Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żmijka do zboża średnica moc silnika producent

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wojtek026

Wojtek026

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 14 maj 2017 - 18:30

Chcę kupić żmijkę i nie mam o tym żadnego pojęcia na co zwrócić uwagę, przede wszystkim jaka średnica, czy 100mm wystarczy czy grubsza, oraz moc silnika przekładnia czy dopłacać czy na paski wystarczy chcę jak najtaniej ale i żeby to się sprawdziło, taka co sama pobiera ale i z wywrotki żeby wysypać przykręcany kosz żeby miała tylko teraz średnica żeby to nie było że 2 godz wywrotkę 6t rozładowuje, a czy sprawdziło by się to tak żebym ustawił nad śrutownikiem i mi zasypywało tak że włączał bym na chwilę i śrutownik by mi zasypywało? ze wstępnych pomiarów wychodzi mi że tak 5-6m taka by mnie interesowała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żmijka do zboża średnica moc silnika producent Dzisiaj, 11:53
  •  

#2 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 14 maj 2017 - 19:10

Żmijka do zboża średnica moc silnika producent Do jakiej wysokosci chcesz przetransportowac. im wyzej tym wolniej, dlugosc tez ma znaczenie
Do jakiej wysokosci chcesz przetransportowac. im wyzej tym wolniej, dlugosc tez ma znaczenie
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#3 Share Wojtek026

Wojtek026

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 14 maj 2017 - 19:19

wysokosć nie ma znaczenia ja chcę po prostu wcofać na tok a przetransportować na zapole w stodole lub do spichlerza jak bym ustawił na środku zapola taką żmijke to bym ładny duży kopiec usypał nie ma szans żebym wywrotką tyle nasypał, nie mam z kim ani jak wiadrami się bawić z tym zbożem, tak więc jaką wydajność może mieć taka żmijka 100mm

6m długości/

Edytowany przez Wojtek026, 14 maj 2017 - 19:21.

#4 Share withanight

withanight

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 14 maj 2017 - 19:28

Żmijka do zboża średnica moc silnika producent Min 120 szukaj.

#5 Share Wojtek026

Wojtek026

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 14 maj 2017 - 20:08

to 140 jest

#6 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 932 postów

Napisany 14 maj 2017 - 21:53

Nie bierz 100mamy jedną 100 i można było brać 120. Jeśli chodzi o firmę to Mrol

#7 Share jedrus2020

jedrus2020

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 15 maj 2017 - 07:36

Żmijka do zboża średnica moc silnika producent skąd jesteś? ja mam do sprzedania 100 8m.

#8 Share Wojtek026

Wojtek026

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 15 maj 2017 - 11:43

a co z manewrowaniem czy taka 140mm bardzo ciężka jest czy taka 6m łatwo się manewruje ustawił bym sam czy trzeba 2 osoby?  ile waży taka żmijka ?

#9 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1637 postów

Napisany 15 maj 2017 - 12:10

Żmijka do zboża średnica moc silnika producent jeśli na wózku to dasz rady sam. ale nawet 100 mm ciężko samemu bez wózka ustawić.

#10 Share Wojtek026

Wojtek026

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 15 maj 2017 - 13:35

a co z napędami na paski wystarczy czy z przekładnią? a i najważniejsze czy one są jakoś dzielone jak mam np6m to mogę ją skrócić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kuba5r

kuba5r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 15 maj 2017 - 16:22

Żmijka do zboża średnica moc silnika producent 100 sobie odpuść od razu, kiedyś pożyczyliśmy od znajomego 100 8m, później musiałem kluczem wykręcać te całe 8m kukurydzy...
6 metrową 140 na wózku spokojnie samemu przewieziesz, nie ma problemu ze skróceniem o połowę, odkręcasz kołnierz, odpinasz pół ślimaka, zakładasz kosz i tyle. Mamy w sumie 4 żmijki na paskach i nie ma najmniejszego problemu.

Edytowany przez kuba5r, 15 maj 2017 - 16:28.

#12 Share ursusek94

ursusek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej i bydła opasowego, mechanizacja i modernizacja rolnictwa

Napisany 15 maj 2017 - 17:19

Żmijka do zboża średnica moc silnika producent nie bierz 100 my mamy 120 na wózku 6 m samemu bez problemu idzie ale gorzej jak trzeba ją narzucić. szukaj raczej na paskach, szkoda kasy na przekładnie.

