johndeere6210

piaskarka

Polecane posty

Witam, zastanawiam sie na kupnem piaskarki, niewiem jak wybrac bo za bardzo sie na tym nieznam, widzialem na allegro ale niewiem czy sa godne polecenia, czy moglibyscie mi polecic jakas, taka na domowy uzytek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

do piaskowania musi być duża sprężarka i duży zbiornik żeby ciśnienie było stałe bo inaczej nici z pracy.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Poleciłby ktos jakąs piaskarkę do kompresora 2 tłoki (400l/min) i z butlą 50l silnik 2,2KW? Żeby jako-tako szło tym?

 

Czy lepiej kupić do karchera? Mamy takiego na 140bar -serii K5


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

kiedyś widziałem u znajomego jak wygląda piaskowanie karcherem fakt rdza oblazła ale tylko zdążyła blacha wyschnąć to zaczeła się pokrywać rdzawym nalotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

jakas profesionalna myjka czy amatorska? Warto kupić tę koncówkę do myjki?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

Do piaskowania to musisz mieć konkretną piaskarkę i zanajomego co u niego robię mamy 3 tłokową sprężarkę na silniku leiland SW400 :D do tego jeszcze musisz mieć zbiornik od piaskowania , a ciśnienie robocze 6atm zbiornik na powietrze 250l - powietrza nie może zabraknąć bo za dużo piasku się zmarnuje który musi być przesiany i suchy. :blink: w piaskowaniu o to chodzi żeby szybko wyczyścić i od razu malować tego samego dnia i nie ma że zmiłuj bo robota marne pójdzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

symbolu nie pamiętam amatorska dał za nią jakiś czas temu 1700zł (120 bar),tylko jest kwestja tego nalotu rdzawego gadałem z gościem co zajmuje się piaskowaniem na sucho powiedział że najpózniej do jednego dnia trzeba podkładem zamalować żeby właśnie tego nalotu nie było ,ja też miałem rame w przyczepie piaskować powiedział mi za tą robote około 1000zł i zrezygnowałem z tej usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

to sporo gość ci zaśpiewał to jest 4-5 godzin piaskowania plus malowanie , jak piasek jest wilgny to temu szybciej rdza na nowo nachodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

brak konkurencji kupiłem szczotki i sam ją drapie ,a widziałem na allegro specjalny piasek w workach czy jak to nazwać do piaskowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Do piaskowania to chyba jest potrzebna duża sprężarka znajomy ma z podobnym agregatem jak moja tylko butla ok 400l wcześniej miał mniejsza i mówił ze przymała. Co do hydro piaskowania to ostatnio byłem po płyn u dealera karcher i pytałem ile takie coś kosztuje do mojej (190bar)powiedział że zdałoby się już profesjonalne koszt 800PLN a do użytku domowego ok 250 ale to na pewno mniejsze ciśnienie.

 

@Marcin z tego co wiem to 50l to stanowczo za mało ale też zależy od piaskarki no ale raczej by to nie wydoliło.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ofsik@ a co myślisz o tych pistoletach z allegro, powiedz więcej o tym sprzęcie twojego znajomego, bo mam sprężarke podobnych gabarytów do twojej, a nawet ciut większą, a interesował by mnie jakiś wmiare tani sprzęt do piaskowania. Już mam odłożoną nawet drugą i ewentualnie trzecią sprężarkę, założy się większy silnik, i można pisakować :blink: Mam do wypisakowania troche, bo całą ładowarkę teleskopową, przyczepe i pare takich sprzętów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jak byś chciał dużo tego używać no to potrzebny byłby jakiś lepszy (droższy). Dokładnie nie orientuje się w tym wiem tyle ze ma tą sprężarkę no i pistolet nie jakiś badziewny bo dużo piaskuje w jego przypadku są to szyby do mebli tak więc kilka razy dziennie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

endrju00711 ja Ci radzę nie piaskuj ładowarki, chyba że lubisz w kurzu póżniej robić. Powiem wam tak że jak się piaskuje oczywiście się kurzy i choćby niewiadomo jak by się zabezpieczyło kabine to i tak bedzie nakurzone. Chyba że masz jakiś element to najlepiej zdemontować i w innym miejscu piaskować. A piaskarkę można wybrać do wydajności sprężarki ale trzeba uwzględnić że jak sprężarka wiekowa to już nie ma takiej wydajności jak nowa. I w przypadku gdy używacie sprężarek śrubowych pamiętajcie o porządnym odwadniaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

w małych workach też jest piasek do piaskowania , ale my się w to nie bawimy tylko w big bakach po 1200kg

A piasku to sporo wychodzi np na wypiaskowanie LORY do przewozu samochodów (samochód plus przyczepa) jakieś 5 ton wychodzi

o ile idzie to szyby radzę wyciągnąć albo dobrze zabezpieczyć bo będę po rysowane pat samo lampy i instalacja elektryczna ( to wyciągany najczęściej bo później trzeba uważać a szkoda piachu ) @endrju00711 ja ci też polecam sprzęt prefesjonalny jak masz czas to będziesz mógł robić usługi jest na tym interes :blink: jak będziesz miał klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Klientów będe miał, ale czy ja wiem czy na usługi, wątpie, do tego potrzeba czasu, a mi teraz znowu ha dochodzi. Kolego dawidg2@ tak się składaże mam ładowarkę teleskopową po spaleniu, i właśnie spaliła się cała instalacja i tapicera w kabinie, a nie powiem baaardzo ciężko tam dojść do wielu elemntów, po drugie cały teleskop będe musiał przelecieć, a że już troche metrów kwadratowych tam jest to chyba zakupimy jakiś pistolet do piaskowania :blink: Na razie luźno o tym myślimy, wiadomo teraz pracy w polu, później żniwa i tak w kółko, jeszcze teraz mam egzaminy więc nie moge ich zawalić. A że będziemy mieli w najbliższych dwóch latach reszte części do niej, to chyba zaczniemy po woli coś z nią robić :D Ogólnie to cały wieczór męczyłem się szczotką drucianą z wkrętarką i pół słypka w kabinie tylko zrobiłem :D Ogólnie to tym sprzętem w tym czasie to zdążył bym spokojnie dwa płógi od rdzy po zimie oskrobać, więc na 100% mogę stwierdzić że taka rdza po spaleniu jest o wiele gorsza niż taka która naszła w normalnym urzytkowaniu. A kolego powiedz mi jaki koszt jeszcze takiego big baga czyli 1200 kg piachu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Daj sobie spokój z czyszczeniem wiertarką kup sobie szczotkę do szlifierkę sto razy lepiej idzie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

endrju00711 chyba że tak. Raz też miałem okazje kupić teleskopową JCB czy Manitou po spaleniu ale tylko deska rozdzielcza poszła z tego co wuja mi mówił bo on to gdzieś w Francji miał u znajomego. ale dałem se spokó bo nie lubie takich sprzętów. a o spaleniu kabiny to wiem jaka kicha jest bo mi się w ciężarówce spaliła kabina to normalnie szok. A co do czyszczenia kabiny nie lepiej gdzieś używanej poszukać bo ta już pewnie przegrzana itp?? Miałem namiary na sprzęt do piaskowania coś za ok 10000zł jak się nie myle właśnie już taki dosyć dobry na moje. jak znajde dam linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego ja nie chce wydać prawie drugie tyle na piaskarke co za ładowarke teleskopową, ani się nie męcz, i nie szukaj, mi chodziło, o jakiś badziew z allegro, ale taki którym żeczywiście dało by się piaskować, a czy ja to będe robił rok, czy dzień to dla mnie w tej że chwili nie stanowi wielkiego problemu :D A co do kabiny, to nie powiem szukałem i nic praktycznie nie ma :( Jak znalazłem to tylko manitou :) A co do kabiny to będę miał chyba z LM 430 podobnej do mojej, narzie nadal pracuje w znajomej spółce, ale już kierowca mówi że idzie pod młotek, ponieważ nie dawno robili remont mostów i wyszło ich to 80 tyś zł i teraz znowu to samo, i sprzedadzą ją i kupią nową, bo te części z serwisu są do d...y. A z okazji że w mojej mosty są nie tknięte, to raczej odkupie od nich tą ich, przełoże mosty i będzie maszyna wsam raz dla mnie :blink:

 

Szczotka do szlifireki to w tej ładowarce totalna porażka jest, myślisz że nie prubowałem ?? Przecież to ładowarka z 2001 roku, tam nie jest tak że jest prosta ściana i od razu kant, i druga prosta ściana, ten sprzęt nie dość że kawał dobrej roboty ma odwalić, to ma ładnie wyglądać, praktycznie jedyne co tam jest płaskie, to teleskop, choć to raczej w przyszłości zniesą z przyczyn estetycznych :(:) Gdzie nie popatrzysz masz wypukłości, albo jakieś śmery bajery, szczerze to wlał bym szlifować starego claas-a z 90 lat, niż tego NH LM 410 :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

oki już nie szukam. na allegro coś napewno znajdziesz wystarczy zbiornik na piasek plus pare metrów węża za nim. czasem są za 2-3tys takie coś. dysze tak pewnie bedzie trzeba kupić więc normalna sprawa. a masz gdzieś zdjęcia tej ładowarki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Foty ciężko, bo po pierwsze przedtem nie robiłem, a po drugie to jest zaje....na w garażu No chyba że chcesz zdjęcia z wieeelkiego syfu :D Ja myślałem coś do 500 zł, taki poręczny tani dla własnych potrzeb, jak nie zda egzaminu to najmię się usługe i spokuj :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

za 500 zł hmmm to chyba coś małego. a chyba nie chcesz co chwile piasku sypać? Kolego masz blisko do Kościana? bo tam jakaś firma chyba piaskuje mi ostatnio przyczepe od ciężarówki piaskowali. Mi kiedyś gościu na placu piaskował to 2 sprężarki miał odwadniach za tym (wyglądał jak zbiornik od powietrza) i taki zbiornik na piasek (też wyglądał na taki od powietrza) kran na dole do regulacji ilości piasku i wąż gruby i końcówkę też z zaworem i dyszą

 

EDIT: http://www.moto.allegro.pl/item586366933_p...olet_dysze.html tu masz taką mała fajną lub u tego sprzedającego ma tam kilka ciekawych albo ta http://www.moto.allegro.pl/item596634621_p...anowiskowa.html ale już trochę kosztuje jest kilkanaście używanych na allegro wiec wybór jest. A tu jest Korund do piaskowania http://www.moto.allegro.pl/item596394493_k...nia_1zl_kg.html można zwykłym pisakiem ale jest mniejsza wydajność i tylko raz można a Korundem kilkakrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj