niego potrzebuję pistolet do piaskowania, do niego wąż podłączyć i gotowe?

Taki pistolet dla amatora początkującego, bawiącego się w to pierwszy raz wystarczy ?

http://allegro.pl/piaskarka-pistolet-do-piaskowania-z-odzyskiem-i4878925525.html

Co chce nim "czyścić", maszyny rolnicze, konstrukcje stalowe, żeby potem pomalować powierzchnię.

Z piaskiem czytałem, że 01,-04 to do lekkich spraw jak drewno, materiały samochodowe - części, powierzchnie, a do konstrukcji budowlanych 04,-1 .... 1-2.. ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj