Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie C-330

624 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 02 sierpień 2013 - 11:03

Kopcenie/dymienie C-330 Tulejkę po wciśnięciu trzeba rozwiercić, a sam zapewne rozwiertaka takiego nie masz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie C-330 Dzisiaj, 17:41
  •  

#542 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 17 październik 2013 - 18:30

Kopcenie/dymienie C-330 Witam panowie problem powrócił ciągnik znów jest coraz słabszy i ciężko zapala jakby trochę na jeden i jak zapali wali biało niebieskim dymem ustawienia sa wporzo wszystkie i co wy na to ???
a jeszcze praktycznie nic nie pracował ciśnienie sprężania 28atm

dzis dorwałem dwie stare nie używane tuleje oryginalne z 80 lat stan idealny co wy na to myślę żeby z nimi spróbować zawsze to inny materiał i jakośc wykonania

#543 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 17 październik 2013 - 18:35

Kopcenie/dymienie C-330 Witam.Uszczelka pod głowicą pewnie padła.

#544 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 17 październik 2013 - 18:45

Kopcenie/dymienie C-330 własnie ze nie uszczelka a słaby i dymi jak diabli

#545 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 17 październik 2013 - 18:51

Kopcenie/dymienie C-330 No to sprawdź wtryski i paliwo zmień ale wtryski to na niebiesko a na biało to uszczelka albo głowica pękła ale ja obstawiam początek uszczelki pod głowicą.

#546 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 październik 2013 - 21:58

Kopcenie/dymienie C-330

Witam panowie problem powrócił ciągnik znów jest coraz słabszy i ciężko zapala jakby trochę na jeden i jak zapali wali biało niebieskim dymem ustawienia sa wporzo wszystkie i co wy na to ???

dzis dorwałem dwie stare nie używane tuleje oryginalne z 80 lat stan idealny co wy na to myślę żeby z nimi spróbować zawsze to inny materiał i jakośc wykonania

A jakie ciśnienie po próbie olejowej?
Masz takie tuleje i się zastanawiasz? Ja bym się nawet sekundy nie zawahał. ;)

#547 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 18 październik 2013 - 12:09

Kopcenie/dymienie C-330 będę zmieniał ale ile można ciągle zmieniać i zmieniać a silnika jak nie było tak nie ma :(

będę zmieniał ale ile można ciągle zmieniać i zmieniać a silnika jak nie było tak nie ma :(

#548 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 18 październik 2013 - 13:57

Kopcenie/dymienie C-330 mój post pewnie nic nie wniesie do tematu aczkolwiek powiem że przypadek Twojego silnika to jakieś zjawisko paranormalne :P aczkolwiek dobre rozwiązanie bedzie tak jak już Ci koledzy radzili wcześniej żebyś kupił silnik z jakiegoś widlaka a tego do garażu na części oczywiście rozwiązanie na wypadek jakbyś teraz tego nie naprawił

#549 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 18 październik 2013 - 18:10

Kopcenie/dymienie C-330 panowie takie istotne pytanie jakie tłoki tam włożyć żeby miało to ręce i nogi ?????????????????????

#550 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 18 październik 2013 - 19:15

Kopcenie/dymienie C-330 Rozebrałeś już ten silnik a dokładnie głowicę i sprawdziłeś uszczelkę i stan tulei że zaraz je chcesz zakładać albo tłoki.Nie jedną 30 się robiło i z żadną nie było problemów jak z twoją i zestawy różne zakładałem i THM też i chodzą lata ale wybierane metodą małego młotka i odgłosu tulei.jak metaliczny to biorę jak głuchy to na bok i tłoki z rozmiarami komory jak pisałem kilka postów wiosną i chodzą.Nawet trafiła się nie dawno 30 że tłoki staczałem 1,3 mm i chodzi rak rakieta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 październik 2013 - 10:00

Kopcenie/dymienie C-330 rozebrałem i uszczelka cała wtryski idealnie 135atm wszystko szczelne glowica sprawdzona a a silnik nie ma mocy w ziemi 3 mieszac tylko go dusi

#552 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 19 październik 2013 - 18:15

Kopcenie/dymienie C-330

Witam panowie problem powrócił ciągnik znów jest coraz słabszy i ciężko zapala jakby trochę na jeden i jak zapali wali biało niebieskim dymem ustawienia sa wporzo wszystkie i co wy na to ???

Ciśnienie 28 atm jest ok, jak by miał 25 i mniej to już można kombinować i szukać lub wymieniać, a tak głowica, zawory, pierścienie i tuleje wszystko masz szczelne i wymienienie na inne nie ma w ogóle żadnego sensu!!! Literatura podaje że 26-30 atm ciśnienie prawidłowe, natomiast 20-24 atm silnik do naprawy. Więc w tej kwestii podniesienie ciśnienie nic nie da, a przyczyna musi tkwić gdzie indziej,,,

#553 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 19 październik 2013 - 22:44

Kopcenie/dymienie C-330 jak rozebrałeś to tłoki zakopcone obydwa równo czy jeden mniej a drugi więcej.

#554 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 20 październik 2013 - 09:23

Kopcenie/dymienie C-330 obydwa równo i straszny nagar na nich jest

#555 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 20 październik 2013 - 09:54

Kopcenie/dymienie C-330 A nie brał czasem oleju bo wygląda że pierścienie zgarniające padły albo nie dobrej jakości paliwo lejesz abo niezły syf z zbiorniku.

#556 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 20 październik 2013 - 11:34

Kopcenie/dymienie C-330 oleju nic paliwo dobre bylo reszta maszyn dobrze chodzi a zbiorniki systematycznie sprawdzane i w razie potrzeby myte

kolego a z jaką siłą dokręcasz
głowice ??

#557 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 20 październik 2013 - 12:30

Kopcenie/dymienie C-330 210 Nm bo tyle mam klucz ale przeciągam mocniej i tą wartość rozkładam na 5 razy średnio co 40 i po jakimś czasie jak gość się zgłosi na ustawianie zaworów jeszcze sprawdzam ale dziwne że uszczelkę masz dobrą a pytasz się na ile głowicę dociągam a kolejność dociągania od środka na boki zachowujesz.No jak by głowica była za luźno to na uszczelce cały pasek od komory by był zawalony nagarem.

#558 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 23 październik 2013 - 21:51

Kopcenie/dymienie C-330 I co Baartus zrobiłeś tego klamora.

#559 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 30 październik 2013 - 22:45

Kopcenie/dymienie C-330 nie nic sie nie poprawiło kopci i słaby bede chyba zmieniał silnik w zimie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika

Napisany 31 październik 2013 - 02:26

Kopcenie/dymienie C-330 Miałem taki sam przypadek. Wymieniłem tuleje (tuleje z krotoszyna tłoki z gorzyc pierścienie prima-łódź). Głowica po regeneracji to znaczy sprawdzona szczelność planowanie nowe gniazda prowadnice zawory sprężyny. Pompa wtryskowa też po regeneracji z gwarancją. Głowica pompa były robione przez RSY Iława i tam też kupiłem te komplety naprawcze. Koszt tego remontu to około 1200 zł bez zobocizny bo sam robiłem. Mogę jeszcz podpowiedzieć żebyś sprawdził zapłon. Jak byś chciał zmieniać silnik od widlaka jak tam ktoś pisał to się dowiedz się bo tam są chyba inni tłoki i tuleje. Pozdrawiam