FranasNH

Jakie studia związane z rolnictwem?

Polecane posty

FranasNH    78

Witam! Obecnie jestem uczniem liceum ogólnokształcącego w Krotoszynie (Wlkp). Profil to Pol-Ang-Biol. Taki profil wybrałem dlatego, że jak większość osób które nie są dobre z matmy, chemii i nie lubią polskiego trzeba było się na coś zdecydować... :P
Lubię biologię, obcowanie z przyrodą, bardzo interesuję się rolnictwem, leśnictwem także lecz trochę mniej bo rolnictwem praktycznie od przedszkola a leśnictwem może ze dwa lata. Mam w planach zdawać maturę z biologii. Szczerze to nie jestem wybitnym uczniem, z matmy raczej jak większość czyli słabo, języki mnie nie interesują i uznałem, że skoro jestem na biologii to dlaczego by nie iść na coś związanego z leśnictwem. Tylko mam do Was pytanie, bo ja o lasach a Wy raczej w innym temacie... Czy moglibyście zaproponować mi jakieś kierunki na studiach związane z rolnictwem? Weterynarzem być nie chcę, mam słabość do tematów krwi czy narządów wewnętrznych, mdlałbym na zajęciach przez 5 lat i w pracy :P Nie ma to sensu... Niestety nie posiadam gospodarstwa, ale myślałem czy by nie pracować dla firm produkujących pasze, witaminy, zboża itp? Niestety z chemii dobry też nie jestem :/ Jaki kierunek z grubsza mogli byście mi zaproponować? Dodam, że bardzo lubię pracować ze zwierzętami typu byki, świnie... :D
Mam niewielkie doświadczenie związane z rolnictwem, pracowałem we wakacje w dużym gospodarstwie rolnym (350ha).
Jak widzicie sam nie mam pojęcia w co się pchać, czy leśnictwo czy rolnictwo...
O ile rolnictwo naprawdę kocham to mam pewne obawy, że po prostu studiując leśnictwo czy inny kierunek związany z lasem itd mógłbym nie mieć tyle chęci do pracy że tak powiem, nie miałbym motywacji tak silnej jak w przypadku pewności, że będę mógł pracować w branży którą kocham wręcz :D
Czekam na Wasze doświadczenia, sugestie, propozycje...
Najchętniej to bym poszedł 2 lata temu na technik rolnik, ale co z tego skoro nikt z rodziny gospodarstwa nie posiada, a szczerze to parobkiem być przez resztę życia czy pracować na kasie w supermarkecie to tak średnio... sami wiecie :)
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78

Tak, właśnie myślałem nad lesnictwem bardzo poważnie. Tylko czekam na jakieś propozycje odnośnie studiów rolniczych, bym mógł porównać obie nauki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Idź na leśnictwo i nawet się nie zastanawiaj bo na większości rolniczych chemia, biochemia Cię wykonczy a z dobrą pracą też jest problem. A poza tym nigdzie nie zarobisz tyle co w lasach państwowych. A co budżetówka to wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

Taaa zarobi jak znajdzie gdzieś pracę. Z samego faktu skończenia leśnictwa nagle się leśniczym nie zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Zawsze gdzieś się załapie.Mój wujek jest lesniczym i nie narzeka. Znam kilku po tym kierunku i każdy pracuje w zawodzie. Sam próbowałem ale był wyż demograficzny,11 osób na jedno miejsce i nie dostałem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

Tez znam parę osób i to nie takie chop siup, przynajmniej u mnie w rejonie. Kto się załapał to siedzi na stołku, miejsc za specjalnie nie ma, jak ci się akurat nie trafi, ze ktoś gdzieś odchodzi. Ale nawet wtedy przeważnie znajdzie się ktoś, kto zna kogoś itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Ja bym się przemogl i szedł na weterynarie, zawód z przyszłością i za konkretne pieniądze.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Na UP w Lublinie jest kierunek Inżynieria Rolnicza i Leśna. Wszytko co chcesz rolnictwo i leśnictwo. Mi się wydaje fajny ten kierunek, sam się nad nim zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Na UP w Lublinie jest kierunek Inżynieria Rolnicza i Leśna. Wszytko co chcesz rolnictwo i leśnictwo. Mi się wydaje fajny ten kierunek, sam się nad nim zastanawiam.

 

To jest dawna mechanizacja, więc na temat rolnicta nie ma praktycznie nic. Jak już coś to UP Lublin i kierunek Agronomia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candy   
Gość Candy

Witam, interesuje mnie Wydział Rolniczo - Ekonomiczny w Krakowie, miał ktoś styczność? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szybkirychu12
      Witam, niedługo kończę swoje studia, ale niezwiązane z rolnictwem. Potrzebuję jednak wykształcenia rolniczego, żeby dotacje dostać i ogólnie móc ewentualnie prowadzić małe gospodarstwo w przyszłości gdyby ojciec mi je przepisał. Myślałem zatem o studiach podyplomowych. Czy ktoś z was może robił taką podyplomówkę związana z rolnictwem, która daje kwalifikacje rolniczą. Czy są też jakieś studia z zajęciami online bo zależało by mi na tym. Jestem z okolic Poznania i na na tym info by mi najbardziej zależało, ale chętnie wysłucham wszystkich.
    • Przez Magda31
      Cześć wszystkim,
      zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w pisaniu mojej pracy inżynierskiej na temat oceny efektów wdrożenia technicznego wyposażenia w gospodarstwach mlecznych.
      Ankieta zawiera 19 pytań i jest anonimowa. 
      Link do ankiety:
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPa2Qi8VuNnd1QbGHIlFk2jB8onhGUCSnLLUxCijWbGHLVag/viewform?usp=sf_link
      Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.
    • Przez poziomka
      Moje pytanie brzmi czy warto jest iść na studia rolnicze jeżeli planujemy zostać na gospodarstwie. Czy te studia nam coś dadzą,czy jest to też strata czasu mówię tu o kierunku osobiście nowoczesna hodowla bydła mlecznego. Ale jeśli mieliście jaką kolwiek styczność ze studiami to proszę napiszcie, jestem ciekaw każdej wypowiedzi nie koniecznie związanej z moim kierunkiem może być inny rolniczy.
    • Przez AnnaSkoczylas
      Hej, chcę zacząć studia rolnicze, ale przede mną jest jeszcze rok, muszę napisać maturę i podciągnąć niektóre przedmioty. Jakie szkoły wyższe możecie polecić?
    • Przez Drzeffo123
      Witam Szanowną Grupę,
      zwracam się z gorącą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej folii i mat do ściółkowania do pracy magisterskiej.
      Od razu przepraszam za taką formę, lecz tradycyjne sposoby ( telefon, mail )zawiodły.
      Nie ukrywam, że jest to moja ostatnia nadzieja, by móc dokończyć magisterkę 😕
      Dlatego bardzo proszę o poświęcenie 5 minut z Waszego cennego czasu.
      PS ta ankieta nie ma na celu wywołania burzy, który sposób ściółkowania jest najlepszy, tylko pokazanie aktualnej sytuacji.
      Z góry bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety i raz jeszcze przepraszam za taką formę. Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako spam czy inne negatywne działanie.
       
      https://forms.gle/RR45NTp8BuN5nJMx7
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj