tata1

Kopcenie/dymienie C-330

Polecane posty

tigger2012    0

Koledzy powiem tak, odnośnie artykułu w TopAgrar według mnie jest dość ciekawy, a w szczególności jeśli ktoś chce samemu przeprowadzić remont ! Tylko za długo by pisać co napisano w nim, ale jeśli ktoś bardzo by chciał go przeczytać to postaram się go zeskanować jeśli się da jakoś tak żeby był czytelny i dam znać :unsure:

 

Dzięki jakby co to zostawiam e-mail * zimnyfull1@interia.pl

 

2,000zł ;) Chyba że będziesz planował głowice to mniej. Sam to sobie będziesz robił czy jakis mechanik?

 

Wydaje mi się, że sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Dymi, bo silnik jest rozszczelniony i wtryski leją najprawdopodobniej. Sam to przerabiałem przed remontem. Jak się woziło pustaki to z 6 na 5 przy redukcji jak spadał z obrotów to jakbyś mu w wydech wlał 1L oleju przepalonego. Na jałowych obrotach także. Roki kiedyś pisał ceny, to myślę, że się nie obrazi jeżeli to skopiuję.

 

"to są ceny nowych części jakie sobie kiedyś kupowałem to bedzie Twój max jaki możesz wydać:

Wał korbowy POM Tyczyn - 860 zł

Panewki komplet cały i półpierścienie - 60 zł

Dwigienki sprzęgła Chełmno - 40 zł

Tarcza I i II stopień Chełmno - 110 zł

Koło pasowe Chełmno - 60 zł

Pompa wody Chełmno - 88 zł

Dwa korbowody Tyczyn - 244 zł

Zestaw twój wybór jaki ale max 400 zł

Wałek rozrządu Tyczyn - 120 zł

Głowica uzbrojona - 520 zł

Klawiatura - 120 zł

Pompa oleju - około 200 zł

Pompa zasilająca Mielec - około 100 zł

Regeneracja Pompy wtryskowej - 200 zł plus nowe końcówki i ustawienie wtrysków ale nie pamiętam ile brał"


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Tylko za długo by pisać co napisano w nim, ale jeśli ktoś bardzo by chciał go przeczytać to postaram się go zeskanować jeśli się da jakoś tak żeby był czytelny i dam znać :unsure:

 

 

 

Poproszę na erykursus@wp.pl ;)

 

Co do kosztów to raczej w 2 tys. zł się wyrobisz ja zrobiłem bodajże chyba w 1300 ale bez sprzęgła i pompy. Pompę oddaję teraz a sprzęgła żałuję że nie zrobiłem bo teraz nie spada z obrotów jak przed remontem tylko się ślizga a ciągnik nie spada z obrotów :P ale to już niech się martwi przyszły właściciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Kiełbasa tylko że niektórych z tych części nie będzie potrzebował :unsure: Głowica uzbrojona to według mnie to taka już kompletna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

To, że głowica jest uzbrojona, znaczy że jest wyposażona w zawory, sprężyny i prowadnice. Bez klawiatury. Też poproszę te skany. rafal4985@gmail.com


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głowica uzbrojona tzn. że jest z zaworami. A skoro jesteśmy w temacie pomp wtryskowych to mam pytanie. Czy można gdzieś kupić zestaw naprawczy pompy wtryskowej do C-330?


-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Mi powiedzieli że pompy sam nie zrobisz nie ma szans (chyba że jesteś mechanikiem) albo dlatego tak powiedzieli żeby przywieść do nich do roboty ;[ kolo powiedział że pompę rozbiorę to raczej jej nie złożę. Nie wiem ile to w tym prawdy. Ja bym ci radził oddać do regeneracji i na drugi dzień byś odebrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

poco mu nowe korbowody może stare ok co tam może sie zjechać tak samo głowica jak nie był robiony to będzie ok Wał nie wierzę że nie wyda szlifu Końcówki wtrysków najlepiej boscha Planowanie głowicy jak najbardziej ale bloku ??? to c 330 nie perkins

Poza tym gniazda nowe tulejki i zawory Klawiatura też nie będzie złechtana zapewne Pompa oleju może wymień Najlepiej rozebrany motor oddaj do zakładu Ja robiłem tak z 3p i wyszedł mnie silnik 2100 a pytałem o c 330 to mi powiedzieli jakieś 1100 - 1200

W tym szlif wału , nowe tulejki korbowodów , panewki komplet na korby i na stopy główne , zestawy naprawcze mahle krotoszyn , planowanie , osiowanie ,zawory , gniazda , tulejki no i u mnie jeszcze poszedł nadwymiarowy wałek rozrządu Ale wartało tej kasy silnik tylko mruczy i czuć jak nabiera mocy


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja blok planowałem.Zastanowie się nad tą regeneracją ;[ Skoro mam jej nie złożyć to wole oddać do mechanika ;[


-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Pompy to na bank sam nie zrobisz daj do pompiarza i problem z głowy !


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigger2012    0

To, że głowica jest uzbrojona, znaczy że jest wyposażona w zawory, sprężyny i prowadnice. Bez klawiatury. Też poproszę te skany. rafal4985@gmail.com

Thx!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus12    2

jak ja robiłem remont to wyszło coś około 1000 zł.no i tak: nowe komplety naprawcze(tłok cylinder),panewki, ,nowe końcówki wtrysków,głowica do planowania,pompa wtryskowa nie była ruszana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

I to wszystko co robiłeś a jakby ktoś mógł powiedzieć ile taki remont całego ciapka ze skrzynią by wyniósł i najlepiej żeby wymienił te podzespoły co były robione ;[ . Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

sąsiad dwa lata temu robił remoncik całego c-330 byłem widziałem, była tylko kupa części był rozebrany w proszek na najdrobniejsze podzespoły i zapłacił 7 tyś z robocizną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

Ciągnik ciągnikowi nie równy , każdy to indywidualna sprawa , jeden można zrobić za 7 inny za 5 a dala kolejnego i 15 będzie mało ...... myslę że tu gotowej recepty nikt nie sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Bez stołu próbierczego i innych pierdół do tego potrzebnych oraz najważniejszego - wiedzy nie ma się co za to brać. Oddać do zakładu regeneracji pomp. Ostrzegam przed tanimi częściami, brać wszystko z WZM Warszawa / PZL Mielec. Kolego Davidastra nie ma zasady czy to silnik Perkinsa czy Ursusa bądź Zetora. Np. podczas przegrzania mogło coś się zdeformować i wtedy zachodzi potrzeba. Silnik trzeba dopiero rozebrać, żeby wiedzieć co jest do roboty. Jeżeli masz jakieś problemy, to pisz.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9621    16

Ja też bym prosił o te skany, mateusz1203@op.pl z góry dzięki ja remont mam już za sobą teraz jeszcze do rozrządu zajrzę i tryba wymienię i powinno grac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Panowie remont sie zaczyna od rozebrania ... i ocena wizualna tego co robi..nikt nie jest wrózką bo czasem słaby silnik to pierscienie na tlokach-zalecane odrazu wymienić..-zestaw naprawczy... czy planowanie glowicy??? ale poco??? panewki ??? no tak ale jesli trzyma cisnienie oleju nie bierze??? odpada... nie zaszkodzi wymienić sekcje i regulacje wtrysku pompy skoro podaje jak trzeba to pompa OK ale to trzeba sprawdzić na stole....regulacja zaworów i stan gniazd zaworowych -najwyzej wymiana i dotarcie...naco odrazu nowa głowica.???? pompa oleju jesli cisnienie jest norma jest dorze bo przyczyna dymienia mogą być końcówki 0-niewiadomo jaki dym sie pojawia podczas pracy i na wolnych obrotach... no chyba ze chcemy mieć ful nowe wtedy tak..... wwszystko wyjdzie podczas oględzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Podałem cały spis części, dla jasności co ile kosztuje. Nigdzie, powtarzam nigdzie nie napisałem, żeby brać się za wymianę wszystkiego. U mnie miał być tylko uszczelniany silnik - pierścienie, zawory(gniazda, prowadnice), ale jak się to rozłożyło to progi na tulejach, tłoki nie takie jak trzeba, itd. Został z tego co pamiętam wał z panewkami stary, bo trzymał dobre ciśnienie, i głowica bez osprzętu.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

zgadza sie wszystko wychodzi podczas tz prania ..i wyjdzie tyle ile bedzie konieczne..oby mało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Zamontowałem nowy zestaw naprawczy do ciapka z THM i ile według was zrobić mtg na dotarcie i zmienić olej? Znajomy sprzedawca powiedział ze po 20 mtg. Nie za mało? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Olej zmień to nie zaszkodzi a jak zrobisz i ponad 30mtg to się nic nie stanie. Lepiej zrobić więcej tych mtg niż potem się martwić i jeszcze raz robotę robić nic się nie stanie jak będziesz docierał do 30 czy 40 mtg. Gorzej jak nie dotrzesz tak jak trzeba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj