Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie C-330

624 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 15 maj 2012 - 21:52

Kopcenie/dymienie C-330 Sprawa jest prosta i są dwie możliwości jak ropa może się dostać do pompy: pierwszą z nich jest zużyta pompa zasilająca w nowszej wersji tej pompy wystarczy wymienić sam oring na popychaczu jeśli ciągnik dobrze chodzi,
druga możliwość to ropa dostaje się poprzez zużyte sekcje. Co do problemu z cieknącą ropą to ta rurka to jest właśnie przelew i jak jest za dużo oleju lub właśnie ropa dostaje sie do oleju to nią wycieka nadmiar.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie C-330 Dzisiaj, 07:49
  •  

#222 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 15 maj 2012 - 21:56

Kopcenie/dymienie C-330 Jak zamiast oleju jest ropa to pewnie jakaś sekcja walnęła także samemu to ciężko będzie zrobić. Najlepiej dać do regeneracji za jakieś 250zł i spokój.

#223 Share Hiddenly

Hiddenly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 16 maj 2012 - 17:51

Kopcenie/dymienie C-330 A gdy będe jezdzic to nic sie nie stanie? az tak bardzo nie przepuszcza ta rurka tylko kapie z spustu oleju pompy wtryskowej

Edytowany przez Hiddenly, 16 maj 2012 - 17:56.

#224 Share Hiddenly

Hiddenly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 19 maj 2012 - 09:42

Kopcenie/dymienie C-330 a co z olejem w pompie?

#225 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 19 maj 2012 - 15:50

Kopcenie/dymienie C-330 sam sprawdziłem stan oleju w pompie i bagnecik suchy :D , jaki tam przychodzi olej ten sam co do silnika ?

#226 Share Hiddenly

Hiddenly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 maj 2012 - 06:18

Kopcenie/dymienie C-330 Nie pompa ma swój olej ale jeśli masz taki sam problem jak ja to podoobno ten olej wyleci ci z ropa a nie martw sie o pompe bo ropa wystarczająco dobze smaruje :)

#227 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 20 maj 2012 - 11:57

Kopcenie/dymienie C-330 nalej ten sam co do silnika bez problemu

Thug

#228 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 23 maj 2012 - 20:48

Kopcenie/dymienie C-330

W Krotoszynie nie robią zestawów naprawczych do C-330 ani c-360 od kiedy Mahle przejeło firmę,czyli już chyba z 10lat.
Importują je nie wiadomo skąd i tylko podpisują się swoim logo.
Teraz to już nie wiadomo co kupić.U mnie w okolicy jest dwóch mechaników co zajmują się profesjonalnie naprawą ciągników i oni robią tylko na tulejach Zetor'a.Jak chcesz inne to tylko na swoją odpowiedzialność.Kiedyś rozmawiałem z właścicielem takiej firmy "Sprawka" w Częstochowie o tulejach Mahle to powiedział że to to samo co Zetor tylko w innym opakowaniu a cena X2.

a skad masz takie informacje?? z tego co ja wiem to raz na jakis czas uruchamiaja linie i tuleje jada do "zetorow" tylko tloki i pierscienie sprowadzaja....

#229 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 21:40

Kopcenie/dymienie C-330

Części z thm są robione z plasteliny i utwardzane są gumą do życia taką balonówką turbo Dodany obrazek

Nie zgadzam się z waszymi opiniami na temat THM. Jeśli chodzi o zestawy naprawcze to ja mam przy swoim C355 zroione już 600Mth i nie narzekam ani oleju nie wywala i kompresja też ok. także trzeba umiejętnie docierać silnik a nie narzekać na firmę. I uwierzcie mi że jeśli chodzi o zestawy to jest zwyczajna loteria, nawet Mahle się zdarza reklamować. A jeśli ktoś ma dużo kasy to niech oleje te śmieszne zestawy Zetorka i założy URSUSA z pierścieniami z górnej półki czyli Primowskimi, ale z doświadczenia wiem że każdy zakłada zestawy na jakie go stać. :)

#230 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 14 lipiec 2012 - 22:16

Kopcenie/dymienie C-330 A powiedz czemu tuleja THM jest najlżejsza?? Kolega sprawdzał jakiś czas temu najcięższa jest z zestawu Zetor PDC, następnie Krotoszyn i Ursus porównywalna waga, a właśnie THM najlżejsza. Nie podam wartości bo kto by to pamiętał, kolejność utkwiła mi tylko w głowie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 15 lipiec 2012 - 07:44

Kopcenie/dymienie C-330 A o czym to niby ma świadczyć że jest najlżejsza? [o ile rzeczywiście jest] Bo jakoś nie rozumiem.....

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#232 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 15 lipiec 2012 - 07:51

Kopcenie/dymienie C-330 Mówił mi że chodzi o materiał z jakiego wykonana, ale nigdy jakoś się nad tym nie zastanawiałem

#233 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 07:59

Kopcenie/dymienie C-330 Różnica w jakości materiału na pewno jest ale żeby to się przekładało na znacząca różnicę w wadze to nie sądzę ...... Prędzej jest różnica w grubości ścianek tulei

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#234 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 10:11

Kopcenie/dymienie C-330 @mariuszd93, stal to nie tylko stop żelazo-węgiel, kolejność ułożenia atomów w cząsteczce, ilość poszczególnych atomów, odległość między nimi, dla ciebie to jest stal i to jest stal, dla innych to austenit, ferryt, martenzyt, perlit, bainit itd.....
@ursus55 600mth to jest nic, z życia wiem że najdłużej wytrzymują właśnie zetorowskie i mahle, 4-6tys mth, zależy jak jest użytkowane, w tych tulejach bardzo często kawitacja dziurę zrobi, a zużycie jest w normie, pierścienie primy wytrzymują do ok 3tys mth. Ja innych nie zakładam bo jak szybko padnie silnik to sobie tylko wystawie opinię, bo ludzie nie pojmują że te części to dziadostwo i to po 3 latach padnie, ja takiej odpowiedzialności na siebie nie biorę, albo robimy po mojemu, albo w ogóle.

Kto oszczędza na częściach i remoncie, ten płaci 2 razy.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#235 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 16 lipiec 2012 - 10:34

Kopcenie/dymienie C-330 @bobytempelton obrońcom THM, GMP i Steel Power nie przetłumaczysz hehe

#236 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 20:25

Kopcenie/dymienie C-330 Nie jestem obrońcą niczego . Dziwi mnie tylko że niby znacząca różnica w wadze i nie sądze żeby miała związek ze składem stopu . ten co to ważył i rozpowszechnił powinien też zmierzyć objętość zużytego materiału

#237 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 18 lipiec 2012 - 09:30

Kopcenie/dymienie C-330

Polecam TopAgrar Styczeń 2010 jest artykuł właśnie o naprawie poczciwego Ciapka Dodany obrazek

Na stronie www.agrofoto.pl jest ten artykuł tylko że w archiwum. Żeby wejsć do archiwum potrzeba numer karty oraz numer klienta. Też bym prosił o te skany, jeśli to jeszcze aktualne ;)
welcome :D

#238 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 10:41

Kopcenie/dymienie C-330 Witam.
Chyba nic takiego nie było jeszcze pisane bo nie znalazłem.
Mam problem ze swoim silnikiem trzydziestki. Jest po remoncie: nowe koncówki wtrysków, nowe zestawy naprawcze, uszczelnienia...
Tylko mam problem bo dziwnie dymi. Odcień wacha się pomiędzy białym a delikatnie zachodzącym na niebieskawo (czasami), zdaża się też trochę czarnego. Slyszałem, że trzeba ustawić początek wtrysku. W instrukcji pisze, że ma on się zaczynać 30*+-1*. Ale jak to zmierzyć i ustawić. Może jest innym powód.
Jeśli ktoś spotkał się z takim czymś lub wie jak to naprawić proszę o odpowiedź.

#239 Share Tomek2196

Tomek2196

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Tuning, Leyland SW-400 ! :P

Napisany 14 sierpień 2012 - 12:43

Kopcenie/dymienie C-330 niebieski dym to objaw spalania oleju Sprawdź to : http://www.forum.alf...bieski_dym.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 18:23

Kopcenie/dymienie C-330 Silnik na pewno nie bierze oleju bo jest po remoncie. Nie ma na szans, zeby palił olej. Dym jest bardziej biały niż niebieski to, że jest niebieski to chyba złudzenie nawet. Jest bardziej biały, a czasami ma przebłyski czarnego.