Skocz do zawartości

Zdjęcie

NEXBIO - przełom w rolnictwie? - startup z Lublina

Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1700 postów

Napisany 25 maj 2017 - 09:29

NEXBIO - przełom w rolnictwie? - startup z Lublina

natknąłem się na ciekawy startup z mojego miasta. Muszę przyznać, że to ciekawy projekt i mam nadzieję że znajdzie się u nas miejsce na dyskusję w tym temacie. 

źródło: kurier lubelski.

http://www.kurierlub...tupow,12106228/

Nawet milion dolarów może wygrać spółka Nexbio w ramach międzynarodowego konkursu „Chivas the Venture”.

Lublinianie liczą na wsparcie.

Uprawa roślin bez nadmiernej ilości środków chemicznych i pestycydów jest możliwa – przekonują twórcy firmy Nexbio. Lublinianie zaprojektowali „laboratorium w pudełku”, które ma umożliwić rolnikom wcześniejsze wykrycie chorób, które grożą ich zbiorom. Dzięki szybkiej reakcji i wykorzystaniu odpowiednich środków, rolnicy będą mogli taniej i lepiej dbać o swoje uprawy. – Powstał wczesny prototyp urządzenia. Składa się z kilku modułów, które obecnie testujemy. Żeby zrealizować nasz pomysł, potrzebujemy dofinansowania – przyznaje dr inż. Adam Kuzdraliński, szef Nexbio i pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Siedziba spółki mieści się w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Pomysł Nexbio już teraz został uznany za najlepszy w Polsce. Po analizie blisko 200 zgłoszeń znalazł się w gronie pięciu finalistów, którzy zaprezentowali swoje pomysły przed międzynarodowym jury konkursu „Chivas the Venture”. Po finałowych wystąpieniach sędziowie zdecydowali się przyznać Nexbio główną nagrodę. Natomiast wielki finał z udziałem 30 start-upów z całego świata odbędzie się w lipcu w Los Angeles. Obok Nexbio o dofinansowanie rywalizują m.in.: Argentyńczycy, Nigeryjczycy, Holendrzy, Australijczycy oraz Japończycy. Głosowanie trwa do 12 czerwca. Każdego tygodnia start-upy mogą wygrać nawet 50 tys. dolarów z łącznej sumy 250 tys. dolarów. W finale będzie można wygrać nawet 750 tys. dolarów.

Można pomóc Nexbio w walce o pieniądze oddając głos za pośrednictwem strony www.chivas.com.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NEXBIO - przełom w rolnictwie? - startup z Lublina Dzisiaj, 01:01
  •  

Dodaj odpowiedź