Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie C-330

624 odpowiedzi na ten temat

#281 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 10:05

Kopcenie/dymienie C-330 A jakom tą głowice kupiłeś Chełmno czy chińszczyznę.Ja w każdym razie chińczyków nie zakładam nikomu jak jest stara do wyrzucenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie C-330 Dzisiaj, 14:41
  •  

#282 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 10:17

Kopcenie/dymienie C-330 dokładnie to nie pamiętam jaka to była ale z znakiem ursusa na pewno ,a o ile dobrze pamiętam to ona ciśnienie to dobrze trzymała ale miała wadę,ta prowadniczka w której jest zawór [wiecie o co mi chodzi] ,głowica miła skazę właśnie tam gzie wciska się tom prowadniczkę i olei kapał na zawór a potem na tłok

#283 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 10:23

Kopcenie/dymienie C-330 Baartus Sprawdź jeszcze ile zanurza się wtryskiwacz w głowicy ale to nie głowica jak przed remontem na starej tak było to ja tylko obstawiam pompę i wałek.A jeszcze jeden numer czy wtryskiwacze utrzymują ciśnienie to znaczy jak podpinasz pod zegar pompujesz i puszczasz dźwignie to szybko spada ciśnienie na zegarze czy wolno.

#284 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 10:59

Kopcenie/dymienie C-330 wtryski trzymają długo ciśnienie przez jakies 40s jak go trzymam na zegarze nie pojawia sie ani kropelka i ładnie brzęczy jak rozpyla, a pompa dziś rano była znów na stole i była rozebrana i zaspewniam kolegę ze i regulator i sekcje tłoczące są sprawne i nie mam czego sie tam przyczepić <_< ide założyć pompe i podniose wtryskiwacze zobacze jaki bedzie rezultat

#285 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 12:19

Kopcenie/dymienie C-330 To został wałek rozrządu bo już nic więcej tu nie ma.A czy popychacze nie mają luzu w bloku.

#286 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 12:24

Kopcenie/dymienie C-330 a wiec tak wsadziłem pompe i róznicy brak podniosłem wtryskiwacze do góry i też nie ma poprawy założyłem nowy wałek i nic <_< więc składam go do kupy i zostaje mysleć nad górą silnika bo reszta jest sprawna postaram sie w poniedziałek nagrać filmik z tego jak pracuje silnik i jak kopci wrzuce i moze na tej podstawie jeszcze na coś wpadniecie

nie i laski tez proste i nie wytłoczone

#287 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 12:27

Kopcenie/dymienie C-330 u mnie jak tak kopcił i nie miał siły to poszły wtryskiwacze no i na dodatek palił na 1 cylinder

#288 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 19 styczeń 2013 - 12:32

Kopcenie/dymienie C-330

a wiec tak wsadziłem pompe i róznicy brak podniosłem wtryskiwacze do góry i też nie ma poprawy założyłem nowy wałek i nic <_< więc składam go do kupy i zostaje mysleć nad górą silnika bo reszta jest sprawna postaram sie w poniedziałek nagrać filmik z tego jak pracuje silnik i jak kopci wrzuce i moze na tej podstawie jeszcze na coś wpadniecie

nie i laski tez proste i nie wytłoczone

doczytałem że zestawy podmieniałeś teraz pytanie jak wsadziłeś zestawy od M to tłoki nie mają podcięć na zawory, a jak masz głowicę zrobioną?? zawory nie powinny wystawać jak masz takie zestawy

#289 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 12:38

Kopcenie/dymienie C-330 Głowica jest zrobiona pod M, zawory są schowane

#290 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 19 styczeń 2013 - 12:41

Kopcenie/dymienie C-330 A koła rozrządu (cały komplet 4 kół) dawałeś nowe na próbę?? Bo to zostało tylko lub coś z głowicą jak kolega wcześniej pisał że mu ciśnienie też trzymała, a walił dymem...

Edytowany przez Roki212, 19 styczeń 2013 - 12:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 12:52

Kopcenie/dymienie C-330 Ale jak olej spala to ubywa i nie czarny dym.Zaczarowana czkawka. :D zobacz jeszcze ten tłumik bo już nic nie idzie wy myśleć. :(

Edytowany przez balcerek1, 19 styczeń 2013 - 12:55.

