Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie C-330

624 odpowiedzi na ten temat

#401 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:22

Kopcenie/dymienie C-330 Ten filmik to ja Ci na tel wysyłałem :lol: prosząc mnie o to na PW czy gg .
Więc nie wiem o co Ci chodzi????????? z tym zonk28 B) B) B)
Po ilu piwkach jesteś ? :D sam pytałeś gdzie zrobią Ci pompe to Ci poradziłem że w Krakowie .A teraz masz mnie za zonk28 :lol: :lol: :lol:
Rekord swiata :lol:

Edytowany przez POL1, 24 styczeń 2013 - 19:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie C-330 Dzisiaj, 01:48
  •  

#402 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:37

Kopcenie/dymienie C-330 I co przeszło wam. :DBaartus jak zmieniasz tą głowicę?????

#403 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:43

Kopcenie/dymienie C-330 Po mojemu to nie głowica.Szkoda jej ściągać.
Jak przegrzana , to się splanuje da nowe zawory i powinno być OK.
A Bartus chyba tak zrobił.
To czy fuka to zależy od filtra powietrza w duzym stopniu.

#404 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:04

Kopcenie/dymienie C-330 No właśnie była tylko na sprawdzeniu.A ciągnik pracuję tak od zagotowania.wszystko pozmieniane oprócz głowicy.Rozrząd tuleje tłoki pierścienie pompa na sprawdzeniu nowe wtryski i nic.

#405 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:25

Kopcenie/dymienie C-330 Skoro ma 29 bar to jest kompresja SUPER.
Może coś zawory się przycinają ...albo wałek rozrządu krzywki ma wyrobione i żle są otwierane zawory?

#406 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 22:23

Kopcenie/dymienie C-330 Podobno wałek jest dobry a i chyba nowy założył.Została już tylko głowica albo na żyletki z nim. :D

#407 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 08:47

Kopcenie/dymienie C-330 Tak w temacie to można gdybać.
Najlepiej wizualnie jak by się w realu to zobaczyło to by się coś wywnioskowało.

Bartuś od kiedy masz taki słaby ten ciągnik?

Na żyletki to nie bo chłopak dużo w niego zainwestował jak widzimy :huh: :huh: szkoda by było ...no ale jak taki nie udany to pozostaje wysłać go do "żyda" i poszukać fajnej C-330 rocznik 1984-1986 :)

Edytowany przez POL1, 25 styczeń 2013 - 08:49.

#408 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 25 styczeń 2013 - 09:21

Kopcenie/dymienie C-330 Przeczytaj od początku cały temat tam wszystko napisane kiedy słaby kiedy mocny itd

#409 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 25 styczeń 2013 - 09:24

Kopcenie/dymienie C-330 Wysłać do żyda raczej mało opłacalne, ja bym na miejscu @Baartus do żyda (lub na złom) posłał sam silnik a kupił jakiś inny od M-ki i dalej mógłby śmigać tanim kosztem. Bo za Ursusa w takim stanie dużo sie nie zarobi.

#410 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 25 styczeń 2013 - 09:33

Kopcenie/dymienie C-330 Wymienić silnik to najprostsza sprawa, tylko właśnie kolega już sporo kasy w ten silnik utopił jest tam sporo nowych części więc oddawanie go było by nieporozumieniem. Jak już nie da się nic z nim zrobić to wolałbym kupić właśnie sam silnik, ale ten stary zostawić będzie jako dawca w razie czego.
Tylko ten silnik prosty jak budowa cepa i wydaje się co w nim może takiego siedzieć... Trzeba poczekać aż podmieni głowicę wtedy będzie więcej wiadomo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share Mariusz-C330M

Mariusz-C330M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 10:55

Kopcenie/dymienie C-330 To może być głowica, skoro ona tylko została. Ale nie daje mi spokoju ten wymiar głowicy. Kolega Baartus pisał, że jest ona niższa od nowej o ok.4mm, czyli kilka planowań już pewnie miała i sporo się wypracowała. Choć wspominał coś, że jakiś czas temu zakładał ją chyba nową, więc czemu taka różnica? Skoro jest niższa, to i wtryskiwacz jest obniżony o tą wartość. Więc i oś strugi wtryskiwanego paliwa obniżyła się i może nie trafia juz dokładnie do komory w tłoku, lecz częściowo na brzegi i powoduje zaburzenia w spalaniu. Może to bez sensu co napisałem, ale tu wszystko musi być zgrane i może mieć jakieś znaczenie. Podłożenie podkładek mogło spowodować jedynie rozszerzenie strugi na końcu. Do jakiej wartości można planować głowicę? Są jakies zalecenia?

#412 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 11:40

Kopcenie/dymienie C-330 tak jak pisałem silnik osłabł po przegrzaniu i od tamtej pory porażka a głowica jak była przerabiana pod M to prze frezowali tylko gniazda żeby zawór się zatopił a jeszcze wcześniej była sprawdzona na szczelność i niby było ok . szukam właśnie czy ktoś nie ma na podmiankę jak nie to zawiozę inna starom niech tez przerobią ja nowe gniazda zawory prowadnice i planowanko <_< tylko najpierw szukam w okolicy bo już dożo kasy utopiłem i chciałbym spróbować to sprawdzić bez większych kosztów.Tylko czy to bedzie wina tej głowicy ????????????????????????? <_<

#413 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 11:52

Kopcenie/dymienie C-330 Tylko ona została a co do wymiaru to trzeba by zmierzyć odległość wtryskiwacza od płaszczyzny.Bo wymiar zewnętrzny to tylko wymiar.Jesienią montowałem z chełmna od M-ki do zwykłej i była wyższa od starej ale stara była od 78 roku i nikt nie wie ile razy planowana ale też chodziła ta c 330 jak kolegi i zawory nie trzymały a zestawy naprawcze zakładałem od zwykłej.Tylko dawkę zmniejszyłem bo kopciła jak lokomotywa ale to na wejściu na obroty i na wysokich obrotach.Coś koleś kombinował bo mu była słaba i nadszedł czas na remont bo nie nadążył oleju do silnika lać ale moc miała tylko kopciła jak ciucha.Jak wjechał do garażu i prze gazował to trzeb było odczekać żeby dym się wywietrzył.Taki miła pociąg.Nie wiem może koledze jakiegoś złom po remoncie i malowaniu sprzedali.

#414 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 25 styczeń 2013 - 11:53

Kopcenie/dymienie C-330 Jak nie podmienisz to się nie przekonasz, już inne wszystko sprawdziłeś została tylko głowica.

#415 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 11:56

Kopcenie/dymienie C-330 Jak podmieni głowice i dalej będzie to samo pozostaje zakup silnika na allegro od jakiegoś wuzka widłowego .
A koszt takiego kompletnego silnika to 2500zł , a tamten sprzeda na części.Moje takie zdanie .
A dam se rękę uciąć że wymieni głowice i bedzie dalej to samo.

Ten byłby spoko http://allegro.pl/si...2968448829.html
widać że nie wytyrany.

Mi po stłuczce za Passata dawali za całość 2500zł , a na części które poszły na allegro wziołem 6500zł .A poszły jak "woda"
Tak więc ten bym rozebrał i sprzedał na allegro albo całość.

Edytowany przez POL1, 25 styczeń 2013 - 12:03.

#416 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 12:01

Kopcenie/dymienie C-330 No jak od oryginału wtryski będą 4 milimetry niżej to może się tak dziać.Nie wiadomo ile ją splanowali jak robili ją pod M a może podmienili na jakiś złom.W c 360 jak gniada pod wtryski będą źle wciśnięte to taż kopci.tylko w 60 wtrysk wchodzi prawie na stojąc i 4 mm to już dużo a w razie czego to możesz podkładkami regulować jak jest za głęboko a tu nic to nie nada bo wtrysk nie przechodzi przez głowicę.

Edytowany przez balcerek1, 25 styczeń 2013 - 12:06.

#417 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 12:07

Kopcenie/dymienie C-330 może tak być ze prze***ali wymiar i teraz ja mam problem !!! <_<

#418 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 12:28

Kopcenie/dymienie C-330 Jak rozbierzesz głowice to zmierz na niej wysokość wtryskiwacza od strony zaworów i podjedź do znajomego w sklepie i zmierz na nowej tylko jakieś konkretnej.

#419 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 12:35

Kopcenie/dymienie C-330 tak zrobię bo tu jest konkretny problem ze spalaniem tak myślę bo jak zapalam to strasznie walnie na czarno tak ze w garażu momentalnie nic nie widać a i dymi jednakowo nic się nie zmienia nawet jak silnik się nagrzeje ale ten dym to jakoś bym przebolał ale moc nie wiem gdzie się ukryła <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 12:45