Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone ug belka

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 05 maj 2017 - 19:24

Amazone ug belka

Witam, pracując opryskiwaczem gdy koła z jednej strony jadą niżej to po tej stronie belka jest bliżej ziemi tak jak by w ogóle nie reagowała na zmianę przechylenia czym to może być spowodowane ? sprężyny te dwie na środku belki za zbiornikiem które trzymają belke są za mocno naprężone ? miał ktoś taki problem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone ug belka Dzisiaj, 01:45
  •  

#2 Share DearJohn

DearJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 06 maj 2017 - 22:27

Amazone ug belka

jesli nowy zakup i nie znasz maszyny to moze po porstu nie otwierasz blokady stabilizacji?

#3 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 07 maj 2017 - 11:32

Amazone ug belka

blokada czyli ten grzybek na końcu opryskiwacza jest podniesiony podczas pracy opryskiwacza , a na wyświetlaczu nie ma kłódki 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share DearJohn

DearJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 07 maj 2017 - 13:43

Amazone ug belka

no to z tanich rzeczy to przesmaruj wszystko zdrowo, rusz jak tylko mozna przesmaruj ponownie i trzymaj kciuki :D wydaje sie glupie ale znajomy juz chcial wiezyczke w plugu robic a sie okazalo ze na obrotnicy sa 2 kalamitki a smarowal tylko 1 i plug podnosilo do polowy i koniec, dobre smarowanie czyni cuda

#5 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 maj 2017 - 19:59

Amazone ug belka

Nie bardzo rozumiem. Wymagasz od belki, żeby w "szła" w poziomie, jeżeli opryskiwacz jest nachylony? Przecież od tego masz stabilizację wymuszoną. Chyba, że chodzi Ci o chwilowy wjazd w jakąś nierówność, to faktycznie stabilizacja belki powinna ją utrzymać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 10 maj 2017 - 11:27

Amazone ug belka Może opisze tak wjezdzam jedyn kołem opryskiwacza na płyte betonową wysokości 30 cm i z tej str belka jest wyżej a z drugiej niżej poprostu belka nie reaguje i nie mam zablokowanej belki co ciekawe jak złapie za koniec belki ona swobodnie się rusza... myślałem , że może amortyzator gazowy drgań blokuje ale po wymontowaniu go tak samo belka nie zmienia położenia

Edytowany przez e2visionamd, 10 maj 2017 - 11:36.

#7 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 10 maj 2017 - 14:11

Amazone ug belka

Stabilizacja ma właśnie takie zadanie, że jak jednym kołem wpadniesz w dziurę lub na coś najedziesz to belka ma nie reagować, stabilizacja ma to wytłumić. Lecz jeśli będziesz jechał jednym kołem wyżej (np. bruzdą) to stabilizacja sprawi, że belka też się pochyli do utworzenia kąta prostego z osią pionową opryskiwacza. Wszelkie skłony wymagają stabilizacji wymuszonej lub wymuszonej zmiennej geometrii belki. Chyba źle kolego rozumiesz zasadę działania i funkcję stabilizacji belki.

No chyba, że masz prowadzenie belki, wtedy komputer sam steruje odległością belki od łanu/gruntu. 

#8 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 10 maj 2017 - 16:00

Amazone ug belka

maniek83 to ty źle rozumujesz, bo według ciebie stabilizacja ma trzymać poziom taki jak oś opryskiwacza, a potem piszesz, że na skłonach musi być wymuszona, czyli wtedy już nie trzyma poziomu osi !

stabilizacja bierna ( nie wymuszona) utrzymuje belkę w poziomie, czyli jak jedziesz jednym kołem w bruździe to belka jest poziomo (równolegle do pola), na skłonach trzeba taką stabilizacje zablokować lub pochylić belkę siłownikiem !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 10 maj 2017 - 23:35

Amazone ug belka

@toorano dokładnie ! tak jak byś powiesił na paluchach wieszak.... zawsze równolegle do podłoża...

PORAŻKA! po odwiedzinach serwisanta tłumaczył , że tak powinno robić.. idealnie idzie w poziomie osi opryskiwacza to trzeba przyznać , ale opryskiwacz powinien kopiować poziom gruntu wg. mnie. 

Jest na to rada distance control czyli sygnał radiowy wysyłany w kierunku gruntu i na podstawie tego komputer automatycznie robi poziom belki i wysokość.

Edytowany przez e2visionamd, 17 maj 2017 - 14:43.

Dodaj odpowiedź