#292 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 14:15

Kopcenie/dymienie C-330 nie próbowałem wszystkich kół zmieniać bo cykle mi się dokładnie zgadzają to raz a daw na tych kołach i rozrządzie był piekielnie silny swojego czasu ciągał za sobą 9t na haku i nie było że słaby czy kopci i się nie grzał bo miał moc do ciągnięcia wtedy zbierał się z takim ciężarem bez problemów dosłownie rakieta a potem urwał sie wentylator a kolo zostało pasek sie kręcił ale pompa wody stanęła i się zagotował złapał ponad 120 stopni i od tamtej pory po ciągniku ale teraz ma przecie nowe słupki więc to niema nic do rzeczy no chyba ze nie wiem co ..............

#293 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 19 styczeń 2013 - 14:29

Kopcenie/dymienie C-330 To ja już nie wiem co to może być... A z wałem co robiłeś szlifowałeś go czy nowy. Sprawdzałeś czy tłok na pierwszym cylindrze zgrywa się z cyklami rozrządu i czy jak kołek wskoczy w 2 otwór to tłok jest maksymalnie u góry w swoim GMP i tak samo po obróceniu o 180*

#294 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 14:43

Kopcenie/dymienie C-330 wal był szlifowany jest oryginalny od nowości i to jego pierwszy szlif a tłok jest wtedy idealnie w GMP i już sam nie wiem <_< możne głowica szczeliła wtedy ale była juz dwa razy sprawdzana na szczelność <_<

#295 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 19 styczeń 2013 - 14:49

Kopcenie/dymienie C-330 Nie masz od kogo pożyczyć głowicy od jakiegoś sąsiada na podmianę, aby wykluczyć jej winę

#296 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 15:32

Kopcenie/dymienie C-330 Czyli teraz nie zakładałeś nowej głowicy tylko wcześniej.Jak się zagotowała.A co do głowicy że była sprawdzana to powiem tak ja z swoim bizonie miałem też 3 razy sprawdzana.W żniwa bo rzekomo walnęła ale nic to nie dało założyłem inna ale zawory były nieszczelne ale płynu nie wywalała.Po żniwach zawiozłem też do innego gościa sprawdzona zawory porobione planowana.Poszła w robotę w tamtym roku i znowu impreza.Po żniwach robiłem remont poszła znowu do sprawdzania i planowania blok był zabielany i po złożeniu i 10 godzinach pracy znowu to samo wywala płyn.Zawiozłem tą głowicę z nieszczelnymi zaworami zrobili i założyłem i jakoś po 30 godzinach pracy na docieraniu spokój.tamta głowica musiała mieć mikro pęknięcie że pod wpływem temperatury i wstrząsów przepuszczała kompresję.

Edytowany przez balcerek1, 19 styczeń 2013 - 15:55.

#297 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 18:07

Kopcenie/dymienie C-330 głowica była nowa potem się zagotowała ale woziłem ja tylko do sprawdzenia i nie zmieniałem -_- mam jeszcze dwie głowice z silników które kupiłem na złomie może warto zawieść do zrobienia i spróbować przełożyć ??????ale koledzy jak myślicie czy te objawy to może byc pękniecie głowicy ??? <_<

#298 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 18:33

Kopcenie/dymienie C-330 ja w 60tce robilem remont wszystko koncowki wtryskow pompa regenerowana i od razu po odpaleniu zaczela dymic no i od razu pomyslalem ze tak ma byc po zrobieniu 15 motogodzin okazalo sie ze miarka oleju jest pelna i byla ropa w oleju wyjelismy wtryski i wyobrazce sobie ze co drugi raz wtrysk lał wykrecilem wtryski i przykrecilem do przewod po za glowica i zaczolem krecic rozrusznikiem i sie okazalo ze 2 wtryski leja zrobilem koncowki i powod dymienia mina

#299 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 19 styczeń 2013 - 19:42

Kopcenie/dymienie C-330

głowica była nowa potem się zagotowała ale woziłem ja tylko do sprawdzenia i nie zmieniałem -_- mam jeszcze dwie głowice z silników które kupiłem na złomie może warto zawieść do zrobienia i spróbować przełożyć ??????ale koledzy jak myślicie czy te objawy to może byc pękniecie głowicy ??? <_<

chyba już nic innego nie zostało jak podmiana głowicy wszystko inne już sprawdzałeś po kilkanaście razy, podmieniałeś na inne części i jest ok bo nic się nie zmieniało w pracy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 20:04

Kopcenie/dymienie C-330 no chyba nic innego nie zostało <_<

chyba że macie jeszcze jakieś inne pomysły :) ???