Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozlączanie skrzyni biegow

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Hoxem

Hoxem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 15 maj 2017 - 20:28

Rozlączanie skrzyni biegow Witam
Mam problem z agrotronem, cos mu zaczelo odwalac i co jakis czas... wywala rewers.

Z tego co wywnioskowalem to przy rozgrzaniu, obojetnie czy stoje z wbitym rewersem do przodu i biegiem, czy jade rozlacza, po czym po sekundzie slysze pipajacy komunikat i brak jakiejkolwiek mozliwosci ruszenia, gaszenie nie pomaga, dopiero jak ostygnie znow mozna jechac.

Z tego co zauwazylem przy odpaleniu silnika i wbiciu rewersu do przodu, kola lekko szarpia jednak po mniej niz sekundzie od szarpniecia pipajacy komunikat i znow nie jedzie.. byl podpimamy komputer ale co mechanik to inna diagnoza... Mial ktos podobny problem? Jest to dosyc uciazliwe jak podczas transportu na srodku drogi wywali jazde i sie stoi w miejscu i nie wiadomo kiedy znow wroci. Napinalem pasek od alternatora i "niby" jezdzil dwa tygodnie bez ani jednego takiego przypadku ale moze akurat go nie "bolalo" dzis w plugach 3 razy pod rzad przy nawracaniu stanal.. i nadal stoi na polu. Poradzcie cos

Edytowany przez Hoxem, 15 maj 2017 - 20:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozlączanie skrzyni biegow Dzisiaj, 04:00
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 15 maj 2017 - 20:51

A błędu nie zgłasza? bo to dziwne by było w sumie?

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share KlakacZ

KlakacZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 15 maj 2017 - 22:15

Rozlączanie skrzyni biegow Właśnie dziwne, zwykle traktor jak coś go boli to pojawia się jakiś kod błędu lub komunikat, jak się pojawi zrób najlepiej zdjęcie i jak masz to poszukaj w instrukcji co go boli, o ile będzie.

#4 Share Hoxem

Hoxem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 16 maj 2017 - 06:25

Rozlączanie skrzyni biegow Komunikat pipajacy a ekran niestety średnio mi dziala i jedyne co na rogu pokazuje to, ze jest rozłączony rewers i gdy pykam rewersem to na ekraniku nie przeskakuja literki M-L czyli przod tyl- stoi w miejscu. Robiłem to na samym zapłonie i tez wywala, obstawiam teraz sprzeglo... Regulacja pod pedalem jest, jesli bym ja wkrecil to oszukam czujnik czy trzeba wykrecic?

Edytowany przez Hoxem, 16 maj 2017 - 06:28.

#5 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 16 maj 2017 - 07:22

Powodzenia zaczynasz ostro kombinować :) Popieprzysz tylko ciągnik to nie c 360 że coś sobie możesz regulować! Najpierw poznaj konstrukcję i nie pisz takich rzeczy...

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#6 Share Hoxem

Hoxem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 16 maj 2017 - 08:37

Rozlączanie skrzyni biegow Nie kombinuje tylko probuje isc po koleji.
Czujnika od sprzegla nie odlacze, zeby zobaczyc. Wiadomo, ze na dluzsza mete regulacja sprzegla, zle wplynie na sprzeglo ale na chwile nic sie nie stanie.. Panowie :)

nie wiem czy u mnie w okolicy mechanicy to typowi ślusarze czy co. Z fergusonem 3060 bylo podobnie, chcieli wymieniac pol coagnika a problem lezal w jednym elektrozaworze... i tutaj tez moze byc drobnostka skoro na samym zaplonie elektronika odcina z jakiegos powodu.

#7 Share KlakacZ

KlakacZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 16 maj 2017 - 09:59

Rozlączanie skrzyni biegow Ja raz się bawiłem Valtrą z agresywnością Rewersu, wg. instrukcji a po 2 odpaleniu rozkalibrowała się skrzynia i musiał z kompem przyjechać.

#8 Share piotrbm_211320

piotrbm_211320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
    TEL 509500422

Napisany 16 maj 2017 - 11:13

jaki błąd wyskakuje jak pipnie jaki ciągnik jaka skrzynia jaki rewers i kto podłączał kompa i jakiego to wszystko jest ważne !

#9 Share Hoxem

Hoxem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 16 maj 2017 - 19:40

Rozlączanie skrzyni biegow Nie wiem jaki blad bo mam ekranik w polowie dzialajacy.

Agrotron 85 1999r
Skrzynia 4 z trzema nadbiegami
Rewers elektrohydrauliczny

Czasami jak rewers niezalaczy to jest pipanie przerywane, i ja taki sam mam komunikat dzwiekowy ze rewers nie zalaczyl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share piotrbm_211320

piotrbm_211320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
    TEL 509500422

Napisany 17 maj 2017 - 14:21

musiałbym się  podłączyć komputerem do niego aby wydać diagnozę :)

#11 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 17 maj 2017 - 19:19

Rewers nie działa w obie strony?

U mnie były takie same objawy ale tylko przy jeździe do przodu. Problemem był elektrozawór .

#12 Share Hoxem

Hoxem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 17 maj 2017 - 23:53

musiałbym się podłączyć komputerem do niego aby wydać diagnozę :)

A nie wybierasz sie kiedys do Lublina ? :)

Edytowany przez Hoxem, 17 maj 2017 - 23:54.

#13 Share piotrbm_211320

piotrbm_211320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
    TEL 509500422

Napisany 18 maj 2017 - 07:41

napawano będę przejeżdżać w następnym tygodniu jak wcześnie skończę do wstąpię tylko namiar jest mi potrzebny

#14 Share Hoxem

Hoxem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 maj 2017 - 20:28

Rozlączanie skrzyni biegow IMG_3571.PNG

To udalo mi sie zrobic, w rogu Literka U

Przypadkiem nie diagnozujesz ciagnikow u Marcina z Witaniowa koło Łęcznej ? Jesli tak to prawdopodobnie sie do niego wpinales

Edytowany przez Hoxem, 18 maj 2017 - 20:34.

#15 Share piotrbm_211320

piotrbm_211320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
    TEL 509500422

Napisany 19 maj 2017 - 08:03

mój opis pod awatarem:

• Zainteresowania:niezależny serwis grupy same deutz-fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi SDF
    TEL 509500422

czytać ze zrozumieniem :)

jestem z Zamościa a nie z Łęcznej :)

jak już ktoś był u ciebie z komputerem to wiesz co masz do zrobienia chyba ze był kto bez pojęcia albo bez sprzętu (lub co gorsze bez tego i tego) lub był z jakąś byle texa co udaje ze działa

ja pracuj na oryginalnych oprogramowaniach i uradzeniach nie jakieś chińczyki czy tym podobnym badziewie

powiedz co ci wyczytał jak się podłączył i co stwierdził? zaraz się to zweryfikuje

#16 Share Hoxem

Hoxem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 19 maj 2017 - 10:04

Rozlączanie skrzyni biegow Nic nie wyczytal wlasnie, kalibrowal sprzeglo jakis rok temu i w sumie po tej kalibracji zaczelo sie to pojawiac.

Dzis ciagnik jedzie do poprzedniego warsztatu w ktorym stal na wiosne. Nic nie zrobili, maja jeszcze raz sprawdzac.

Tak wiem skad jestes, pytalem czy przypadkiem do niego nie jeździsz na diagnozy

Edytowany przez Hoxem, 19 maj 2017 - 10:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share piotrbm_211320

piotrbm_211320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
    TEL 509500422

Napisany 19 maj 2017 - 12:09

nie miałem przyjemności poznać

Dodaj odpowiedź