Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie C-330

624 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2011 - 19:53

Kopcenie/dymienie C-330 heh tez tak sadze ze to troszke juz pzereklamowane ale no cóż jak wszystko teraz niby germany a tu made in china firma BOSCH nawet nie ma swojego zakładu tylko biuro , a mówia ale dobra firma gówno prawda

mój sprzedawca mówil ze ma czeski zestaw troszke tanszy niz mahle ale nikt go nie bierze i nie poleca

Edytowany przez Ursus328, 18 marzec 2011 - 19:54.

--- URSUS C-328 ---

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie C-330 Dzisiaj, 23:21
  •  

#142 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 22:12

Kopcenie/dymienie C-330

byłem dzisiaj w sklepie i pan sprzedawca mówił że zestawy z krotoszyna są przereklamowane niedokońca polskie tuleje są sprowadzane prawdopodobnie z Turcji i ma sprowadzić czeskie AGS nie zetor miałem już takie

Powiem krótko zrobiłem więcej silników w życiu niż pewnie ten sprzedawca widział na oczy w tym dużo c330 ale nedawno robiłem c330 ok 1800 godz po remoncie( 4 lata)pękł wał nieważne , ale były tam założone tulele mahle Krotoszyn tłoki z Gorzyc i pierścienie prima , na pierścionkach były lekkie oznaki zużycia ok 1.6 mm luzu na zamku tłoki git, natomiast tuleje idealnie równo dotarte bez rys progów gładz zupełnie prawie nówka jeszcze patrząc pod światło widać ślady po honowaniu , powiem szczerze że prędzej ulegną zużyciu przez kawitacje czyli wżery jeżeli zamiast płynu jest woda niż się zużyją nie ma lepszej firmy na polskim rynku .
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#143 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 18 marzec 2011 - 22:13

Kopcenie/dymienie C-330 bo sa dwa zestawy czaeskie jeden za 120 zł a drugi za 190 zł ;)
a co powiesz na to ze Mahle nie robi juz od począdku 2010 roku tulei do 30-stek (informacja od pracownika który pracował w krotoszynie na tulejach) to skąd oni teraz te tuleje biorą??

Edytowany przez Roki212, 18 marzec 2011 - 22:19.

#144 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 18 marzec 2011 - 22:47

Kopcenie/dymienie C-330 parę lat temu (ponad 5 lat napewno) naciąłem się na jakieś podróby "krotoszyn" (tak na nich pisało) nie mahle
wstawiliśmy po pół roku tuleje ze starych zapasów made in PRL ;) a reszta zestawu Andoria i jak narazie nic nie zapowiada następnego remontu,
Same tłoki z pierścionkami Andorii kosztowały 1,5 raza więcej niż ten badziewny zestaw, ale co zrobić, oszczędny 2 razy traci,

#145 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 20 marzec 2011 - 11:20

Kopcenie/dymienie C-330 biednego na tanie części nie stać
--- URSUS C-328 ---

#146 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 11:46

Kopcenie/dymienie C-330 W czeskich za 120 zł jest tylko czeski tłok - reszta niewiadomego pochodzenia.

W Zestawach Zetora za 190 zł teoretycznie wszystko jest sygnowane logiem Zetora - złej opinii jeszcze nie słyszałem.

Co do tego że mahle nie robi juz tulei to na to wychodzi że te zestawy Ursus Premium tez już nie mają tulei Mahle i biorą je skądś.

Ciekawe skąd ?
W rolnictwie siła!!! :)

#147 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 20 marzec 2011 - 12:22

Kopcenie/dymienie C-330 Moim zdaniem górna półka to Mahle+tłok Gorzycki a potem ZETOR. Reszta to badziewie. :rolleyes:

#148 Share dominik1882

dominik1882

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:muzyka, sport

Napisany 20 marzec 2011 - 13:02

Kopcenie/dymienie C-330 w zestawie ursus premium sprzedawca mówił że tuleje biorą czeskie z AGS które kiedyś były bardzo dobre wytrzymały w 330 10 lat a teraz to nie wiadomo naciołem się na THMie i teraz nie wiadomo co kupić bo co polskie nie jest polskie

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0077.jpg

Edytowany przez dominik1882, 20 marzec 2011 - 13:04.

#149 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 14:19

Kopcenie/dymienie C-330 jak mawiał mój nauczyciel od podstaw elektrotechniki , najtańszą i najdroższą oferte odzuca się na wstepie

Opus meum est

#150 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 14:41

Kopcenie/dymienie C-330 W Krotoszynie nie robią zestawów naprawczych do C-330 ani c-360 od kiedy Mahle przejeło firmę,czyli już chyba z 10lat.
Importują je nie wiadomo skąd i tylko podpisują się swoim logo.
Teraz to już nie wiadomo co kupić.U mnie w okolicy jest dwóch mechaników co zajmują się profesjonalnie naprawą ciągników i oni robią tylko na tulejach Zetor'a.Jak chcesz inne to tylko na swoją odpowiedzialność.Kiedyś rozmawiałem z właścicielem takiej firmy "Sprawka" w Częstochowie o tulejach Mahle to powiedział że to to samo co Zetor tylko w innym opakowaniu a cena X2.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 20 marzec 2011 - 19:58

Kopcenie/dymienie C-330 na tulejach Zetora czyli jak to rozumieć całe zestawy naprawcze zetora czy jak???

#152 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 13:35

Kopcenie/dymienie C-330 Całe zesatwy naprawcze Zetor wkładają i podobno reklamacji nie ma.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#153 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 22 marzec 2011 - 15:30

Kopcenie/dymienie C-330 Mój kolega zakłada zestawy naprawcze Zetora ale pierścienie wyrzuca i zakłada z PRIMY.Mówi że traktor pracuje idealnie i taki zestaw długo pochodzi. :)

#154 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 11:34

Kopcenie/dymienie C-330 Panowie wlałem dziś do swojego ursusa 10 litrów ropy ze stacji . Teraz mam taki problem że ciągnik strasznie kopci, nie chce wejść w obroty , Ja dociskam gaz do końca a on nic . Najgorsze jest to że pod górkę gdy jechałem zawsze 6 biegiem to teraz 4 się morda , kopci jak lokomotywa. Obawiam się że to może być o tą ropę. Co o tym myślicie? Mogą być teraz jakieś problemy z silnikiem?;/

Z góry dzięki za odpowiedzi.

#155 Share Radekk89

Radekk89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 14:36

Kopcenie/dymienie C-330 ale to był zwykły olej napędowy czy bio diesel? już pare osób mi mówiło że jak zalali bio diesla to ciągniki nie miały mocy...

#156 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 14:57

Kopcenie/dymienie C-330 Zwykły Olej napędowy. Tylko strasznie dziwnie wyglądał i w ogóle zapach dziwny;/ . Nic silnikowi nie bedzie? przepalił z 4 litry a resztę spuściłem .

#157 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 15:29

Kopcenie/dymienie C-330 to pewnie nie ON ani BIO-DIESEL-na biodieslu na pewno nie osłabnie,nawet na rzepakowym oleju moc swą ma,już nie mówiąc o B-100-to jest dobre paliwo.

ci co narzekają to zapewne kupili jakieś mieszanki niewiadomego składu(nawet nie wiecie co oni mieszają-cuda),taką stację warto do inspekcji natychmiast zgłosić-bo kroją kasę niewiarygodną czyimś kosztem(czyli twoim).

jakby na stacji świństwo wykryli-niech go zamkną,jak uczciwie handluje to przecież może spać spokojnie-i niech sobie zarabia nawet dużo,niech mu się wiedzie,byle uczciwie.

#158 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 15:37

Kopcenie/dymienie C-330 Masz racje, na tej stacji parę osób się przejechało z tym paliwem. Teraz się boje o swojego ursusa. Jeśli wleje coś porządnego to będzie lepiej? Czy teraz to już kaplica?

#159 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 15:49

Kopcenie/dymienie C-330 kup normalne paliwo,na normalnej stacji-tam gdzie dużo osobówek tankuje-kilka groszy drożej,a i tak zaoszczędzisz-a nie na pokątnej stacji gdzie tylko ciągniki tankują.

duże stacje świństwa raczej nie mają.

to świństwo spuściłeś,to wlej normalne-przecież bardziej już nie zepsujesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 15:52

Kopcenie/dymienie C-330 Masz na myśli że już coś o te paliwo mogło walnąć w ursusie?;/