Skocz do zawartości

Zdjęcie

piaskarka

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 21:39

piaskarka endrju00711 chyba że tak. Raz też miałem okazje kupić teleskopową JCB czy Manitou po spaleniu ale tylko deska rozdzielcza poszła z tego co wuja mi mówił bo on to gdzieś w Francji miał u znajomego. ale dałem se spokó bo nie lubie takich sprzętów. a o spaleniu kabiny to wiem jaka kicha jest bo mi się w ciężarówce spaliła kabina to normalnie szok. A co do czyszczenia kabiny nie lepiej gdzieś używanej poszukać bo ta już pewnie przegrzana itp?? Miałem namiary na sprzęt do piaskowania coś za ok 10000zł jak się nie myle właśnie już taki dosyć dobry na moje. jak znajde dam linka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
piaskarka Dzisiaj, 15:38
  •  

#22 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 23:30

piaskarka Kolego ja nie chce wydać prawie drugie tyle na piaskarke co za ładowarke teleskopową, ani się nie męcz, i nie szukaj, mi chodziło, o jakiś badziew z allegro, ale taki którym żeczywiście dało by się piaskować, a czy ja to będe robił rok, czy dzień to dla mnie w tej że chwili nie stanowi wielkiego problemu :D A co do kabiny, to nie powiem szukałem i nic praktycznie nie ma :( Jak znalazłem to tylko manitou :) A co do kabiny to będę miał chyba z LM 430 podobnej do mojej, narzie nadal pracuje w znajomej spółce, ale już kierowca mówi że idzie pod młotek, ponieważ nie dawno robili remont mostów i wyszło ich to 80 tyś zł i teraz znowu to samo, i sprzedadzą ją i kupią nową, bo te części z serwisu są do d...y. A z okazji że w mojej mosty są nie tknięte, to raczej odkupie od nich tą ich, przełoże mosty i będzie maszyna wsam raz dla mnie :blink:

Szczotka do szlifireki to w tej ładowarce totalna porażka jest, myślisz że nie prubowałem ?? Przecież to ładowarka z 2001 roku, tam nie jest tak że jest prosta ściana i od razu kant, i druga prosta ściana, ten sprzęt nie dość że kawał dobrej roboty ma odwalić, to ma ładnie wyglądać, praktycznie jedyne co tam jest płaskie, to teleskop, choć to raczej w przyszłości zniesą z przyczyn estetycznych :(:) Gdzie nie popatrzysz masz wypukłości, albo jakieś śmery bajery, szczerze to wlał bym szlifować starego claas-a z 90 lat, niż tego NH LM 410 :D:D

#23 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 23:46

piaskarka oki już nie szukam. na allegro coś napewno znajdziesz wystarczy zbiornik na piasek plus pare metrów węża za nim. czasem są za 2-3tys takie coś. dysze tak pewnie bedzie trzeba kupić więc normalna sprawa. a masz gdzieś zdjęcia tej ładowarki??

#24 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 00:22

piaskarka Foty ciężko, bo po pierwsze przedtem nie robiłem, a po drugie to jest zaje....na w garażu No chyba że chcesz zdjęcia z wieeelkiego syfu :D Ja myślałem coś do 500 zł, taki poręczny tani dla własnych potrzeb, jak nie zda egzaminu to najmię się usługe i spokuj :blink:

#25 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 10:38

piaskarka za 500 zł hmmm to chyba coś małego. a chyba nie chcesz co chwile piasku sypać? Kolego masz blisko do Kościana? bo tam jakaś firma chyba piaskuje mi ostatnio przyczepe od ciężarówki piaskowali. Mi kiedyś gościu na placu piaskował to 2 sprężarki miał odwadniach za tym (wyglądał jak zbiornik od powietrza) i taki zbiornik na piasek (też wyglądał na taki od powietrza) kran na dole do regulacji ilości piasku i wąż gruby i końcówkę też z zaworem i dyszą

EDIT: http://www.moto.alle...olet_dysze.html tu masz taką mała fajną lub u tego sprzedającego ma tam kilka ciekawych albo ta http://www.moto.alle...anowiskowa.html ale już trochę kosztuje jest kilkanaście używanych na allegro wiec wybór jest. A tu jest Korund do piaskowania http://www.moto.alle...nia_1zl_kg.html można zwykłym pisakiem ale jest mniejsza wydajność i tylko raz można a Korundem kilkakrotnie

