Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie C-330

624 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2275 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:33

Kopcenie/dymienie C-330 Mówisz że pompa wtryskowa cała nowa? Jaki producent tej pompy? wcześniej na starej miałeś taki sam objaw? Pisałeś że miał wcześniej kopa to na jakiej pompie. Bez filtra powietrza na samym kolektorze odpalałeś??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus 2812 z 1996r

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 23700.00 PLN
  • 28 wrz 2017
Ursus C-330

• 20000.00 PLN
  • 25 wrz 2017
Ursus 3512 Massey Ferguson

• 30000.00 PLN
  • 29 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie C-330 Dzisiaj, 00:59
  •  

#262 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:47

Kopcenie/dymienie C-330 cała nowa MIELEC na starej było to samo potem kupiłem nową i najpierw różnica była niewielka bo trochę kopcił ale potem była moc i tak przez 6 miesięcy i moc się skończyła ale pompa jest na 1000%sprawna i dobra

a i bez filtra tez sprawdzałem i zero różnicy nic kompletnie <_<

mam jeszcze 3 pompy i na każdej chodzi jednakowo

#263 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2275 postów

GG-3578015

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:47

Kopcenie/dymienie C-330 Wtryskiwacze sam ustawiasz masz zegar do ustawiania, masz pewność że rozpylają jak trzeba???
Teraz możesz zrobić znaki na laskach popychaczy kręcisz wałem i zobacz czy każda laska podnosi się o tyle samo czyli czy krzywki mają jednakową wysokość na wałku chyba że je mierzyłeś.
Pokręć kilka razy wałem i zobacz czy fazy się zgadzają http://www.google.pl...29,r:5,s:0,i:96 bo już nic innego nie zostaje skoro sprężanie masz 29 bar czyli prawidłowe, na kilku pompach wtryskowych pracuje tak samo to pompe można wykluczyć, zapłon mówisz ustawiałeś różnie to albo rozrząd, albo wtryskiwacze zostają

Edytowany przez Roki212, 18 styczeń 2013 - 22:13.

#264 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 22:42

Kopcenie/dymienie C-330 tak mam własny przyrząd do wtrysków i są idealnie ustawione i idealnie rozpylają krzywki mierzyłem wszystkie maja po 41 tak jak nowy wałek firmy POM TYCZYN sprawdzałem cykle i również się zgadzają <_<

#265 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2275 postów

GG-3578015

Napisany 18 styczeń 2013 - 23:08

Kopcenie/dymienie C-330 To już nic więcej nie ma do sprawdzenia... Jakiś zaczarowany ten silnik wszystko ok, a nie jest ok

Edytowany przez Roki212, 18 styczeń 2013 - 23:15.

#266 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 23:45

Kopcenie/dymienie C-330 Roki212 mam jeszcze pewną teorie a mianowicie pomierzyłem trochę głowice swoją i nowa mam znajomego na składnicy maszyn i cześć i wyszło mi ze moja jest już jakieś 4mm niższa od nowej wiem ze to kiepski punkt zaczepienia ale próbując wysnuć teorie wpadłem na to ze jeżeli jest niższa np na skutek wielokrotnego planowania czy coś jakiejś wady to to obniżenie ma wpływ na wysokość na jakiej znajdują się wtryskiwacze jest to niewielka różnica ale ten typ wtrysku bije prosto w dół strumień mgiełki natomiast jest długi i dopiero na końcu ładnie się rozchodzi w postać mglista więc do czego zmierzam może to obniżenie wtryskiwacza skutkuje tym ze w momencie wtrysku i zapłonu zapala się nie ta mgiełka która powinna a strumień który nie zdążył się jeszcze odpowiednio rozejść ?????wiadomo ze im lepsza mgiełka z jaką wtrysk dostarcza paliwo i jej równomierność tym lepsze spalanie i moc co za tym idzie. Nie wiem może głupio rozumuje i moja teoria jest kiepska i głupia ale nie mam pojęcia jak się jeszcze ratować ?????? powiedz co ty o tym myślisz ??????????????????????????? <_<

#267 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2275 postów

GG-3578015

Napisany 18 styczeń 2013 - 23:54

Kopcenie/dymienie C-330 Teoria nie jest głupia, w tym wypadku trzeba szukać różnych możliwości. Wiem że w 60 wysokość wtryskiwacza ma wpływ znaczy ile końcówka wystaje od spodu w głowicy, natomiast w 30-stce się jeszcze z tym nie spotkałem. A też sporo silników robiłem.
To na próbę weź wykręć wtryskiwacze i daj pod każdy z 2 lub 3 podkładki wtedy automatycznie się on podniesie i wtedy zobaczysz.
Bo też już nie wiem za co można się złapać

#268 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 00:02

Kopcenie/dymienie C-330 Nie mogę sobie odpuścić bo dosłownie nie ma czym jechać i wstyd jeździć taka 30-stką za która na pusto ciągnie się chmura dymu nie cierpię fuszerki i dziadostwa więc muszę ten problem jakoś rozwiązać.Jesli ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc i podpowiedz.

jutro tak zrobię trzeba próbować jakoś zrobić z tego prawdziwą 30-stke :)

#269 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2275 postów

GG-3578015

Napisany 19 styczeń 2013 - 00:03

Kopcenie/dymienie C-330 Sprawdź z tymi podkładkami miedzianymi pod wtryski może jak mówisz są za nisko i temu tak jest, jak nie to trzeba szukać dalej...

#270 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2626 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 00:18

Kopcenie/dymienie C-330 Obetnij mu dawkę paliwa wkręcając.Miałem nie dawno taki sam problem z c330 też remont silnika.Też włosy dęba stawały.Zmniejszyłem dawkę paliwa o półtora obrotu i czkawka normalnie zaczęła wkręcać się na obroty no i ma siłę.Jeżeli to nie zda rezultatu to sprawdź bez tłumika.Może ją tłumik blokuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 08:50

Kopcenie/dymienie C-330 kolego balcerek1 ppróbowałem juz opcji z dawką i nic przestał całkiem sie bujać a dymienie nie ustąpiło <_< dawałem tez wiekszą i też baz zmian <_<

#272 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2626 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 09:18

Kopcenie/dymienie C-330 Sprawdź bez tłumika a jak nie to zawieź wtryski do pompiarza niech on je sprawdzi.A jeszcze jedna sprawa jak zakładałeś głowicę czy ustawiłeś dobrze odprężnik.no i czy masz założony termostat.Jeszcze jedyną rzeczą jest nie dobra ropa.Spuść ropę i kup na innym CPN niż kupujesz najlepiej z markowych stacji.

No i jeszcze jedna opcja pompa do pompiarza bo wygląda że pracuję na dawce rozruchowej.

#273 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 09:25

Kopcenie/dymienie C-330 odprężnik jest dobrze ustawiony gdyby był źle to bym kompresji takiej nie miał a pompę woziłem już w okolicy do wszystkich i nikt już nie chce sprawdzać bo jest idealna <_<
termostat jest i ładnie trzyma, motyw z jakością paliwa też już sprawdziłem na samym początku. problem w tym ze wszystko co było możliwe do sprawdzenia to zostało sprawdzone i jest na 100% dobre i sprawne <_< <_<

#274 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2275 postów

GG-3578015

Napisany 19 styczeń 2013 - 09:46

Kopcenie/dymienie C-330

No i jeszcze jedna opcja pompa do pompiarza bo wygląda że pracuję na dawce rozruchowej.

nie czytałeś poprzednich postów kolega pisał że ma 3 pompy i na każdej pracuje tak samo więc mało prawdopodobne aby 3 były uszkodzone

#275 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2626 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 09:53

Kopcenie/dymienie C-330

cała nowa MIELEC na starej było to samo potem kupiłem nową i najpierw różnica była niewielka bo trochę kopcił ale potem była moc i tak przez 6 miesięcy i moc się skończyła ale pompa jest na 1000%sprawna i dobra

a i bez filtra tez sprawdzałem i zero różnicy nic kompletnie <_<

mam jeszcze 3 pompy i na każdej chodzi jednakowo

Jak masz znajomego pompiarza to niech rozbiera a nie sprawdza.Skoro na nowej kopcił ale miał moc a po połowie roku się skończyło to będzie tylko pompa dla mnie coś nie tak a dokładnie z samo regulatorem

@ Roki212 to co proponujesz nowy silnik już nie robią.Został tylko wałek rozrządu krzywki na wysokość nie wydarte ale na może wytarte co może powodować za krótki okres otwarcia zaworów.

#276 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 09:56

Kopcenie/dymienie C-330 witam ja kilka naście lat temu miałem problem po kapitalnym remoncie też mi bardzo kopcił ,okazało się że nowa głowica jest do d*py kiedy zawiozłem ją na gwarancie to powiedzieli że jest ok ale na innej było dobrze,po wielkich zmaganiach udało mi się jej pozbyć .morze i u ciebie coś z nią jest nie tak ,.

#277 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2275 postów

GG-3578015

Napisany 19 styczeń 2013 - 10:02

Kopcenie/dymienie C-330 Nowy silnik lub na podmianę to nie sztuka, kolega zrobił kapitałkę czyli można powiedzieć że ma silnik jak nowy tylko coś nie gra.
Co do pompy też tak myślałem że pompa, ale jak napisał że na 3 chodzi tak samo to wydaje mi się mało prawdopodobne aby były tak samo uszkodzone.
Nie napisał jeszcze nic o popychaczach czy wymieniał wgłębiania się w nich wyrabiają i laska potrafi się zawieszać
Co do głowicy to sam już nie wiem co może być w niej uszkodzone skoro trzyma ciśnienie na 29 czyli jest szczelna nic tam więcej nie ma, no chyba że właśnie za dużo splanowana i wtryski są za nisko, ale nie spotkałem się z czymś takim

Edytowany przez Roki212, 19 styczeń 2013 - 10:04.

#278 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2626 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 10:05

Kopcenie/dymienie C-330 A jakom tą głowice kupiłeś Chełmno czy chińszczyznę.Ja w każdym razie chińczyków nie zakładam nikomu jak jest stara do wyrzucenia.

#279 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 10:17

Kopcenie/dymienie C-330 dokładnie to nie pamiętam jaka to była ale z znakiem ursusa na pewno ,a o ile dobrze pamiętam to ona ciśnienie to dobrze trzymała ale miała wadę,ta prowadniczka w której jest zawór [wiecie o co mi chodzi] ,głowica miła skazę właśnie tam gzie wciska się tom prowadniczkę i olei kapał na zawór a potem na tłok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2626 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 10:23

Kopcenie/dymienie C-330 Baartus Sprawdź jeszcze ile zanurza się wtryskiwacz w głowicy ale to nie głowica jak przed remontem na starej tak było to ja tylko obstawiam pompę i wałek.A jeszcze jeden numer czy wtryskiwacze utrzymują ciśnienie to znaczy jak podpinasz pod zegar pompujesz i puszczasz dźwignie to szybko spada ciśnienie na zegarze czy wolno.