#13 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2358 postów

Napisany 15 maj 2017 - 19:58

aa to podobnie jak ja mam zasieki do zboża i żmijką sypie mam z POM augustów 140 i silnik 2,2 kw , standart 4 m + 2 przedłużki (max 8 m można) kiedyś bawiłem się w skracanie teraz już nie ma sensu tylko roboty ze skręcaniem , jak za długa to daje na ukos .

Co do wydajności owies najwolniej idzie lekki (a jak słoma się trafi to zapchany wlot i nie leci ) to tak jeden zbiornik owsa z bizona do max 1 km gruntową drogą na styk im bliżej i np pszenica to szybciej . 6 ton to nie wiem w godzinę da rady raczej a może i 40 min . Co do ustawiania jest wózek ale jedna wada im dalej od góry gdzie jest silnik to się przeważa , a jak dasz za blisko silnika do zasypie wózej i weź go wyrywaj dlatego na małe kupki wózka używam a do większych za silnik linkę i do drąga wieszam na belkach w stodole.

A z kupy sam nie pobierze bo nie dasz rady się wbić ... trzeba ręcznie przegarnić , a korytko samemu zrobiłem do odbioru z przyczepy

Ogólnie super sprawa sąsiad nawet zakupił wydajniejszą/większą  co prawda ale w zastępstwo za dmuchawę (a sypie też na strych)

A paski dają rady nawet dopiero naciągałem po 5-7 latach a mam z 50 ton na rok zboża

#14 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 932 postów

Napisany 15 maj 2017 - 20:38

jeśli na wózku to dasz rady sam. ale nawet 100 mm ciężko samemu bez wózka ustawić.

To fakt wóżek wiele nie kosztuje a ułatwi robotę.

#15 Share Wojtek026

Wojtek026

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 16 maj 2017 - 09:23

to może lepiej koszowa z silnikiem u dołu w każdą dziurę wceluje

#16 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2322 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 16 maj 2017 - 10:19

Żmijka do zboża średnica moc silnika producent Firme Agrostal polecam. Zrobią zmijkę jaka chcesz w przystępnej cenie i dobrych materiałów. Polecam zmijki wysoko obrotowe 120 mm .

#17 Share Wojtek026

Wojtek026

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 16 maj 2017 - 12:59

m rol ma fajne żmijki a co raz bardziej zastanawiam się czy nie wziąść z zasypową z napędem nisko, bo dużo łatwiej chyba będzie taką ustawić wystarczy na jakiejś lince końcówkę tylko podwiesić a cała masa z koszem silnikiem przekładnią będzie stabilnie stała na ziemi co o tym sądzicie,

#18 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2358 postów

Napisany 16 maj 2017 - 19:15

pewnie że lepiej jak masz zamiar tylko z przyczepy sypać , zawsze to lepiej manewrować i utrzymać sama rurę w powietrzu niż z silnikiem

jak już mówiełem z silnikiem na górze to wieszam go na sznurku chyba że mniejsza kupka ma byc to wózek starcza

#19 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 30 czerwiec 2017 - 22:28

100 sobie odpuść od razu, kiedyś pożyczyliśmy od znajomego 100 8m, później musiałem kluczem wykręcać te całe 8m kukurydzy...
6 metrową 140 na wózku spokojnie samemu przewieziesz, nie ma problemu ze skróceniem o połowę, odkręcasz kołnierz, odpinasz pół ślimaka, zakładasz kosz i tyle. Mamy w sumie 4 żmijki na paskach i nie ma najmniejszego problemu.

Jakiej produkcji masz te zmijki ??

Jesli rura jest skrecana z elementow to te kolnierze nie wyginaja sie czy moze lepsza jednolita na opaskach ?? Chodzi mi o trwalosc bo wygoda to raczej skrecana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kuba5r

kuba5r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 30 czerwiec 2017 - 23:12

Żmijka do zboża średnica moc silnika producent Jedna 6m 140mm polska bodajże POM Augustów, pracuje u nas już grubo ponad 10 lat bez zastrzeżeń. Druga jeszcze starsza, szwedzka też 6m ale 100mm, ale wysoko obrotowa, obie w połowie łączone taką opaską z blachy na 30-40 cm skręcaną na kilka śrub. W poprzednim poście chodziło mi właśnie o tą opaskę, nie wiem czemu nazwałem ją kołnierzem. Ze stabilnością nie ma problemów, pozostałe dwie to samoróbki i pracują głównie przy rozładunku silosu.

Dodaj odpowiedź