#26 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 19:57

piaskarka na szlifierkę ale z regulowaną ilością obrotów . oczywiście z obudową aluminiową
wiem co to za ból jak tira spalonego czyściliśmy :blink: jak masz dużo ha i maszyn to na pewno wykorzystana maszyna będzie wo warto bo szkoda czasu na drapanie wiertarką i tak nie będzie tego efektu
za tonę to kupujemy a w opakowaniach po 1200 to w zależności jaki piasek 250-300zł/t

#27 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 20:12

piaskarka Tak ja potrzebuje coś naprawde małego, wiedze że się znasz troche na tym sprzęcie, więc interesowała by mnie ta za 600 zł, powiedz mi na czym polega to odwadnianie ?? Wiesz to tak tylko dla mnie, tam coś przeszlifować, myśle że opróćz ładowarki to będzie jeszcze do pisakowania troche przyczep, może nawet troche na usługe znajomym, troche pługi i wogóle wszystkie maszynki troche odświerzyć, zadaniem honorowym chyba będzie piaskowanie bizona :D w końcu jak już sprzęt będzie , a bizonowi farba by się przydała, to czemu nie :blink: A i powiedz mi jeszcze czy ta za 600 zł to jest zbniornik z piaskiem, czy zbiornik na powietrze ?? I w jaki sposób pobiera piasek z zbiornika ??

#28 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 23:07

piaskarka Odwodnić powietrze trzeba żeby piasek sie nie kleił i żeby nie rdzewiała od razy oczyszczona powierzchnia. Do zbiornika sypie się piasek i on przez ten zawór pod zbiornikiem wylatuje(nim się też ilość reguluje) a strumień powietrza kieruje go wężem do pistoletu i na tym to polega. Tylko teraz w niektórych to ten zbiornik z piaskiem jest pod ciśnieniem dodatkowo ale nie wiem jak w tej piaskarce. Jakby coś jeszcze to pytaj.

krzsiek1312 ja go nie czyściłem wogóle nic z nim nie robiłem tylko zabudowe ściągłem z niego i opony tylnie wziołem bo były dobre. A potem go sprzedałem

#29 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 09:26

piaskarka O dzienki za info, a powiedz mi jak mam do tego zbiornika wsypać piasek, przez lejek ?? Bo widze że tam górze zabudowana jest. Mam jeszcze jdeno pytaine, bo tam misze 1 atmosfera rzy wydatku 18 - 12 l powietrza na minute bodajrze, czy sprężarka jednotłokowa podoła temu zadaniu, jak trzeba będzie to się drugą doda, ale pytam z ciekawości :blink:

Edit: tam jest 12 l na sekunde, sory za nie dopatrzenie,więc jednak nie da rady :: Naj wyrzej połącznymy siły z sąsiadem, bo on ma naczepe do piaskowania, zepnie się w jeden obwód dwie sprężarki, i luzik :D

#30 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 12:07

piaskarka tak przez lejek się piasek wsypuje. jak 12 l/s to nawet moja śrubowa by nie dała rady bo mam 600l/min. przy tej za 699 jest od 3-12 L zależne od ciśnienia. ale im wieksze tym szybciej piaskujemy ale jak nie mamy odpowiedniej sprężarki to trzeba używać tego co mamy :blink: to najwyżej zobaczysz a jaką masz tą tłokową sprężarke?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 12:09

piaskarka Aha, ja mam tłokową, czyli mówisz że najwyżej będe to robił dłużej, ale robić się da ??

#32 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 18:09

piaskarka dawidg2 Ja nie mówię że ty czyściłeś , ale ja spalone tiry z zachodu nieraz to tylko rama sama jest, a kabiny tylko szczątki
A jak większe ciśnienie tym lepszy efekt to my staramy się jechać na 6 atm. A ilość ta co wylatuje można zmniejszyć i trochę się zaoszczędzi piasku

#33 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 18:49

piaskarka endrju00711 zależy jakiej wydajności masz. Jak nie spróbujesz to sie nie dowiesz czy da radę. Ja kupiłem śrubówke z kilku względów. Mniej hałasu robi, jest wydajniejsza, i dłużej można ją eksploatować i może chodzić na okrągło, tłokowa to też na biede może. Jeden minus to to że dużo wody się wytrąca z powietrza przy niej.

krzsiek1312 a no spoko ok.

