kingway

Jaki agregat uprawowo siewny do traktora 150 km w dobrej cenie

Polecane posty

kingway    9

Witam , zamierzam kupić nowy agregat urpawowo siewny do traktora o mocy 150 km . Mam na myśli coś z firmy Agro-Masz , szer. 4 m - co co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1605    23

Znajomy kupił niedawno nowego Agro-masza 3m z hydropakiem.
Zęby w tym agregacie są chyba zrobione z plasteliny.Łamią się jak zapałki i wcale głęboko go nie wpuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Wszystko zalezy jaki to zestaw i na jakie ziemie i z jaka prędkością ma pracowac. Do 100km 3 m to raczej agregacik albo brona wahadlowa bo lekkie a 150 km moze dac rade przy 4 m ale bedzie to maximum i wyciskanie ostatnich potow z ciagnika. Znajomy ma 4m amazone nabudowany na redlicach talerzowych i kolkami dociskowymi zestaw bardzo duzy to ciaga go jcb 180 km a z przodu powieazona 1 tona obciaznikow i jeszcze go buja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18

ja robie ursusem 1614 agregat 3m amazone rpd 302 na bronie aktywnej ciągnik pracuje na 1600 obrotów a spalanie ma 8-10litrów/ha jedynie co to na górach trochę buja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Musi być nowy? Osobiście pracowałem sprzętem w ich wykonaniu i szczerze to nie to że bym nie polecał ale jakość materiałów jak dla mnie kiepską. Osobiście poszukałbym czegoś używanego zachodniego.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janioigienio    30
Napisano (edytowany)

Akurat tak się składa, że mój ursus 1634 ciąga zestaw uprawowo-siewny składający się z kvernelanda compact + nadbudowanej fiony 4 metry i jakoś nic sobie z tego nie robi i spokojnie szarpnął by więcej. Prędkość robocza ok. 10 km/h

Edytowano przez janioigienio
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

A czy amazone AD2  z KG303  tez by dał radę to siewnik nabudowany z broną wirową

Przed chwilą, AleksanderX napisał:

A czy amazone AD2  z KG303  tez by dał radę to siewnik nabudowany z broną wirową bo ja mam ursusa dwunastkę

 

Edytowano przez AleksanderX
bo ja ma ursusa 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

też mam podobny dylemat. Planuje kupić agregat uprawowo-siewny talerzowy do Renault ares 150 km i zastanawiam sie nad 3 lub 4 metry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Jak masz TUZ to chyba nie ma problemu ale mówimy chyba o zestawie nabudowanym  nie o hydropaku

Na wiosnę będę testować Używki 3 metrowe  bierny z siwnikiem Famarol na hydropaku, talerzowy strumuk z tym samym siewnikiem oraz zakupiony wczoraj w Niemczech nabudowany amazone ad302 z broną wirową o wadze około 1650 kg/zestaw/plus 600kg zasyp cena z transportem na podwórko 3900 EUR  Napiszę ci na PW swą opinię bo na tym forum jest kilku kruków którzy tylko kraczą

Edytowano przez AleksanderX
no i kwestia ścieżek bo 4 nie zrobisz 15m i 18,i 21 a 16 , 20 24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

no ale 4 m  to już ciężar z długość więc chyba odpada pozostaje na talerzu z hydropakiem tylko 3 m lub 4 m ale z siewnikiem nabudowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniels_91    0

Witam,

Podepnę się pod temat. Chciałbym się dowiedzieć czy znacie może jakieś opinie na temat agregatów firmy Uni-Tech?? lub Janpol?? Jeśli chodzi o firmę Uni-Tech nie mogę nic wyszperać w internecie..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

Dodam w ciągnik ma szerokość 270, wiec chyba agregat talerzowy 3 metrowy z hydropakiem będzie za maly???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Moze ktoś mi ktoś powie zanim to rozbioee co tam się mogło stać.chodzi o to że dzisiaj w sumie pierwszy raz używałem bronę wirowa maschio 2.5m areał 3ha uprawa pod siew.brona kupiona używana ładna bo wymalowana wszystko chodziło ładnie cicho,dzisiaj w czasie uprawy skrzynia przekładnia nie wiem jak się to dokładnie nazywa bardzo się grzała wręcz była gorąca nawet kolor na ten skrzyni zmienił kolor od przegrzania to raz a dwa bardzo głośno pracuje i 99 procent że hałas dochodzi właśnie z tej skrzyni olej w skrzyni był i jest 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj