Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie C-330

624 odpowiedzi na ten temat

#501 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 luty 2013 - 21:26

Kopcenie/dymienie C-330 Rozbrajające pytanie. Chyba sam wiesz ile czasu Ci to zajęło ile za części zapłaciłeś(chyba że on płacił). Nikt Ci nie powie ile wziąć bo skąd ma wiedzieć co dokładnie robiłeś zresztą jak mogę coś robić 3h i zadać za to ileś a może tobie 15 minut zeszło
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie C-330 Dzisiaj, 12:30
  •  

#502 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 19 luty 2013 - 22:04

Kopcenie/dymienie C-330 Części + 20 zł od godziny robocizny jak robiłeś u siebie a jak u gościa to 15 zł bez faktury.To jest tak skromnie bo biorą więcej.

#503 Share piotr697

piotr697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Quady SYM200

Napisany 22 luty 2013 - 17:13

Kopcenie/dymienie C-330 Dzięki, :)

#504 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 25 luty 2013 - 21:42

Kopcenie/dymienie C-330 koledzy mam taki problem w swojej 330 otóż zrobilem remont silnika który polegał na wymianie kpl. zestawów naprawczych, głowicy, panewek, filtra oleju gdyż miałem starego bąka , filtra powietrza na nowy typ, nowa rura wydechowa, nowe końcówki wtryskiwaczy, i zauważyłem ża jak jak chwie pochodzi na wolnych obrotach to zaczyna na niebiesko dymić, dodam że jak zejdzie z obrotów to tego odrazu nie ma tylko po pewnym czasie się pojawia dymienie na niebiesko, na większych obrotach to nie występuje. Wcześniej przed remontem też dymiła tak na niebiesko. Pali idealnie ciepły czy zimny, więc wydaje mi się że zapłon mozna wykluczyć. Czym jeszcze może byc spowodowane takie dymienie?
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#505 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 25 luty 2013 - 21:52

Kopcenie/dymienie C-330 Nie dogrzany silnik.Mam nadzieję że masz termostat.Jak masz termostacie jest otwór który przepuszcza delikatnie wodę na chłodnice i silnik pomalutku stygnie.Jak dasz mu obroty to woda się rozgrzewa i silnik też.Tak się dzieję z każdym silnikiem.

#506 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 25 luty 2013 - 22:03

Kopcenie/dymienie C-330 Mogą też być jeszcze nie do końca dotarte zestawy i lekko przepala olej, pochodzi trochę i przejdzie

#507 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 25 luty 2013 - 22:09

Kopcenie/dymienie C-330 zapomnialem włąśnie dodać, że teraz teromstat założyłem bo wczesniej go nie było. To moze z czasem jak się dotrze dotrze to mu to minie bo dzisiaj pochodził tylko tak ze 30 min.
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#508 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 25 luty 2013 - 22:20

Kopcenie/dymienie C-330 To znaczy że dopiero 30 minut docierany? Jeśli tak to nie oczekuj że teraz będzie pracował idealnie, jak dotrzesz i wtedy będzie coś nie tak to dopiero się martw ;)
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#509 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 25 luty 2013 - 22:36

Kopcenie/dymienie C-330 tak bo go dzisiaj odpaliłem i tak sobie popykał na wolnych troche :)

#510 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 22:17

Kopcenie/dymienie C-330 Witam!!! Skończyłem remont ciapka, wymieniłem tuleje,tłoki,pierścienie ,wał po szlifie ,panewki,robiona pompa i wtryski, cała kapitalka. Odpalił bez problemu jednak wydaje mi się że za bardzo dymi, szczególnie przy dodawaniu gazu, daje jak z lokomotywy na czarno. Druga sprawa to zauważyłem że przelewem do zbiornika nie leci wogóle paliwo. No i ciśnienie oleju to teraz jest takie,że wskazówka mija 6 na wskaźniku. Co o tym myślicie?
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share Rokes

Rokes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 19:23

Kopcenie/dymienie C-330 Czy w waszych okolicach są dostępne zestawy naprawcze do 330 z tłokiem gorzyckim? U mnie niestety nie, w sklepach internetowych też nie da się ich dostać. Są one w ogóle jeszcze produkowane ?

#512 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

GG-3578015

Napisany 08 marzec 2013 - 20:23

Kopcenie/dymienie C-330 W okolicy to raczej ciężko dostać ja zamawiałem w Chełmnie zestaw Premium Plus jest z Gorzyckim tłokiem, jak co pisz do działu sprzedaży oni wysyłają. http://www.ursus.pl/

#513 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 18:33

Kopcenie/dymienie C-330 Witam.
Pozwólcie ze podepnę się pod ten temat.
Mam problem z moim c330, gdyż dzisiaj wapnowałem łąkę i porządnie kopcił, nawet na niskich obrotach, a co dopiero jak się dało po gazie. Po przyjeździe do domu zdjąłem kolektor wydechowy i odpaliłem traktor. Okazało się, że problem tkwi w pierwszym cylindrze, a mianowicie wydobywał się biały dym cały czas, nawet na równych obrotach, a z drugiego nie szedł żaden dymek.
Chciałem w ten sposób sprawdzić, czy nie leją wtryski, ale chyba nie bo niespalona ropa się nie wylewała kanałem wydechowym. Natomiast na wysokich obrotach silnik przerywa. Ciągnik kupiłem w październiku, a przed tym nie był używany jakieś 3 lata. Zastanawia mnie czy to będzie wina pompy wtryskowej, czy wtryskiwacza, czy ciśnienia sprężania.
Pompa przez jakiś czas chodziła bez oleju.
Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję ;)

#514 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

GG-3578015

Napisany 09 marzec 2013 - 18:41

Kopcenie/dymienie C-330 Zacznij od sprawdzenia luzów zaworowych... Następnie wtryskiwacza ;)

#515 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 18:58

Kopcenie/dymienie C-330 Luzy zaworowe też mogą być większe, ale sąsiad w swoim c360 miał podobnie, że prawidłowo palił mu tylko jeden cylinder, pozostałe przerywały, z czego jeden to była totalna tragedia bo cały czas leciał biały dym tak jak w moim teraz.
Oddał pompę na reklamację i było wszystko ok. Więc czy macie jeszcze jakieś propozycje?

#516 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:37

Kopcenie/dymienie C-330 Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje ?

#517 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

GG-3578015

Napisany 11 marzec 2013 - 19:09

Kopcenie/dymienie C-330 A sprawdziłeś te luzy i wtryskiwacz??

#518 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 22:18

Kopcenie/dymienie C-330 Niestety jeszcze nie bo nie miałem kiedy zajechać do mechanika. Jutro może sprawdzę luzy i się dowiem co z zaworami.

#519 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 22:52

Kopcenie/dymienie C-330 skoro nie sprawdziłeś najprawdopodobniejszych przyczyn to czemu chcesz szukać "głębiej"?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 08:30

Kopcenie/dymienie C-330 tak tylko dodam od siebie wersje katastroficzną
czy nie robi baniek w chłodnicy może ubywa woda powolusieńku może poci sie już mocniej??
mi dawało dymek i sie robiło bo potrzebny aż sie rozlał do końca i woda i olej bo tuleja opuczczona ale uszczelka głowicy za 2 złote klucz dynamometryczny i przerobił następny sezon
hmmm ciekawe ile jeszcze wytrzyma na tym patencie bez remontu