Sadownikx2

Jak zmieniąć biegi bez sprzęgła i nie roz... Skrzyni biegów.

Polecane posty

Sadownikx2    6
Napisano (edytowany)

Tak jak w temacie?Skrzynia niesynchronizowana.

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447
Napisano (edytowany)

Na postoju i wyłączonym silniku. Czy jest tu jakiś moderator?

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalT25    17

Najpierw musisz wiedzieć z jaką prędkością na poszczególnych biegach porusza się ciągnik, aby zmieniać biegi bez sprzęgła.:-/


nowe cylindry---->500zł
nowa pompa---->300zł
ryk T-25----->bezcenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

...ni e do końca tylko na postoju; do góry jest stosunkowo łatwo: bo jadąc np na dwójce ręką na dźwigni zmiany biegów już staramy się jakby wypchnąć tę dwójkę w pewnym momencie gdy chcemy już dokonać zmiany odpuszczamy gaz i nadal pchamy w stronę kolejnego biegu wbijając go i zaraz gaz . W motocyklu jeździłem tak notorycznie gdyż taka zmiana była dużo szybsza niż ze sprzęgłem.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6
Napisano (edytowany)

Prędkości na poszczególnych biegach autorstwa Ursusek94.
Są jakieś sposoby aby wrzucić bieg na postoju bez zgrzytu oprucz trzymania sprzęgła 5 minut?

post-216725-0-65580000-1496256113_thumb.jpg

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

...no właśnie zacząć na postoju to trudno może być, potem już idzie bez problemu .

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

A skąd wiadomo kiedy wrzucić następny bieg?
Lekko naciska się na dźwignie i puszcza gaz czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kolega w dziale HUMOR powinien tematy zakładać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6
Napisano (edytowany)

Jak bym go znalazł to bym tam założył.

Mam takie pytanie po co kupować drogie skrzynie power shift skoro zwykła niesynchronizowana potrafi to samo?

 

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    517

Musisz wyczuć obroty poprostu każdy ciągnik inaczej odbiera takie wciskanie na.siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Po prostu nie mam już siły  :lol:


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Nie potrafi tego samego. Jest po części tak jak mówi zydor, dopasowuje się predkość i można podbić w górę, ale nigdy w dół. Oczywiście podczas jazdy przy nie dużym obciązeniu. Sam z tego korzystam w mtz, ale raczej na zdrowie to skrzyni nie wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Zmiana biegów pod obciążeniem potrafi power shift i zwykła skrzynia nie synchronizowana.

Jak to nie można w dół?

Można i w  dół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21

Jeżeli chcesz żeby Cię tryby ganiały to możesz próbować. Ewentualnie taka opcja jest możliwa, ale w skrzyniach niesynchronizowanych, gdy koła są stale zazębione bądź w skrzyniach synchronizowanych. Jeżeli chcesz skrzynię co tydzień remontować, bo tryby będą się wyszczerbiać to proszę bardzo próbuj ;) Osobiście stosuję metodę zmiany biegów przy wysprzęglonym silniku ale jak kto woli ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

To idz próbuj ale życia ci raczej zabraknie, albo będziesz tryby łopatą z skrzyni wybierać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

sadownikx2 ciekawi mnie skąd u ciebie się biorą takie pytania. i po co ci zmienianie biegów bez sprzęgła, skoro jest sprzęgło trzeba z niego kozysyac. po coś ktoś mądrzejszy od nas to wymyślił i wsadził w blok żeby go używać. nigdy nie wrzuciłem w ciagniku biegu bez sprzęgła i nie mam zamiaru co innego w motorach to mi się często zdarza. w motocyklu jest łatwo wyczuć moment kiedy jest, hmm jak to wyjaśnić, "odpowiedni moment"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6
Napisano (edytowany)

A bo mi się zdarzyło dwójkę na zawrocie wsadzić bez sprzęgła jak jeździłem z glebogryzałką zagapiłem się co robi sąsiad ale traktor trochę się toczył i bieg wszed bez żadnego zgrzytu.

Ja nie mówię o wbijaniu na siłę.

W amerykańskich ciężarówkach tak robią i jakoś trybów łopatą nie zbierają a skrzynie wytrzymują i milion kilometrów?

A trzeba wysprzęglać na dwa razy w skrzyni niesynchronizowanej bo jak się raz wysprzęgli to jeden zgrzyt.

Edytowano przez Sadownikx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Po prostu nie mam już siły  :lol:

po prostu to ręce opadają jak się czyta wpisy sadownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

No nie, no po prostu k**wa nie. czlowieku czy ty nie możesz pojąć. inaczej ja ci dzisiaj wytłumaczę i wyjdziesz stąd mądrzejszy. sprzęgło musi być używane aby na chwilę przerwać napęd z silnika, aby nie zerwc trybow. i ch*j że w Ameryce tak robią. A w Polsce tak się nie robi, i ch*j że twój sąsiad czy wujek czy kolega tak robił. jak chcesz aby ci maszyna posłużyła to dbaj o nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Jak zerwać trybów?
Jak w ameryce tak robią i się nie psuje to dlaczego w polsce się ma psuć.
A jak skrzynia nie synchronizowana to trzeba naciśnąć sprzęgło,wrzucić luz,puścić sprzęgło,naciśńąć sprzęgło,wrzucić bieg, puścić sprzęgło i jechać bo jak raz się naciśnie sprzęgło to jeden zgrzyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

jeżeli tak jest u ciebie to musisz zjeść beczkę soli i tonę chleba to dopiero będą ci wchodzić biegi na jedno wciśnięcie sprzęgła.daj sobie już spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Hmm nawet nie napisał co za ciągnik, może to rower? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj