jedrus2020

Programy rolnośrodowiskowe

Polecane posty

jedrus2020    207

Witam chciałbym wejśc w programy rolno-środowiskowe. a dokładniej chodzi o poplony i ewentualnie o hodowle świń rasy puławskiej. Jak to wyglada z praktyki? czy w przypadku siania poplonów trzeba mieć zaplanowane na 5 lat co na danym polu będzie siane? chciałbym całe pola obsiewać poplonami i na wiosnę siać tylko jare. Czy przed sianiem poplonu mogę stosować nawożenie organiczne a dokładniej podłoże z pieczarek. 

A jak wygląda sprawa hodowli świń rasy puławskiej. Skąd kupić takie loszki i gdzie można później sprzedać takie prosięta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

nie można siać wszystkiego na wiosne i musisz mieć plan na 5 lat co i gdzie zasiejesz i na nowe programy teraz są większe wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

powiem ci tak ze 6 lat temu weszliśmy w ten program rolnosrodowiskowy i sialismy lubin waskolistny, to po 3 latach zrezygnowaliśmy, nigdy więcej. tylko zboża ozime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Ale dlaczego nie wolno wszystkiego na wiosnę? gdzie jest taki zapis? ja nie chce rolnictwa zrównoważonego tylko poplony. tam jest napisane tylko o tym, że trzeba do 30 września zasiać poplon i dopiero w marcu można go zaorac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

dokładnie do 30 wsiane i dopiero 1 marca wjazd w pole, ale to zglaszasz sobie ile chcesz ha na to przeznaczyć, ja miałem chyba 8 ha a resztę oziminy sialem, ale jak się trafi sucha jesień Lubin nawet nie wzejdzie i zielska narosnie, a jak wzejdzie to i tak wymarznie i żadnego pożytku z niego nie ma oprócz dofinansowania, ale to małe pieniądze. Pamiętaj nawet jak ci ozime w połowie wymarznie to i tak plon będziesz miał lepszy niż z jarego zazwyczaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

u mnie ostatnio oziminy to porażka. Albo zaorać nie idzie na jesień. albo wymarznie zima. a jare w miarę wychodzą. z tego co patrzałem to jest 460 za poplony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

No u nas różnie bywało, w tym roku pierwszy raz od dłuższego czasu nam jęczmień nie wymarzł, a to że ludzie nie mogą prać na jesieni bo sucho to i u nas było, ale mam już i na to sposób. lemiesze tylko z długami po 130 zł za sztukę, traktor z dociskiem typu mtz i rura, w zeszłym roku jak oralem to na 12 ha tylne koła były w górze tylko przód ciagnal :) a potem uprawowosieny i gotowe. u nas teren taki ze na wiosnę to koniec kwietnia można dopiero wjechać coś robić. dlatego wszytko zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    325

z tego co wiem to jako takich poplonow już niema jest program zrównoważony i w tym programie jest 400 zl do h. trzeba siac straczkowe oleiste i zborza .wszystkie gatunki musza przejsc przez wszystkie pola w ciagu 5 lat itd mam to juz 2 rok i niejest zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

ale strączkowe i oleiste to muszą być jako główne odmiany czy mogą być jako no mieszanki ze zbożami? a co dokładnie siejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

teraz mi wpadnie działka 11 ha tylko że klasa V I VI i daleko od gospodarstwa, czy można część gruntów podać do rolnośrodowiskowej , czy trzeba wszystkie działki, ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24
Dnia 18.03.2018 o 16:36, suzuki18l napisał:

teraz mi wpadnie działka 11 ha tylko że klasa V I VI i daleko od gospodarstwa, czy można część gruntów podać do rolnośrodowiskowej , czy trzeba wszystkie działki, ?

 

Witam. Możesz zgłosić część gruntów do płatności rolno-środowiskowo-klimatycznej.

 

Dnia 30.04.2017 o 21:48, jedrus2020 napisał:

u mnie ostatnio oziminy to porażka. Albo zaorać nie idzie na jesień. albo wymarznie zima. a jare w miarę wychodzą. z tego co patrzałem to jest 460 za poplony

W 2018 płatnośc za poplony ozime wynosi 650 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj