Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobre wieści ze spotkania grup producenckich dopłata 75%

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 19:27

Dobre wieści ze spotkania grup producenckich dopłata 75% przepraszam: czy ktoś w tym wątku czuje się na tyle kompetentny, aby odpowiedzieć na moje pytanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dobre wieści ze spotkania grup producenckich dopłata 75% Dzisiaj, 03:34
  •  

#22 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 20:03

Dobre wieści ze spotkania grup producenckich dopłata 75% kissmy...
nie czuję się kompetentny, ale specjalnie dla Ciebie
http://www.arimr.gov...d=8&id1=1&id2=2
jednak to chyba trochę starsze info bo aktualnie dofinansowanie do obrotu to przez pierwsze 2 lata 10% a nie 5% - oczywiście w przypadku grup owoców i warzyw bo do pozostałych jest chyba nadal tak jak tam piszą

tu są jakieś linki z google
http://www.google.pl...lient=firefox-a

tu też jest sporo info
http://www.warmia.ma...i...&Itemid=581

2-3 lata temu szukałem info (jak zakładaliśmy grupę) i niewiem dlaczego było łatwiej niż teraz

#23 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 21:51

Dobre wieści ze spotkania grup producenckich dopłata 75% dzięki bardzo za odpowiedź, ale ja chyba niezbyt precyzyjnie sformułowałem pytanie, otóż wątek nie dotyczy stricte działania "Grupy producentów rolnych ", lecz jak się domyślam, któregoś z okresu programowania 2004-2006 (przynajmniej tak wynika z całokształtu tematu)

a może temat dotyczy tylko treści bliżej nie określonej dyrektywy, która ma mieć zastosowanie również na naszym podwórku? mam wobec tego pytanie do autora wątku: czy treść pierwszego posta dotyczy warunków określonych w dyrektywie , czy też tyczy się któregoś działania z okresu programowania 2007 - 2013? bardzo proszę o odpowiedź

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 21:59

Dobre wieści ze spotkania grup producenckich dopłata 75% http://www.sporol.wa...4229/zasady.pdf

"W ramach Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich realizowane jest działanie 7,
dotyczace wsparcia grup producentów rolnych."

#25 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 23:43

Dobre wieści ze spotkania grup producenckich dopłata 75% do samego końca miałem nadzieję, że się mylę, ale niestety nie;

teraz pojawia się pytanie czy zostały jeszcze środki z okresu programowania 2004 - 2006 (zgodnie z zasadą n+2 to działanie powinno zostać ostatecznie zamknięte pod koniec 2008 roku) i działanie nadal jest realizowane? czy też wątek ma na celu powspominanie przeszłości?

#26 Share Liloboot

Liloboot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 19:20

Dobre wieści ze spotkania grup producenckich dopłata 75% 'kissmy...' mój drogi
wątek dotyczy przyszłości
dyrektywa unijna na której oparłem ten wątek (nie znam jej sygnatury ) dotyczyła działania w grupach producentów zarówno rolnych jak i innych w latach 2008/2009-20013
działu przepisy ogólne w których wyczytać możemy iż
grupy przed dojściem do statusu pełnego uznania mogą inwestować we wszystkie środki trwałe umożliwiające i ułatwiające sprzedaż artykułów bądź produktów wytworzonych produktów poza maszynami służącymi do sprzętu polowego i pochodnych
natomiast to co nasz minister zaniedbał i nie wprowadził tego rozporządzenia które umożliwia też grupą przed dojściem do uznania zakup sprzętu "na pole"
i cały ten wątek dotyczył tej sprawy
jeżeli chcesz bardziej szczegółowych info to załatwię ci telefon do Pana Bguty czyli człowieka który tworzył ustawę o grupach
jeżeli jeszcze czegoś nie rozumiesz to pisz moja cierpliwość jest nie do wyczerpania myślę że vvojtasa też
fundusze z roku 2006-2008 na grypy zostały wykorzystane w 15%
z tego co powiedział Boguta
pozdrowienia z nad Wisły ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 20:29

Dobre wieści ze spotkania grup producenckich dopłata 75% bardzo mi przyjemnie, iż moje pytania dają Wam tyleż satysfakcji;D dlatego pokuszę się o jeszcze jedno

Do tej pory dopłaty w wysokości 75% przysługiwały tyko na maszyny i obiekty itp które nie dotyczyły prac palowych.

czy to zdanie tyczy się również treści tejże dyrektywy? czy też rzeczywiście funkcjonuje w Polsce taka forma wsparcia(tzn nie objęta jeszcze tą zmianą)? gdyż kolejne wpisy w wątku dotyczyły właśnie przykładowych inwestycji (z refundacjami przekraczającymi 50%) i ja nie mam pojęcia, z jakiego działania takie inwestycje mogą być realizowane, nie zmieniło tego nawet trzykrotne zadanie prostego pytania...

#28 Share Liloboot

Liloboot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 22:14

Dobre wieści ze spotkania grup producenckich dopłata 75% jedno sprostowanie a raczej wyjaśnienie dopłata z uni wynosi 50% a nasz budżet ma prawo dopłacać 25% z własnego wiec dopłaca tyko dla grup warzywnych i sadowniczych ponieważ ogrodnicy nie mają dopłat do produkcji tak jak do zbóż pomijając truskawki pomidory i coś jeszcze nie pamiętam
jeżeli dobrze rozumiem twoje pytania bo nie do końca mogę sie połapać o co ci chodzi to

zdanie które zacytowałeś jest to przepis obowiązujący grupy producenckie i tylko producenckie od 2004/2005 rok
musisz też rozróżnić że dopłata do inwestycji dla grup jest zupełnie innej beczki niż dziania dla zwykłych rolników
dzięki tej formie wsparcia moja grupa uzyskała już środki w wysokości 8 milionów zł więc na pewno ta forma istnieje!!!!! z dofinansowaniem na poziomie 75% kosztów netto
jeżeli założysz grupę producencką działasz od razu w tej formie wsparcia i w żadnej innej bo ci nie przysługuje ale jednocześnie jak rolnik możesz brać prow i inne działania z tego typu
jeśli teraz nie trafiłem z odpowiedzią to musisz je zadać bardziej dosłownie
pozdro

#29 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 06:37

Dobre wieści ze spotkania grup producenckich dopłata 75%

dzięki tej formie wsparcia moja grupa uzyskała już środki w wysokości 8 milionów zł więc na pewno ta forma istnieje!!!!! z dofinansowaniem na poziomie 75% kosztów netto

ok ale ja od początku chcę się dowiedzieć:
- jaka to forma wsparcia? tzn kto wsparcia udziela i na jakich zasadach (te szczegóły sam sobie znajdę jak będę znał nazwę mechanizmu, bowiem "Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej" to to nie jest i nie mam pojęcia co)

#30 Share Liloboot

Liloboot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 22:15

Dobre wieści ze spotkania grup producenckich dopłata 75% nie wiem czy jesteśmy w stanie sie dogadać
wsparcia udziela agencja restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa to chyba jasne
mechanizm wsparcia jak sie nazywa nie mam pojęcia bo na naszym planie do uznania i wniosku jest tyko napisanie plan dochodzenia do uznania ze wsparciem agencji restrukturyzacji nic więcej wiec nie wiem jak to sie nazywa
jeśli sie to konkretnie jakoś sie nazywa to będę wiedzieć jutro bo jadę składać kolejny wniosek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 17:43

Dobre wieści ze spotkania grup producenckich dopłata 75% właśnie o konkretną nazwę działania się rozchodzi :P