Rolnik551

Lely splendimo 280

Polecane posty

Rolnik551    2

Witam czy maiał ktoś problem z mocowaniem stelaża do plandeki za ostatnim dyskiem? Mam właśnie taki problem przy gęstej trawie gdy jadę dość wolno mocowanie stelaża do listwy tnącej za 7 dyskiem zaczyna zbierać trawę i kosiarka automatycznie staje ponieważ zapycha się i to dość solidnie bo nie mogę potem tej trawy wyrwać ktoś coś z tym robił?
Jakaś porada nie wiem czy można to zdemontować by stelaż nie zaczął się wyginać może oddalić to łączenie pomoże coś to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ja mam pytanie czy ktoś w nowym spierdolimo 3.2 miał dwie awarie po pierwszym hektarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Znajomy miał i z tego co mi wiadomo z serwisu nowe kosiarki tego producenta mają bardzo dużo awarii. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja już znam 3, w tym dwie z tamtego roku. Każda kosiarka byłą fabrycznie nowa nie mam już zaufania do tej marki tym bardziej po tym co mówił serwisant.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kto je składa i jak nie wiem w dwóch obrobione tryby w listwie w trzeciej pęknięty zaczep przy centralnym zawieszeniu, puścił spaw.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

może zapomnieli smaru włożyć :D u mnie i w okolicy już wykosiły po kilkaset ha i na razie zero awarii ;) chyba że zaczęli oszczędzać to mogą wychodzić takie kwiatki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie wiem ale jak dla mnie lipa i w okolicy już kto kupował nową nie brał pod uwagę Lely.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak poszły chociaż ta z pęknięciem nie bardzo ale z tego co wiem to chyba przeszła.  Jednak w robocie przestój, a jeden od drugiego się wszystkiego dowie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie też spawu brakowało na zabezpieczeniu najazdowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Dobra nic się nie dowiedziałem ale okazało się że mam zły dysk bo powinien być taki bęben do odrzucenia trawy
Na centralnym zawieszeniu co to by nie było to spawy puszczają miałem pottingera na centralnym zawieszeniu tylko bębnową to może źle nie kosiła ale spawy idą pod własnym ciężarem dlatego kupiłem teraz na zawieszeniu bocznym tylko nie fabrycznie nową tylko od takiego chłopaka który kupuje i remontuje maszynki to powiem że lely taka zła jak piszecie ale wykosiłem nią już w tym pierwszym pokosie 100ha nożyki oryginalne przekręciłem tylko i dalej kosze cicho chodzi dla mnie ideał wolno również nie jeżdżę ale miałem właśnie ten problem że się zapychała ale rurę przekręciłem do dysku na rurę dospawałem kątowniki by odrzucało i kosze teraz elegancko kuzyn ma również lely on mnie namówił tylko że ma na centralnym to powiedział że kosić dobrze kosi ale na centralnym ciężko ustawić już nie pamiętam dlaczego ale ja ją polecam lekko się ma u mnie i chodzi bez zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12086

5 sezonów lely splendimo 2,4 m boczna około 250ha wykoszone maszyna godna polecenia więc jeżeli .,,wujek szwagra,, narzeka to miał pecha albo nie umie obsługiwać kosiarki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Też byś narzekał jak byś po 0,5ha cięcia zobaczył że talerz się nie kręci. Jak dla mnie niestety straciła w oczach.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Albo wcale nie szanowana trzeba umieć obsługiwać takie maszyny
Sama z siebie się nie popsuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soko74    39

Najlepiej wcale nie używać, to na pewno się nie popsuje ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Albo wcale nie szanowana trzeba umieć obsługiwać takie maszyny

Sama z siebie się nie popsuje

 

Z takimi wnioskami to lepiej nie wyskakuj bo co ma użytkowanie takiej kosiarki do tego ile ścięła zanim się rozsypała jedna dosłownie po pół ha, druga trochę dłużej, a trzecia popękała w moich oczach jak już wcześniej pisałem marka straciła i to dużo, nie zdecydowałbym bym się na ich sprzęt zwłaszcza na kosiarkę. Mało wiesz skoro tak piszesz kolego. Jeden z nich dociął moją krone która ma już parę lat ponad 100ha bez problemu. Nie chwalę marki ale od zakupu ( mam dwie ) w jednej wymieniłem 3 łożyska co jak dla mnie jest normalną sprawą po wycięciu tylko u mnie ponad 400ha w 3 lata.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Powiem Ci że żadnej marki nie pochwalisz nigdy pottinger niby też taki dobry itp ale pęka rwie się o krone nie powiem również złego zdania bo robiłem nią kilka lat i miała co robić pottinger również miał co robić ale za ciężki na moje łąki a lely najlepiej wychodzi u mnie waga 750kg coś koło tego robie w jednym pokosie ok. 200-300ha u siebie i na usługach
Lely jest z 2009r podobno też dostawała dokładnie u kogoś tam i śmiga ja z nią problemu nie mam możliwe że dostawaleś lipne maszynki ale niestety to jest masowa produkcja nie każdy jest dokładnie zrobiony
Ale dużo zależy od jazdy i terenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja tu nie zamierzam się sprzeczać  kłócić z obrońcami marki Lely. Piszę czego doświadczyli ludzie którzy je zakupili. Dwóch różnych dilerów różny okres zakupu różne szerokości i problem, a tu wyrażam zdanie moje i kilkunastu ludzi którzy mieli do czynienia z  nimi. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Obrońcą nie jestem niestety coś musi się psuć jak i każda kosiarka nie przykładaj starej krone bo stare wszystkie dobre nowe to robią by były i wyglądały tak to teraz jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja tu nie przykładam starej do nowej chodzi mi o fakt tego co dzieje się z tym kosiarkami inne nowe kosiarki bądź kilku letnie znam i takich problemów nie było, żeby tryb się obrobił bo znikomym przebiegu.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Ten tryb to rzeczywiście coś dziwnego ale wystarczy wymienić ale będzie działać dłużej niż taka co spawy pękają ale to też zależy od zawieszenia tak naprawdę to każdej może coś być nie tak tylko że w jednej rzadziej w innej często nie ma co dyskutować bo każdy ma swoje racje ty masz takie doświadczenie ja takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro89    1

a tak w ogóle to orientujecie się panowie ile teraz trzeba sypnąć grosza za splendimo tylko nie 280, a 320 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj