Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa?

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arkadinho

Arkadinho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 maj 2017 - 12:17

witam wszystkich, chciałbym abyście doradzili jaki siewnik wybrać na 10ha ? myślałem o Stegsted 2,5m. Co sądzicie o tej marce?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa? Dzisiaj, 05:45
  •  

#2 Share gosciu506

gosciu506

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów
Napisany 07 maj 2017 - 12:42

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa? jak zachodni to amazone lub hassie latwiejsza dostępność części a dobra jakość w ysiewu ale na taki areal to i poznaniak w dobrym stanie da radę patrz żeby miał skrzynie przekladniowa olejowa i skrzynie ladunkowa w dobrym stanie nie pordzewiala

#3 Share Arkadinho

Arkadinho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 maj 2017 - 12:43

na takie rzeczy w pierwszej kolejności patrze ;) jeszcze myślę o bronie wirowej żeby do tego siewniczka podczepić.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share viperwlkp

viperwlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 07 maj 2017 - 13:12

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa? ja tez na podobna wielkosc mam poznaniaka i smiga

#5 Share ursusek94

ursusek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej i bydła opasowego, mechanizacja i modernizacja rolnictwa

Napisany 07 maj 2017 - 13:38

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa? bronie wirnikowej na 10 ha? Za dużo masz pieniędzy. ja mam 25 ha i poznaniakiem sieje w agregacie uprawowo siewnym. i nie myślę o innym bardzo dobrze sie sprawuje

#6 Share Peugeot1959

Peugeot1959

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 maj 2017 - 14:25

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa? Amazone d 4 jest dobrym wyborem sieje zboże i rzepak przekładnia mechaniczna . Siałem nim parę lat miłe wspomnienia .Można kupić 2.5 lub 3 metry . Obecnie sieję hassią dka 3 metry super siewnik . Amazonkę miałem na hydropaku za agregatem biernym amazone z walem packera. pracował z renault 75 koni . Bardzo lekki i prosty siewnik .

#7 Share dominikl95

dominikl95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 07 maj 2017 - 15:06

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa? Peugeot1959 masz może tabele wysiewu hessi?

#8 Share Arkadinho

Arkadinho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 maj 2017 - 15:51

ursusek94. ale pewnie masz agregat który ci zrobi robotę w polu że potem wyjeżdżasz tylko siewnikiem. u mnie tylko brony czwórki przed siewem

#9 Share Setik

Setik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 07 maj 2017 - 16:05

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa? A ja z kolei polecę markę Nordsten :) Dzisiejsze Kongskilde. Model obojętnie jaki, części z rozbiórek masa po olx. Sam posiadam model CLG MK II, 3m. Jakbym miał znowu kupić siewnik to Znowu byłby to nordsten.

#10 Share Peugeot1959

Peugeot1959

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 maj 2017 - 16:37

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa? Nordsten też dobra firma skrzynia 500 kg trzy rzedy lejków nie zapycha się mechaniczne ustawianie wysiewu solidny siewnik . Kolego Dominik tabele mam po niemiecku ale ja za każdym razem robię próbę kreconą jutro napiszę ci ile razy trzeba kręcić kołem bo tabela jest na gospodarstwie a tam jest napisane ile razy trzeba obrócić. bo to zależy od wysokosci opony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Peugeot1959

Peugeot1959

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 maj 2017 - 17:16

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa? Kolego Dominik 95 skontaktuj się ze mną na priv to ja zrobię ksero i mogę Ci wysłać. Ja mam siewnik 3 metrowy.

#12 Share MateuszStaczyk

MateuszStaczyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 maj 2017 - 19:55

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa? My mamy hassie du250 ( 2.5m) i rocznie sieje 6ha zbóż (rzepak sieje nam usługowy zestaw). Siewnik idealny nawet przy współpracy z c330. U nas jest 9 sezon i wymienione ma tylko kilka graczek.

#13 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów

Napisany 07 maj 2017 - 22:06

Z jakim ciągnikiem ma współpracować? Jak cię interesuje polska myśl technologiczna przemyśl Famarola.

#14 Share Arkadinho

Arkadinho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 maj 2017 - 06:30

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa? mam Ursusa 4514

#15 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4161 postów

Napisany 08 maj 2017 - 09:55

do zbóż w zupełności wystarczy poznaniak, po małych udoskonaleniach praca staje się przyjemniejsza

jeśli siejesz rzepak to lepiej popatrz na NN czy hassię, nie mają płaskiego dna więc wysieją do ostatniego ziarenka

Polska B

#16 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 766 postów

Napisany 08 maj 2017 - 10:30

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa? Koledzy podepne sie do tematu-ja tez rozglądam się za siewnikiem do c 330 jest pełno poznaniaków ale myślę ze 2.7 to move mies trove ciężko przy pełnym siewniku na pulchnej ziemi.a siewniki fiona to warto myśleć o nich?

#17 Share ursusek94

ursusek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej i bydła opasowego, mechanizacja i modernizacja rolnictwa

Napisany 08 maj 2017 - 11:51

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa? ja nie mam agregatu uprawowego, w orane wjezdzam od razu uprawowo-siewnym i sieje. mtz 82 z agregatem polzawiesznym spokojnie daje radę.

#18 Share Zieleniak

Zieleniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 08 maj 2017 - 19:04

Posiadam siewnik Stegsted 2.5 metra od dwóch lat. Przez przypadek znalazłem go w Niemczech i za okazyjną cenę go kupiłem. Jestem bardzo zadowolony; ma bardzo dużo przełożeń, jest bardzo prosty w budowie, solidna konstrukcja dobrze zabezpieczona przed korozją. Pracuje wraz z Ursusem 330 i na moich polach ,,ciapek" daje rade na 5. I co najważniejsze jest bardzo dokładny. Także polecam.

Jeżeli taki kupisz to chętnie podeślę tabelę wysiewu czy tam skany z książki.

#19 Share dziubek

dziubek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 maj 2017 - 19:43

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa? Jeszcze napisz ile planujesz przeznaczyc na zakup. Ja ci moge polecic amazone juniora lub hassia dk lub dkl. Maja przekladnie bezstopniowa,duza skrzynie.szukaj takiego z plastikowymi lejkami bo nie dzwoni w polu ☺

Edytowany przez dziubek, 08 maj 2017 - 19:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Arkadinho

Arkadinho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 maj 2017 - 22:45

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa? dziubek maksymalnie 4 tysiące ;) nie porywam się na kto wie jaki zestaw bo to tylko na 10 ha ;)

Dodaj odpowiedź