Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odsadki

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Stivi

Stivi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 19 maj 2017 - 10:47

Odsadki

Witam mam taki pomysł żeby zacząć hodować krowy mamki i sprzedawać od nich odsadki taki około 200kg.Mamy podstawowe maszyny tzn kosiarka rotacyjna,grabiarka,przetrząsacz,2 ciągniki itp.Z łąkami tez nie ma problemu w tej chwili mamy 17 ha łąk oraz budynki stodoła która można przerobić na budynek dla krów oraz obora i około 0.5ha miejsca na wybieg.Aktualnie mamy 14 byków więc jakieś doświadczenie mam.Nie chciałbym ich pastwiskowac tylko trzymać na wybiegu koło stodoły.Może ktoś mi napisać jak to wygląda czy warto w to wejść jak wygląda karmieni co im dawać i jaką rasę najlepiej kupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odsadki Dzisiaj, 16:09
  •  

#2 Share PawelKtm525

PawelKtm525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 maj 2017 - 12:08

Odsadki 200kg troche mało lepiej do 300 trzymać do puki matke ssie wiecej wtedy weźmiesz za odsadka. a co do rasy to ja na trzymam przeważnie krzyżówki i one maja trochę wiecej mleka i z 3 tyg musze zdajac mleko bo nie dadza rady wypic a nie chce zeby sie wymienie popsuło ale mam tez 3 czyste charolais i ich nie doje bo maja bardzo malo mleka. z tego co ja policzylem to na doroslym byku sprzedanym w wieku 20 miesiecy jest 500-1000 zł wiecej niż na odsadku takim 300kg i mnie obornika jest. Ale to.tylko moje wyliczenia wszystko zależy od ceny zboża i za ile sprzedasz odsadka

#3 Share Gladius

Gladius

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 19 maj 2017 - 20:48

Odsadki Hej
Tak jak przedmówca pisał lepiej podtrzymać trochę dłużej. Cena za kg podobna, więc pieniądz większy.
Mam tylko wątpliwości, czy racjonalna jest rezygnacja z pastwiska. To ogromnie podnosi koszty i pracochłonność

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 19 maj 2017 - 23:20

Odsadki Kolego temat rzeka.
Jest na forum tyle tego opisanego poczytaj.
A najlepiej pojedź do kilku hodowców i popytaj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Stivi

Stivi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 20 maj 2017 - 08:41

Odsadki

No mam na najbliszą łąke 1km więc to troche daleko

#6 Share robal54

robal54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 maj 2017 - 19:52

Odsadki

Trzymam byki simentale do 300 a nieraz do 400 kilo to i tak zapłaci za 300 kg ,Sprzedaje ostatnio po 8zł bez vatu który handlarz sobie chyba zabiera mało tego to sobie potrąca jak przy starym bydle .Kur...... mnie już bierze,taka to opłacalność .Konkurenci niema to robi co chce .Tyle dobrego że bierze wszystko jak leci.Trzeba chyba na olx zacząć  wystawiać .Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share DzikiSimental25

DzikiSimental25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 457 postów

Napisany Wczoraj, 16:35

Odsadki

@robal54 Za takie sztuki do 350 kg to powinieneś lekko wziąć koło 10 zł.  Wstawiaj w Internet a na pewno jakiś rolnik kupi. Jak dla mnie to minimalna cena to 9 zł

Edytowany przez DzikiSimental25, Wczoraj, 16:41.