Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie C-330

624 odpowiedzi na ten temat

#241 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 14 sierpień 2012 - 19:46

Kopcenie/dymienie C-330 Czy spaliny mają ostry, gryzący zapach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie C-330 Dzisiaj, 07:26
  •  

#242 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 14 sierpień 2012 - 21:43

Kopcenie/dymienie C-330 Kto robił ten remont?Może źle pierścienie pozakładał?

#243 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 21:51

Kopcenie/dymienie C-330 Na początek idź śladem którym wg. mnie dobrze rozumujesz, ustaw początek wtrysku, nie wiem jak ustawiałeś kapilarnie czy tylko na znaki, ale sprawdź kapilarnie i popraw na słuch by ładnie cicho niemetalicznie silnik pracował, wg. mnie masz zbyt wczesny wtrysk.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#244 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 07:33

Kopcenie/dymienie C-330 Też właśnie myślę, że to coś z momentem wtrysku. Cały remont był robiony samemu ale jest na pewno wykonany dobrze bo pod okiem dwóch mechaników. Tylko właśnie prosiłbym o rady jak ustawić ten moment wtrysku bo w instrukcji napraw chyba nic o tym nie pisze a znajomy mechanik na dieslach mało co robił także woli sie nie wypowiadać.

#245 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 17:24

Kopcenie/dymienie C-330 Witam dzisiaj kultywatorowałem ursusem c330 teren był pod górke i to pod sporym kątem tak więc dostał ostro w du** (przepraszam za wyrażenie) z górki miał lekko gorzej pod wyjeżdżać wyjeżdżał ale tak ni za bardzo;/ i przy końcu roboty ciapek zaczął wariować z komina się kpciło i kopci cały czas chodzi nie równo ale moc ma jak wracałem z pola to obejrzałem się do tyłu a tam tyle dymu że drogi nie widać dym z tłumika leci niebieski,siwy,czarny więc moje pytanie brzmi co jest tego przyczyną? -zawory?

#246 Share rafalpop721

rafalpop721

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 18:40

Kopcenie/dymienie C-330 Przyczyna jest prosta przegrzałes go i ci olej bierze a z jakim agregatem pracował???

#247 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 19:45

Kopcenie/dymienie C-330 aha bo jeszcze nigdy go tak bardzo nie katowałem :D a z agregatem ile to nie pamiętam ale wiem że to jest agregat coś koło 2m :)

PS: Tak myślałem też że coś z olejem bo jest minimum oleju na miarce a kilkanaście mth temu był wymieniany no nic zobaczymy po niedzieli jak bd chodził :) ale temperatura wody była w porządku pierwszy raz takie coś mi się zdarzyło dzięki za pomoc :)

#248 Share Hiddenly

Hiddenly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 06:43

Kopcenie/dymienie C-330 a tak poza tematem ta c330 ze zdjęcia twoja?

#249 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 07:12

Kopcenie/dymienie C-330 Ta ze zdjęcia w galerii to moja mam więcej fotek ale musze kabel do kompa od kolegi porzyczyć i je wrzucić na AF :)

#250 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 17:08

Kopcenie/dymienie C-330 słuchajcie to nie to dzisiaj z ciekawości odpaliłem i ciapek pali tylko na 1 cylinder -ursus jest potrzebny bo musze obornik wywieść więc co jest nie tak prosze o pilną odpowiedź:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share rafalpop721

rafalpop721

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 01 październik 2012 - 18:20

Kopcenie/dymienie C-330 Może coś z pierścieniami na tłoku.

#252 Share AdamM83

AdamM83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 02 październik 2012 - 13:11

Kopcenie/dymienie C-330 Sprawdź wtryski, też to miałem i regulacja załatwiła sprawę.

#253 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 02 październik 2012 - 17:37

Kopcenie/dymienie C-330 dzięki za odp ale jakbym miał tak czekać na dpowiedzi to bym nic wczoraj nie zrobił :) poszły wtryskiwacze :) już po regeneracji - w sklepie dziwili się jak mógł ciągnik jeździć skoro one były w stanie takim że lepiej nie pisać xD ale dzięki za chęci tylko szkoda że troche za późno bo najpierw sprawdziliśmy zawory ;/ale trudno się mówi jeszcze raz dzięki :)

#254 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 03 październik 2012 - 17:32

Kopcenie/dymienie C-330 Ja jak swojego ciapka przegrzałem to chodził normalnie tylko olej brał średnio jak orałem np.2ha to wzioł z 2 litry oleju.
Po wyciągnieciu tłoków nic nie zobaczyłem pierścienie całe itd.
Stan pierścieni dobry.
A pomimo tego olej brał okropnie.Palił lekko.
C-360 zrobiłem więc i ciapka C-328 trzeba było rozbierać.
Tak więc w tym roku oba traktory mają nowe zestawy.

#255 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:45

Kopcenie/dymienie C-330 Witam. Mam problem z moja 30-stka a mianowicie ciagnik był słaby i kwalifikował sie pod remont wiec zrobiłem mu kapitalke i zaczeły sie problemy!!!!mianowicie ciagnik jest słaby i bardzo kopci :( remont obejmował wszystko co mozliwe a mianowicie :wał, blok-osiowanie,głowica,nowe zestawy naprawcze,pompa wtryskowa-nowa,wtryski,klawiatura,pompa olejowa.Po złozeniu i ustawieniu zapłonu zapalił bez problemu i to sie nie zmienia ładnie pali i równo pracuje silnik ale kopci na poczatku wiedziałem ze bedzie bo musi sie dotrzec i ułożyć ale przepracował 65mtg i dalej to samo silnik nie ma zrywu jest słaby sam czuje niewielkie górki cały czas kopci podczas jazdy i na postoju jak tylko dotkne gazu to siwo!!!!!!! :( nie mam pojecia co jes grane zrobiłem juz nie jeden silnik w zyciu i zawsze chodziły mi bez zarzutów. Wczoraj znów go rozebrałem i co ..... rozrzad jest ok zapłon rownież zawory ustawione 0,20 i 0.25 zmieniałem róznie i nie ma róznicy zapłonem tez sie bawiłem i brak reakcji oprócz tego ze na opóznionym ciezej pali nie mam juz do niego siły wtryski próbowałem od 110-150bar co 5atm i nie ma różnicy jak kopcił tak kopci teraz sa idealnie 135 i tak juz je zostawie bo tak maja być pompa nowa ale oddawałem na reklamacje bo myślałem ze wadliwa zwrócili bo niby dobra to pojechałem z nia do specjalistycznego zakładu i również wyszło ze dobra to odwiedziłem jeszcze jednego dobrego specjaliste i sprawdzał przy mnie a wiem o co chodzi i wyszło to samo kupiłem nowy filtr powietrza i nic nie pomogło sprawdziłem sprezanie i wyszło mi 29 atm na ciepłym silniku. pomóżcie bo juz nie mam pomysłów i sił!!! :(

#256 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 17 styczeń 2013 - 21:21

Kopcenie/dymienie C-330 Co do rozrządu koła wymieniałeś?? wałek rozrządu wymieniałeś??

#257 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 21:47

Kopcenie/dymienie C-330 Tak jak kolega Roki212 napisał bo wygląda jak by coś z wałkiem rozrządu było nie tak.Czy go wymieniłeś czy został stary i koła czy zmieniałeś.

#258 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 17:34

Kopcenie/dymienie C-330 nie i kola i wałek nie były ruszane ale dzis sprawdzałem i znaki czy z nowymi kołami sie zgrywaja i wychodzi ze jest ok. A jak myslicie wałek mógł sie przekręcićZ???????? -_-

bo krzywki sa jak nowe zero zuzycia

dodam ze ciągnik miał jakies 1.5roku temu okres ze był mocny nawet bardzo i nagle zaczelo sie dymienie i spadek na mocy <_<

#259 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 18:11

Kopcenie/dymienie C-330 A dymi na obu tłokach? Mi 914 wywineła numer jak robiłem kapitalny ugioł się popychacz i na jednym tłoku nie miał ssania. Doszedłem dopiero do tego jak wywaliłem kolektor wylotowy i widziałem że na jednym tłoku jest coś nie tak. Podniosłem zbiornik zdjołem pokrywę a tam niespodziewanka.
A jaki silnik masz u M. Ja też mam M ale ze starym silnikiem od zwykłej 30. Jak robiłem jej kapitalny załadowałem do niej komplet od M i był zonk bo one maja nieco dłuższe tuleje i wystawały ponad blok. Jak próbowałem jedną dobić to pękła tuleja i potem dopiero się skapnołem jak porównałem.

Edytowany przez Grześ, 18 styczeń 2013 - 18:13.

The Truth Is Out There

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Baartus

Baartus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:45

Kopcenie/dymienie C-330 tez stary i tez załadowalem komplety od M ale wczesniej miałem normalne zetoroskie dawały mi 28 atm ale myslałem ze moze jakies wadliwe czy cos no człowiek rozważał kazdą mozliwość ........i wstawiłem od M teraz wiem ze szkoda było wydawać kase na nowe ale za głupote sie płaci <_< mniejsza o to problem pozostał bez zmian czy tamte czy te słaby i kopci. Mam wrazenie ze problem kryje sie w górze silnika bo czemu tak kopci strasznie na czarno jak tylko dotkne lekko gaz dosłowmie troszke milimetry i czarno -_-

a odpowiadając na pytanie to kopci na obu jednakowo identycznie.Dzis siedziaem cały dzien przy silniku i prłóbowałem przyśpieszyć wałek rozrządu o jeden ząb na kole od walka i o jeden opóznic i nic brak reakcji tylko na przyśpieszonym wyrażnie słychać w filtrze zawory jak cofa niewielką ilość powietrza ale to zrozumiałe dla takiego wyprzedzenia

ale pali tak samo lekko i równo pracuje wiec gdzie mam szukać przyczyn?????????? <_< jutro złoze rozrząd bo tam nie ma czego szukać