Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie C-330

624 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 25 styczeń 2013 - 12:53

Kopcenie/dymienie C-330

może tak być ze prze***ali wymiar i teraz ja mam problem !!! <_<

Na początku tematu pisałem Ci już że może być za dużo splanowana, żeby to sprawdzić ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie C-330 Dzisiaj, 15:35
  •  

#422 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 13:18

Kopcenie/dymienie C-330 Pisze się dokładnie co od początku co było robione a nie po rozebraniu i wymianie połowy silnika dowiadujemy się ze głowica była zagotowana potem nić nie robione tylko sprawdzona a później ze do M-ki przerabiana ale nie wiemy kiedy przerabiana czy teraz przy remoncie czy wcześniej.A poco było przerabiać na M i zakładać zestawy do M jak zwykłe są dostępne.Inny głos.Wystarczy dobry tłumik założyć będzie chodzić jak M.Ja taką zakładałem i zestawy bo takie gość z rok wcześniej kupił
bo jak ja bym kupował to dobrał bym kompletem.

#423 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:16

Kopcenie/dymienie C-330 zestawy takie bo takie mieli a głowica była przerobiona do tych zestawów teraz przy remoncie a przegrzana była jeszcze na zwykłych i osłabła i nie chodziło tu o dźwięk liczyłem ze może tak jej mocy dodam ze stare przegrzane poszły się j**ac.

i jest kolejny objaw mianowicie za h**a nie idzie ustawić zaworów mianowicie ustawiam idealnie wszystkie obracam rozrusznikiem sprawdzam kilka razy wychodzi ok zakładam pokrywe jezdze i tak dla zasady dziś sprawdzam a tu jaja byly ustawione na 0.20 i 0.25 a sa 0.30 i 0.70 i ja sie pytam jakim prawem jak wszystko jest idealne ?????

drugi raz to zauważyłem ale za pierwszym razem myślałem ze może się machnąłem czy coś <_<

#424 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:26

Kopcenie/dymienie C-330 Baartus wiadomo o co biega ze po przegrzaniu osłabła bo pierścienia padły.Tylko teraz jak ją przerabiali to pieron wie ile ją zebrali.Albo takie maszyny mają i planowali aż do skutku.Może jak będziesz robił stare głowice to zawieź do innego fachowca.Miałem taki numer z głowicą w zetorze 8011 że po splanowaniu pociła się się płynem wokoło ale to gość zawoził do planowania nie gdzie mu kazałem tylko gdzie indziej było bliżej a to tylko 22 km.I znowu rozbieranie.Zawiozłem do swojego szlifierza i okazało się ze była splanowana na jajko czyli środek mniej a boki więcej i się pociła.

#425 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:28

Kopcenie/dymienie C-330 rozumiem o co chodzi

#426 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:31

Kopcenie/dymienie C-330 Wcześniej pytałem czy wymieniłeś popychacze w nich wyrabiają się wgłębienia (chodzi o te miejsce gdzie wkładasz laskę popychacza) i czasem zapada laska w tym wgłębieniu po prostu zeskakuje na boki i temu się przestawia i wychodzi albo podparty zawór albo za duży luz. Robiłem to jednemu gościowi. Najlepiej sprawdzić to odpalisz bez pokrywy zaworów i jak pracuje na wolnych obrotach kręć za laski czy nie zacinają się w popychaczach. Wszystkie powinny lekko obracać się bez zacięć

Inna właśnie sprawa to że już jak zebrali nie wiadomo to o tyle trzonki zaworów już poszły do góry też to ma zapewne swój wpływ. Klawiatura naciska na nie już pod innym kątem

Edytowany przez Roki212, 25 styczeń 2013 - 15:45.

#427 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:37

Kopcenie/dymienie C-330 ale laski i szklanki są nowe także tam się nic nie zawiesza wbrew pozorom zawsze sprawdzam takie rzeczy bo może nie wygląda ale zrobiłem już dużo tych silników i innych i jeszcze nigdy nikt nie narzekał tylko z tym teraz swoim se nie daje rady a ze nie mam zwyczaju uważać się za Bóg wie kogo i jakiego znawce bo całe życie człowiek się uczy to poprosiłem o pomoc

#428 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:43

Kopcenie/dymienie C-330 I nikt do Ciebie nic nie ma że prosisz, od tego jest to forum aby rozwiązywać takie problemy (mission impossible hehe)

Edytowany przez Roki212, 25 styczeń 2013 - 16:06.