#34 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 09:57

piaskarka Jesli chcecie piaskować to od razu odradzam pistolety oraz chińskie piaskarki. Miałem z tym wszystkim styczność i za niedużą gotówkę mogę polecić piaskarki robione u nas w polsce przez kilka osób ( byle nie herubin ) . Są cały czas na allegro od kilkuset złotych. Ja mam taką i jestem zadowolony. Mój kompresor to 3 tłokowy polski WAN AW o wydajnosci 1300l/min. Trochę puszcza wody, dlatego zamontowałem odwadniacz bo inaczej się piasek kleił gdzieś na spodzie piaskarki. Ogólnie koszty jakie ponisłem to piaskarka za 600 zł, kompresor 950 zł, odwadniacz jakieś 100 zł, oraz musiałem dorobic sterowanie do kompresora gwiazda trójkąt za porę stówek ( nowe cześći ). Maskę mam przerobioną z przyłbicy spawalniczej. Wydajnosci kompresora się nie przeskoczy, butla nie musi być duża ( jest to bzdura ) bo co z tego że dasz zbionik 1000 l jak piaskarka pożera więcej na minutę. Zbironik musi być po prostu żebu wyrównac pulsację z pracującego kompresora. Ewentualnie jak się ma do wypiaskowania coś niedużego to taki zbiornik ratuje sytuację, ale zanim go kompresor nabije to może minąć parę godzin nawet :)
Wydajność piaskowania zalezy od wielkości otworu w dyszy. Ja piaskuję dyszą 5 mm bo na takiej kompresor mi jeszcze trochę odpocznie.

Przykładowo bak od jumza piaskowałem w tym miesiącu i zajeło to mi ok 10 minut ( dysza 5 mm ) . Np na dyszy 4 mm zejdzie dwa razy tyle, ale wystarczy dla takiej dyszy kompresor ok 500l/min. Mniejszej dyszy nie polecam bo są kłopoty z zapychaniem piaskiem no i wolno idzie.

Jesli ktoś potrzebuje porady można pisać - nie piaskuje zawodowo, ale piaskarkę mam ok 4 lat i co mi się chce to piaskuję. Teraz jak trochę się oswoję z ciągnikiem to spawam i ściągam kabinę i błotniki do piaskowania, potem elementy maski.

Oto link jak wolno piaskuje chińszczyzna:

http://www.youtube.c...feature=related

A tu piaskarka normalniejsza:

http://video.google....898868062874973

#35 Share mf60hxturbo

mf60hxturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 20:04

piaskarka a co byscie powiedzili na taki sprzet zda to egzamin ???: Piaskarka 38l Maska Odwadniacz Komplet dysz (853111028) - Aukcje internetowe Allegro

#36 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 22:22

piaskarka Ej na jakiej zasadzie działa ta w/w piaskarka ?????? Czy do tej beczki wsypuje się piasek a potem sprężarke podłącza się do tego otworu u góry a tym u dołu to wylatuje piasek ??????? Mi sie zdaje że jak zasypie nawet 3/4 tej beczki to cisnienie nie wypchnie tego piasku przez ten mały otwór u dołu :lol: Napiszcie na jakiej zasadzie to działa bo terz cos takiego muszę kupić a jestem zielony w tych sprawach :D

#37 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 10:36

piaskarka Ale wcale ciśnienie nie musi wypychać piasku (jest drobny i suchy) sam leci a powietrze go tłoczy przewodem do dyszy i cała piaskarka.

Jeżeli posiadasz zbiornik od powietrza od przyczepy to można to wykonać samemu.

http://www.fotosik.p...ede3c34961.html
http://www.fotosik.p...377489a492.html

Edytowany przez Sadek, 27 grudzień 2009 - 10:43.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#38 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 11:05

piaskarka Dzięki za zdjęcia chyba coś takiego zrobie :lol: Po zakończeniu wstawie foty :D

#39 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 18:58

piaskarka mf60hxturbo - post przed twoim jest pokazany ten badziew w pracy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:06

piaskarka SADEK- jak idzie piaskowanie tą twoją piaskarką ???????? Jaka masz sprężarką ???????????