Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy PROW/MGR

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 30 marzec 2009 - 19:11

Nowy PROW/MGR Widzisz tylko ze w ODR nie wiedza tego nawet ze sieje 4 lata poplony i chcem przejsc na zrownowazone i ekstensywne to mowia mi ze moge przejsc na oba programy a tu walsnie nie prawda, bo zrownowazone mozna zrobic po zakonczeniu programu z poplonami. To tak poza tematem,
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy PROW/MGR Dzisiaj, 21:36
  •  

#22 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 19:13

Nowy PROW/MGR Panowie z tego co słyszałem to w tym roku kasy ma starczyć dla wszystkich, jak by było mało to mają wziąć z następnego roku. A losowana ma być jedynie kolejność rozpatrywania wniosku.

#23 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 20:07

Nowy PROW/MGR Bardzo bym sie cieszył jakby tak zrobili jak mówisz ;) Trochę nowego sprzętu by mi się przydało. A z ODR-em to zależy gdzie ale w w mojej okolicy to jest wszystko ok

#24 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 20:16

Nowy PROW/MGR U mnie jest ok, ale i tak jeżdżę do człowieka, który kiedyś pracował w ODR, a teraz jest na emeryturze. Gość naprawdę zna się na rzeczy. I ceny ma konkurencyjne, ja a wniosek płacę 500 zł razem z wnioskiem o dopłaty ;)
A jeżeli chodzi o pakiety rolnośrodowiskowe to Ja w tamtym roku wszedłem w poplony i ekstensywne łąki i pastwiska, a w tym chciałem w zrównoważone i mógłbym, ale tylko na 4 lata.

#25 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 21:22

Nowy PROW/MGR A Ja wniosek zrobiłem Sam i kasa już na dniach ma być na koncie, a drugi wnisek już prawie na ukończeniu ;)
Jak się chce to się zrobi...... instrukcja wypełniania jest po to żeby ją czytać i wypełniać samemu a nie płacić 500 zł jak nie więcej!!!
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 13:47

Nowy PROW/MGR powiem Wam, że tyle co Wy płacicie to i tak mało...;)
@sydney- z kąd masz takie info?? (bardzo mnie to cieszy)

edit: już znalazłem:)
:)

#27 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 15:19

Nowy PROW/MGR Z tymi odr-ami bywa rożnie tzn. u mnie w nas nie najlepiej. Ojcu jedna kobieta parę lat temu sprawdzała biznesplan i i teraz się zgodziła jak co to nam sprawdzić wniosek oczywiscie za pln. Trochę źle chyba napisałem bo mi chodziło o doradztwo a nie same wypełnianie. Odnośnie kasy jaka ma na to pójść to coś w 1 kanale polskiego radia mówili parę tyg temu ze jak będą chętni to skorzystają z środków na następne lata, żeby przeciwdziałać kryzysowi. Wiec w tym roku jest to chyba warte świeczki ;)

#28 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 16:18

Nowy PROW/MGR Człowiek co mi robi wniosek ma jakieś wejścia w agencji i z stąd to wiem, ale to nic pewnego, a co do tej kasy za wniosek to pewnie że można zrobić samemu wniosek. Ja na płytę i zbiornik sam robiłem, a z odr wziąłem tylko pieczątkę, dodam, że mam 60 sztuk bydła a wtedy było jeszcze sporo świnek i sam wszystkie stany średnioroczne i podobne pierdoły porobiłem. Wnioski o dopłaty tez sam i nigdy żadnej poprawki ;) . Ale teraz wolę zapłacić te 500 zł dla kogo kto się na tym zna i wiem, że nie będę miał kłopotów bo z naszymi urzędnikami różnie to bywa. Jak by co to pakuję gościa do samochodu jedziemy do agencji i on im wszystko tłumaczy a ja mam święty spokój ;)

#29 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 19:38

Nowy PROW/MGR Dzisiaj ukazał się próbny wniosek na stronie ARiMR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 17:38

Nowy PROW/MGR czy możecie mi polecić jakieś prywatne przedsiębiorstwo świadczące usługi doradcze, między innymi w zakresie wypełniania wniosków, z terenu Poznania i najlepiej jak największe (ze względu na lepsze zabezpieczenie)