#429 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:59

Kopcenie/dymienie C-330 :) dlatego licze na dalsza współprace

#430 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 25 styczeń 2013 - 16:06

Kopcenie/dymienie C-330 Teraz jeszcze idąc innym tokiem myślenia, głowica splanowana nie wiadomo ile czyli zawory poszły w górę co za tym idzie trzonki jak pisałem wcześniej poszły też do góry teraz pytanie co ze sprężynami jesli dalej idąc tym tropem powinny one teraz słabiej dociskać zawór do głowicy bo na zamku zaworu nie ma regulacji chyba że mają coś pod spodem podłożone, ale tego nie wiadomo.
Jeśli sprężyna jest za słaba kręcąc wolno rozrusznikiem nabija te 29 bar. A w czasie pracy może nie nadążać z zamykaniem zaworu i ciśnienie będzie miał dużo mniejsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:11

Kopcenie/dymienie C-330 tez o tym pomyślałem Roki 212 i je mocno porozciągałem bo chodziły lekko tak ze bez problemu je palcem wyciskałem teraz nie ma już takiej opcji trzonki faktycznie dużo poszły w górę musiałem zrobić dystanse pod klawiaturę <_< i powiem tak ustawiłem te zawory jeszcze raz rozgrzałem silnik i przysłowiowo dałem mu w pi**e!! i jest tak trochę mniej czarnego dymu za to na wolnych jest jakby czarno niebieski i na postoju dając gazu też trochę mniej dymu ale właśnie niebiesko czarny <_< ale trochę lepsza wiadomość tak jakby trochę lepiej się buja :D ale jaj nie urywa <_<

#432 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:18

Kopcenie/dymienie C-330 Nic że sprężyny rozciągałeś i tak one wrócą do swojej poprzedniej wartości, a nawet mogłes je osłabić...
Już lepiej trzeba było podłożyć pod sprężyny coś aby lepiej ściskały, rozciąganie to nie jest dobry sposób
Podnosząc klawiaturę nie opiera się ona o pokrywę?

Edytowany przez Roki212, 25 styczeń 2013 - 17:20.

#433 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:24

Kopcenie/dymienie C-330 nie musiałem podnieść 2 mm bo by nie wyregulował luzu i czepiały dźwignie popychaczy o wałek od odprężnika

#434 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:28

Kopcenie/dymienie C-330 Jak dla mnie to szukaj głowicy na podmianę takiej jaka powinna być, wstawisz i będzie jak Pan Bóg przykazał bez jakichś tam kombinacji z podnoszenia klawiatury itp

Edytowany przez Roki212, 25 styczeń 2013 - 17:29.

#435 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:32

Kopcenie/dymienie C-330 ok

#436 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:34

Kopcenie/dymienie C-330 Bo takie przeróbki jak rozciąganie sprężyn itd to na krótką metę sam na pewno sobie zdajesz z tego sprawę ;)
Sprężyny ktoś tam wyliczył że musza mieć określoną długość czyli wewnętrzna 63+-1,5mm i zewnętrzna 60+-1,5mm

Edytowany przez Roki212, 25 styczeń 2013 - 17:44.

#437 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:43

Kopcenie/dymienie C-330 wiem w czym rzecz ale czemu on taki słaby

#438 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:50

Kopcenie/dymienie C-330 Może mieć to wpływ to spore planowanie, ale też nie musi... Może nie można z głowicy zwykłej robić do M nie wiem tego bo zawsze zakładałem komplet naprawczy do głowicy jaka była
Bo powiem tak z iloma mechanikami rozmawiałem i literatura przeczytana wszędzie pisze że podczas naprawy głowicy wymienia się gniazda zaworowe na naprawcze, zawory i prowadnice, planować się tak naprawdę nie powinno, ale wszyscy planują i tak jest że jak trafisz na zakład to lipę robią...
Tu masz widok z instrukcji od zwykłej http://www.fotosik.p...ad5d47e924.html

Edytowany przez Roki212, 25 styczeń 2013 - 18:06.

#439 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 19:08

Kopcenie/dymienie C-330 @Baartus mogłeś od razu o tym pisać to od razu kazał bym ci wywalić głowice.Ale zastanawia mnie co za zakład robi tak głowice.Przecież jak składali zawory to sami powinni stwierdzić że jest coś nie tak.Albo czubki głowicę podmienili.W M-ce dźwignie zaworowe są takie same tylko koniki pod są wyższe.Tak jak pisałem że pod szlifowałem dźwignie do regulacji ale do dalszej regulacji bo po złożeniu luz na zaworach był ale na samym końcu i w razie ułożenia zaworów w gniazda brakło by regulacji a klawiaturę zakładałem też nową tylko od zwykłej głowicy bo gościowi taką wsadzili.

podjedz do sklepu do znajomego i pomierz zwykła głowicę a od M-ki jakie mają wymiary.

bo sam jestem ciekaw czy się różni i wymiarami.

Ale od tej starej jest 4 mm niższa a przecież starą też miałeś zwykła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 25 styczeń 2013 - 19:14

Kopcenie/dymienie C-330 Na pewno "medal" należy się dla zakładu :ph34r: