Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nordsten CLG 250

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmuje się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które sieję to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe.

Napisany 28 kwiecień 2017 - 19:10

Nordsten CLG 250

Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nordsten CLG 250 Dzisiaj, 07:58
  •  

#2 Share modrzew

modrzew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 20:11

Nordsten CLG 250 posiadam siewnik Fiona 2,5m i według mnie to jest dużo lżejszy od Poznaniaka (moja opinia tzw na oko) ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 18 lipiec 2017 - 20:10

Nordsten CLG 250 Witam!Dołączamy się do tematu i chce zasięgnąć rady kogoś,kto ma,lub miał siewnik Nordsten clg livt-o-matic 2000,szerokość 2.5m,z czerwoną klapą(nowszy model)
Myślę o kupnie takiego siewnika używanego do C-330 i mam parę pytań...
Czy nie jest zbyt ciężki do takiego ciapka? Na co zwracać uwagę przy kupnie? I znajdzie części do tego modelu gdzieś...
A może lepiej poszukać Poznańska na skrzyni olejowej?
Dziękuję za uwagę

Dodaj odpowiedź