Sadownikx2

Jak zmieniąć biegi bez sprzęgła i nie roz... Skrzyni biegów.

Polecane posty

witejus    8517

Nie wiem więc chcę się dowiedzieć.

Aktualnie chodzę do Gimnazjum.

 

jesteś najlepszym dowodem na natychmiastową likwidację gimnazjów :ph34r:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sadownik , ty się lepiej za naukę weź języka polskiego , bo nie wiem coś "włończył" , ale na pewno nie pojmiesz tego :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0309    0

Jezdziłem  tak  ursusem 912. Kilka lat służył mi do wożenia gnoju. W transporcie taka metoda jest oszczedna dla sprzęgła  i kolana.

Biegi zmienia sie jednym palcem. Wygląda to tak rozpedzasz ciągnik wchodzisz na powiedzmy 2tys obrotów kładziesz ręke na dzwigni zmiany biegów i 

delikatnie sie naciska w kierunku luzu  później puszczasz gaz tryby sie luzują bieg wychodzi następnie delikatnie naciskasz dzwignią na kolejny bieg i jak spadające odroty silnika wyrównają sie z obrotami kół  to bieg delikatnie wchodzi ( jak sie umie to jest łatwe ) Jak sie ktoś chce tego nauczyć to lepiej ustawić gaz ręczny na zero i próbować zmiany miedzy 2 a 3 biegiem bez obciążenia i na gładkiej drodze aby ciągnik ładnie sie toczył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8517

Dlaczego mam być pod wpływem środków odurzających.

Da się założyć obrotomierze do każdego trybu+kable+układ elektroniczny do porówynywania+wyświetlacz.

Jak się prędkości oborotowe zrównają to tło na wyświetlaczu będzie zielone.

 

skąd te pomysły bierzesz ? z powieści Lema ? bo tego to Einstein  i Słodowy razem by nie wymyślili :lol:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sie przeziębił , siedzi w domu , to wymyśla durnoty i szuka towarzystwa do pogawędki B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

W c-360 jest wygodna a to że się blokuje to kierowca pi****da trzeba się do 0 km zatrzymać  i dopiero zmieniać a ty pewnie ciągnik jeszcze jechał i ty dawaj.Mówię i także koledzy weź się za naukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Nie przyziembiłem się.
Istnieje coš takiego jak ręczny nie hydrauliczny wzmaczniacz momentu obrotowego?

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Jak nie umie jeździć c 360 to jak jest już pare rzeczy wyrobione to będzie blokował zawsze.360 jest w mare łatwo odblokować ale niech zablokóje 2812 I niema pojęcia jak odblokować to będzie w czarnej d....e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spróbuj włączyć , a nie włończyć i wtedy będzie lepiej :ph34r: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2812 też blokuje się skrzynia szczególnie jak za szybko chce się zmienić z R na 1 lub odwrotnie. A patent na odblokowanie jest prosty tylko nie każdy o tym wie.
Sam mialem 2812 i potrafiło zblokować skrzynię ale odpowiednio wygięty pręt 8mm załatwiał sprawę w minutę włącznie z odkręceniem i zakręceniem korka od wlewu oleju do skrzyni.

Co do c360 to zmiana biegów bez sprzęgła to kwestia dobrania prędkości i obrotów. Jedynie pomiędzy 4-5 jest problem ale tylko przy redukcji.
A wysprzęglanie na 2x to nic nowego. Zajmuje dosłownie chwile ale przynajmniej nic nie zgrzyta. A przy zmianie z 4 na 5 to nie widzę innej opcji bo inaczej zawsze zgrzytnie. Poprostu ten typ tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to ciekawe . :P W jakim języku ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj chyba zmyślasz . A teraz to też po polsku napisałeś , bo coś nie bardzo ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

W 2812 też blokuje się skrzynia szczególnie jak za szybko chce się zmienić z R na 1 lub odwrotnie. A patent na odblokowanie jest prosty tylko nie każdy o tym wie.

Sam mialem 2812 i potrafiło zblokować skrzynię ale odpowiednio wygięty pręt 8mm załatwiał sprawę w minutę włącznie z odkręceniem i zakręceniem korka od wlewu oleju do skrzyni.

 

Co do c360 to zmiana biegów bez sprzęgła to kwestia dobrania prędkości i obrotów. Jedynie pomiędzy 4-5 jest problem ale tylko przy redukcji.

A wysprzęglanie na 2x to nic nowego. Zajmuje dosłownie chwile ale przynajmniej nic nie zgrzyta. A przy zmianie z 4 na 5 to nie widzę innej opcji bo inaczej zawsze zgrzytnie. Poprostu ten typ tak ma.

 

Dobrze gada Polać mu! 

 

No jak widzisz nie wszyscy znają ten stary patent na podwójnie wysprzęglanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Jest manualny wzmaczniacz momentu?
Jak np. Jak na podwóży wachluje biegami 1 R to nigdy się nic nie zablokowało.
Mój kolega miał C330 M to 1 R 1 R i 1 i skrzynia zablokowana.
Mi ni potrzebny bo ja naszczęście nie mam w żadym ciągniku tego niepotrzebnego dziadostwa.

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest , a jak nie ma to z kolegami , specjalnie dla ciebie skonstruujemy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Chodzi mi o nie hydrauliczne dziadostwo.
Tylko zamiast hydrauliki 0.5metra dźwignia.

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zrobimy . W jakim kolorze sobie życzysz i do jakiego traktora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Panowie SADOWNIK robi sobie jaja z nas.Sadownik czemu twierdzisz że hydraulika jest dziadowska?pamientaj jedno że hydraulika to moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8517

Chodzi mi o nie hydrauliczne dziadostwo.

Tylko zamiast hydrauliki 0.5metra dźwignia.

 

o czym  Ty bredzisz ? zażyj coś na gorączke

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj