Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie C-330

624 odpowiedzi na ten temat

#621 Share gruber99

gruber99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 październik 2015 - 07:09

Kopcenie/dymienie C-330

Witajcie. Posiadam Ursusa C-328, po remoncie silnika (wymiana tłoków, remont głowicy) i do tego zrobiona pompa, ciągnik jest dotarty już. Ostatnią wziąłem go pod kultywator i przy pracy strasznie kopcił na biało, teraz tak czasami puści bialego dymka, czy to wina niewyregulowanych zaworów silnika po dotarciu? z góry dziekuje za odpowiedź, pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie C-330 Dzisiaj, 11:31
  •  

#622 Share Ekstremalny

Ekstremalny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 październik 2016 - 07:07

Kopcenie/dymienie C-330

Witam, mam C330. ostatnio zaczął strasznie kopcić na czarno i stracił moc. Więc zregenerowana została pompa, nowe końcówki wtrysków, wymieniona uszczelka pod głowicą,zawory wyglądały ok ,  zrobione luzy zaworowe, nowe filtry paliwa, ustawiony zapłon, lecz dalej to samo. Ciągnik na wolnych obrotach ok, lecz jak mu się naciśnie gaz na maksa to wchodzi na obroty i strasznie kopci na czarno, po chwili mimo trzymana gazu do spodu sam schodzi z obrotów jakby tracił moc i pojawia się biały dym , po chwili pojawia się siwy dym (połączenie tego czarnego z białym ) i ciągnik dalej bez sił mimo że gaz ma do spodu, dopiero trzeba puścić gaz i po chwili nacisnąć gaz i wtedy ponownie wchodzi na obroty i znów massakrycznie kopci na czarno i wszystko od nowa. Co to może być ? Czy pompa mogła być źle zregenerowana  ? Bo jeśli nie to to zostaje już chyba tylko kapitalka ? Winne pierścienie ?

#623 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 14 październik 2016 - 16:51

Kopcenie/dymienie C-330 A filtr powietrza przejrzałeś? I cały dolot

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#624 Share Ekstremalny

Ekstremalny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 październik 2016 - 09:26

Kopcenie/dymienie C-330

A filtr powietrza przejrzałeś? I cały dolot

No właśnie filtr niezbyt dobrze wygląda, ogolnie go rozebralem i musiałem wyjąć ze środka ten drugi okrągły wkład z siatki który jest tam luzem bo się porozrywal, będę pewnie musiał wymienić cały filtr na Nowy ale czy te objawy mogą być przez filtr powietrza ? Wydaje mi się ze raczej nie. Jak to sprawdzić najlepiej ?zdjąć całkowicie filtr i zobaczyć bez filtra ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#625 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 16 październik 2016 - 10:25

Kopcenie/dymienie C-330 Czarny dym- zbyt bogata dawka czyli albo pompa i końcówki wtryskiwaczy za bardzo leją (źle wyregulowane) albo dostaje zbyt mało powietrza i ciągnik się dusi (przytkany filtr). Spróbuj bez filtra- będziesz wiedział gdzie szukać.