Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie C-330

624 odpowiedzi na ten temat

#41 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 08 luty 2010 - 18:21

Kopcenie/dymienie C-330 Jak 30 jest ok to z pługiem 3 skibowym powinna iść na 4 ale tylko w podorywce bo jak orzesz na zimę to nie ma szans. A jak chodzi o remont to pompę wtryskową do regeneracji, wtryskiwacze do sprawdzenia jak coś to do wymiany, zestaw naprawczy to broń Cię BOŻE nie bierz najtańszych bo jak zapniesz 3 skibowe pługi to po paru godzinach reaplay remontu. Najlepiej jakieś droższe zestawy. Szlif wału, planowanie głowicy(chyba że już nie ma co planować) to na nową wymiana, tarcze sprzęgła przy okazji. Oczywiste chyba że wszystkie uszczelki, płyny na nowe i filtry. A co ze skrzynią to nie wiem olej możesz wymienić. I jeszcze pompy oleju, hydrauliczną czy wody możesz zastąpić nowymi jak stare nie są w kondycji. Jak masz w pobliżu siebie zakład w którym robią remonty chłodnic (to zawieź chyba że masz nową, inny ciągnik będziesz miał w trakcie roboty). No to chyba na tyle jak coś źle napisałem to sory poprawcie mnie i jak o czymś zapomniałem to dodajcie. Pozdrawiam :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie C-330 Dzisiaj, 13:36
  •  

#42 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 08 luty 2010 - 18:40

Kopcenie/dymienie C-330 Polecam TopAgrar Styczeń 2010 jest artykuł właśnie o naprawie poczciwego Ciapka :unsure:

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#43 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 08 luty 2010 - 18:43

Kopcenie/dymienie C-330 Mógłbyś tak trochę więcej o tym artykule powiedzieć ??? :unsure:

#44 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Komputery, Mechanika, Elektryka iii Dziewczyny

Napisany 08 luty 2010 - 18:48

Kopcenie/dymienie C-330 Ja bym proponował jeszcze oddać blok do planowania ;) Jak coś zrobic to porządnie :unsure: Niech chodzi przez nastepne 30lat,albo i dłużej, kto wie... :P

Pozdrawiam
-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

#45 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 08 luty 2010 - 18:50

Kopcenie/dymienie C-330 No mógł bym, pewnie że tak ale nie w tej chwili bo nie mam go przed sobą ale zaraz gonie po niego !!!

#46 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 08 luty 2010 - 18:55

Kopcenie/dymienie C-330 To czekam z niecierpliwością :unsure:

#47 Share tigger2012

tigger2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:02

Kopcenie/dymienie C-330

A jaki kolor dymu czarny czy błękitno-biały?? i fakt to że z 3 skibowym nie chce iść to się za bardzo nie dziw.

Dym czysto czarny.

Jak 30 jest ok to z pługiem 3 skibowym powinna iść na 4 ale tylko w podorywce bo jak orzesz na zimę to nie ma szans. A jak chodzi o remont to pompę wtryskową do regeneracji, wtryskiwacze do sprawdzenia jak coś to do wymiany, zestaw naprawczy to broń Cię BOŻE nie bierz najtańszych bo jak zapniesz 3 skibowe pługi to po paru godzinach reaplay remontu. Najlepiej jakieś droższe zestawy. Szlif wału, planowanie głowicy(chyba że już nie ma co planować) to na nową wymiana, tarcze sprzęgła przy okazji. Oczywiste chyba że wszystkie uszczelki, płyny na nowe i filtry. A co ze skrzynią to nie wiem olej możesz wymienić. I jeszcze pompy oleju, hydrauliczną czy wody możesz zastąpić nowymi jak stare nie są w kondycji. Jak masz w pobliżu siebie zakład w którym robią remonty chłodnic (to zawieź chyba że masz nową, inny ciągnik będziesz miał w trakcie roboty). No to chyba na tyle jak coś źle napisałem to sory poprawcie mnie i jak o czymś zapomniałem to dodajcie. Pozdrawiam :unsure:

A jakie koszty?

#48 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:12

Kopcenie/dymienie C-330 Koledzy powiem tak, odnośnie artykułu w TopAgrar według mnie jest dość ciekawy, a w szczególności jeśli ktoś chce samemu przeprowadzić remont ! Tylko za długo by pisać co napisano w nim, ale jeśli ktoś bardzo by chciał go przeczytać to postaram się go zeskanować jeśli się da jakoś tak żeby był czytelny i dam znać :unsure:

#49 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:15

Kopcenie/dymienie C-330 2,000zł :unsure: Chyba że będziesz planował głowice to mniej. Sam to sobie będziesz robił czy jakis mechanik?

#50 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:19

Kopcenie/dymienie C-330 Franky69 jak byś mógł zeskanować i podesłać mi na maila damjan2@op.pl był bym bardzo wdzięczny :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tigger2012

tigger2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:23

Kopcenie/dymienie C-330

Koledzy powiem tak, odnośnie artykułu w TopAgrar według mnie jest dość ciekawy, a w szczególności jeśli ktoś chce samemu przeprowadzić remont ! Tylko za długo by pisać co napisano w nim, ale jeśli ktoś bardzo by chciał go przeczytać to postaram się go zeskanować jeśli się da jakoś tak żeby był czytelny i dam znać :unsure:

Dzięki jakby co to zostawiam e-mail * zimnyfull1@interia.pl

2,000zł ;) Chyba że będziesz planował głowice to mniej. Sam to sobie będziesz robił czy jakis mechanik?

Wydaje mi się, że sam.

#52 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 08 luty 2010 - 19:24

Kopcenie/dymienie C-330 Dymi, bo silnik jest rozszczelniony i wtryski leją najprawdopodobniej. Sam to przerabiałem przed remontem. Jak się woziło pustaki to z 6 na 5 przy redukcji jak spadał z obrotów to jakbyś mu w wydech wlał 1L oleju przepalonego. Na jałowych obrotach także. Roki kiedyś pisał ceny, to myślę, że się nie obrazi jeżeli to skopiuję.

"to są ceny nowych części jakie sobie kiedyś kupowałem to bedzie Twój max jaki możesz wydać:
Wał korbowy POM Tyczyn - 860 zł
Panewki komplet cały i półpierścienie - 60 zł
Dwigienki sprzęgła Chełmno - 40 zł
Tarcza I i II stopień Chełmno - 110 zł
Koło pasowe Chełmno - 60 zł
Pompa wody Chełmno - 88 zł
Dwa korbowody Tyczyn - 244 zł
Zestaw twój wybór jaki ale max 400 zł
Wałek rozrządu Tyczyn - 120 zł
Głowica uzbrojona - 520 zł
Klawiatura - 120 zł
Pompa oleju - około 200 zł
Pompa zasilająca Mielec - około 100 zł
Regeneracja Pompy wtryskowej - 200 zł plus nowe końcówki i ustawienie wtrysków ale nie pamiętam ile brał"
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#53 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 08 luty 2010 - 19:30

Kopcenie/dymienie C-330

Tylko za długo by pisać co napisano w nim, ale jeśli ktoś bardzo by chciał go przeczytać to postaram się go zeskanować jeśli się da jakoś tak żeby był czytelny i dam znać :unsure:

Poproszę na erykursus@wp.pl ;)

Co do kosztów to raczej w 2 tys. zł się wyrobisz ja zrobiłem bodajże chyba w 1300 ale bez sprzęgła i pompy. Pompę oddaję teraz a sprzęgła żałuję że nie zrobiłem bo teraz nie spada z obrotów jak przed remontem tylko się ślizga a ciągnik nie spada z obrotów :P ale to już niech się martwi przyszły właściciel.

#54 Share tigger2012

tigger2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:30

Kopcenie/dymienie C-330 Głowica uzbrojona co to znaczy?

#55 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:31

Kopcenie/dymienie C-330 Kiełbasa tylko że niektórych z tych części nie będzie potrzebował :unsure: Głowica uzbrojona to według mnie to taka już kompletna

#56 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 08 luty 2010 - 19:35

Kopcenie/dymienie C-330 To, że głowica jest uzbrojona, znaczy że jest wyposażona w zawory, sprężyny i prowadnice. Bez klawiatury. Też poproszę te skany. rafal4985@gmail.com
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#57 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:36

Kopcenie/dymienie C-330 Głowica uzbrojona tzn. że jest z zaworami. A skoro jesteśmy w temacie pomp wtryskowych to mam pytanie. Czy można gdzieś kupić zestaw naprawczy pompy wtryskowej do C-330?

#58 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:41

Kopcenie/dymienie C-330 Mi powiedzieli że pompy sam nie zrobisz nie ma szans (chyba że jesteś mechanikiem) albo dlatego tak powiedzieli żeby przywieść do nich do roboty ;[ kolo powiedział że pompę rozbiorę to raczej jej nie złożę. Nie wiem ile to w tym prawdy. Ja bym ci radził oddać do regeneracji i na drugi dzień byś odebrał.

#59 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:44

Kopcenie/dymienie C-330 poco mu nowe korbowody może stare ok co tam może sie zjechać tak samo głowica jak nie był robiony to będzie ok Wał nie wierzę że nie wyda szlifu Końcówki wtrysków najlepiej boscha Planowanie głowicy jak najbardziej ale bloku ??? to c 330 nie perkins
Poza tym gniazda nowe tulejki i zawory Klawiatura też nie będzie złechtana zapewne Pompa oleju może wymień Najlepiej rozebrany motor oddaj do zakładu Ja robiłem tak z 3p i wyszedł mnie silnik 2100 a pytałem o c 330 to mi powiedzieli jakieś 1100 - 1200
W tym szlif wału , nowe tulejki korbowodów , panewki komplet na korby i na stopy główne , zestawy naprawcze mahle krotoszyn , planowanie , osiowanie ,zawory , gniazda , tulejki no i u mnie jeszcze poszedł nadwymiarowy wałek rozrządu Ale wartało tej kasy silnik tylko mruczy i czuć jak nabiera mocy

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:48

Kopcenie/dymienie C-330 No ja blok planowałem.Zastanowie się nad tą regeneracją ;[ Skoro mam jej nie złożyć to wole oddać do mechanika ;[