Polecane posty

Hoxem    0
Napisano (edytowany)

Witam
Mam problem z agrotronem, cos mu zaczelo odwalac i co jakis czas... wywala rewers.

Z tego co wywnioskowalem to przy rozgrzaniu, obojetnie czy stoje z wbitym rewersem do przodu i biegiem, czy jade rozlacza, po czym po sekundzie slysze pipajacy komunikat i brak jakiejkolwiek mozliwosci ruszenia, gaszenie nie pomaga, dopiero jak ostygnie znow mozna jechac.

Z tego co zauwazylem przy odpaleniu silnika i wbiciu rewersu do przodu, kola lekko szarpia jednak po mniej niz sekundzie od szarpniecia pipajacy komunikat i znow nie jedzie.. byl podpimamy komputer ale co mechanik to inna diagnoza... Mial ktos podobny problem? Jest to dosyc uciazliwe jak podczas transportu na srodku drogi wywali jazde i sie stoi w miejscu i nie wiadomo kiedy znow wroci. Napinalem pasek od alternatora i "niby" jezdzil dwa tygodnie bez ani jednego takiego przypadku ale moze akurat go nie "bolalo" dzis w plugach 3 razy pod rzad przy nawracaniu stanal.. i nadal stoi na polu. Poradzcie cos

Edytowano przez Hoxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

A błędu nie zgłasza? bo to dziwne by było w sumie?


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlakacZ    16

Właśnie dziwne, zwykle traktor jak coś go boli to pojawia się jakiś kod błędu lub komunikat, jak się pojawi zrób najlepiej zdjęcie i jak masz to poszukaj w instrukcji co go boli, o ile będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0
Napisano (edytowany)

Komunikat pipajacy a ekran niestety średnio mi dziala i jedyne co na rogu pokazuje to, ze jest rozłączony rewers i gdy pykam rewersem to na ekraniku nie przeskakuja literki M-L czyli przod tyl- stoi w miejscu. Robiłem to na samym zapłonie i tez wywala, obstawiam teraz sprzeglo... Regulacja pod pedalem jest, jesli bym ja wkrecil to oszukam czujnik czy trzeba wykrecic?

Edytowano przez Hoxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Powodzenia zaczynasz ostro kombinować :) Popieprzysz tylko ciągnik to nie c 360 że coś sobie możesz regulować! Najpierw poznaj konstrukcję i nie pisz takich rzeczy...


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

Nie kombinuje tylko probuje isc po koleji.
Czujnika od sprzegla nie odlacze, zeby zobaczyc. Wiadomo, ze na dluzsza mete regulacja sprzegla, zle wplynie na sprzeglo ale na chwile nic sie nie stanie.. Panowie :)

nie wiem czy u mnie w okolicy mechanicy to typowi ślusarze czy co. Z fergusonem 3060 bylo podobnie, chcieli wymieniac pol coagnika a problem lezal w jednym elektrozaworze... i tutaj tez moze byc drobnostka skoro na samym zaplonie elektronika odcina z jakiegos powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlakacZ    16

Ja raz się bawiłem Valtrą z agresywnością Rewersu, wg. instrukcji a po 2 odpaleniu rozkalibrowała się skrzynia i musiał z kompem przyjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki błąd wyskakuje jak pipnie jaki ciągnik jaka skrzynia jaki rewers i kto podłączał kompa i jakiego to wszystko jest ważne !


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

Nie wiem jaki blad bo mam ekranik w polowie dzialajacy.

Agrotron 85 1999r
Skrzynia 4 z trzema nadbiegami
Rewers elektrohydrauliczny

Czasami jak rewers niezalaczy to jest pipanie przerywane, i ja taki sam mam komunikat dzwiekowy ze rewers nie zalaczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musiałbym się  podłączyć komputerem do niego aby wydać diagnozę :)


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Rewers nie działa w obie strony?

U mnie były takie same objawy ale tylko przy jeździe do przodu. Problemem był elektrozawór .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0
Napisano (edytowany)

musiałbym się podłączyć komputerem do niego aby wydać diagnozę :)

A nie wybierasz sie kiedys do Lublina ? :)

Edytowano przez Hoxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napawano będę przejeżdżać w następnym tygodniu jak wcześnie skończę do wstąpię tylko namiar jest mi potrzebny


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0
Napisano (edytowany)

post-25792-0-58889400-1495135958_thumb.png

To udalo mi sie zrobic, w rogu Literka U

Przypadkiem nie diagnozujesz ciagnikow u Marcina z Witaniowa koło Łęcznej ? Jesli tak to prawdopodobnie sie do niego wpinales

Edytowano przez Hoxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój opis pod awatarem:

 

  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Zamosc
  • Zainteresowania:niezależny serwis grupy same deutz-fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi SDF
    TEL 509500422

czytać ze zrozumieniem :)

 

jestem z Zamościa a nie z Łęcznej :)

 

jak już ktoś był u ciebie z komputerem to wiesz co masz do zrobienia chyba ze był kto bez pojęcia albo bez sprzętu (lub co gorsze bez tego i tego) lub był z jakąś byle texa co udaje ze działa

 

ja pracuj na oryginalnych oprogramowaniach i uradzeniach nie jakieś chińczyki czy tym podobnym badziewie

 

powiedz co ci wyczytał jak się podłączył i co stwierdził? zaraz się to zweryfikuje


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0
Napisano (edytowany)

Nic nie wyczytal wlasnie, kalibrowal sprzeglo jakis rok temu i w sumie po tej kalibracji zaczelo sie to pojawiac.

Dzis ciagnik jedzie do poprzedniego warsztatu w ktorym stal na wiosne. Nic nie zrobili, maja jeszcze raz sprawdzac.

Tak wiem skad jestes, pytalem czy przypadkiem do niego nie jeździsz na diagnozy

Edytowano przez Hoxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie miałem przyjemności poznać


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    78
Dnia 19.05.2017 o 13:09, piotrbm_211320 napisał:

nie miałem przyjemności poznać

mam pytanie agrotron 200 rozlacza biegi co moze byc sprzedielko czy cisnienie skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agroplusf75
      Ciągnik deutz agroplus f 75 sadownik świeci błąd T 72 T 77 i M2 co to może być
    • Przez domel27
      Witam 
      W moim nowym nabytku po odpaleniu i upływie kilku minut zapala się taka ikonka wiecie od czego ?

    • Przez piotrek7035
      Witam. Mam problem z Agrofarmem 420GS, mianowicie ciągnik jedzie po czym zaczyna przerywać i gaśnie. Wtedy wyskakuje błąd T103. Ten błąd jest od czujnika obrotów silnika, czujnik wymieniony na nowy, wszystkie wtyczki sprawdzone i dobrze łączą. Mimo to błąd dalej wyskakuje i ciągnik gaśnie. Czasami jedzie przez 20 min i zgaśnie a czasami w ciągu 10 min zgaśnie 4 razy. Ma ktoś może jakiś pomysł co mu może dolegać?
      Dodam tylko że ciągnik niedawno został zakupiony i od początku nie było z tym problemu. Natomiast był problem z pływakiem w zbiorniku bo po dolaniu paliwa wariuje ale po 2 dniach się normuje i pokazuje już dobrze. Czasami po zgaśnięciu ciągnika wyskakuje też błąd m11 czyli czujnik od temperatury paliwa.
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez LMB
      Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc: ile litrów oleju wchodzi do silnika Same Frutetto II 90 Turbo 2005. Traktor ma 5k motogodzin jaki polecacie olej: 10W40 czy 15W40 np. TURDUS. 
       
      Niestety w instrukcji obsługi nie ma informacji o ilości oleju.
      Dziękuję
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj