Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima 110 & Pronar 5340. Który lepszy?

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share farmer15555

farmer15555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 11:27

Zetor Proxima 110 & Pronar 5340. Który lepszy? Wolał bym 100 razy bardziej Pronara niż tego zetora w którym od ponad 10 lat jest nie zmienione nic a tył tego ciągnika wygląda tak samo jak 7211 nie wspomnę już o apetcie na ON

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima 110 & Pronar 5340. Który lepszy? Dzisiaj, 04:51
  •  

#22 Share przemekuliski

przemekuliski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 11:32

Zetor Proxima 110 & Pronar 5340. Który lepszy? porównaj SB cenę oraz odległość serwisu
kilku właścicieli na agro foto ma pronary jak i dane Proxima
zawsze możesz poszukać ursusa 3110 nh T5 lub case farmal

#23 Share Bartek_3320

Bartek_3320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta,mechanika,majserkowanie,rolnictwo,

Napisany 28 kwiecień 2017 - 11:32

Zetor Proxima 110 & Pronar 5340. Który lepszy? Stawiał bym na zetora

#24 Share STIG0013

STIG0013

Agronom

• Members
  • PipPipPip
  • 1610 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 11:34

@ Farmer A więc jaki model zetora proxima posiadasz skoro mówisz o spalaniu ?

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#25 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3080 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 11:38

Nie lepiej w tej cenie jakąs Forterre używaną kupić ? Do 130 tyś brutto można kupić z niskim przebiegiem fajny ciągnik. A będzie lepsza od tych w/w.

#26 Share aprochota

aprochota

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 12:29

Zetor Proxima 110 & Pronar 5340. Który lepszy? @FARMER. a sprubuj wymienic pompe od podnosnika w pronarze i w zetorze. mialem pronara to przy 1000 mtg wysiadla pompa a dostep do niej jest kary godny a zetora mam juz 10 lat 3500mtg i pompa chodzi i jest na wierzchu

#27 Share JdCinek

JdCinek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 12:58

Zetor Proxima 110 & Pronar 5340. Który lepszy? Zetora mam już 10 i większych awari nie było (kilka drobnych np. wymiana pływaka, małe sprzegielko) , a tak to naprawdę super ciągnik choć ma tylko 85 KM to jest bardzo mocny .

#28 Share stasiek45

stasiek45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 13:57

Zetor Proxima 110 & Pronar 5340. Który lepszy? Pronarów 5340 jest dość mało dlatego też nie wiele o nim się dowiesz, lecz podejrzewam że jak dobrze pogadać to dadzą Ci go na testy i sam ocenisz czy wystarczy do twoich maszyn i czy wgl ten ciągnik Ci pasuje.

#29 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 15:01

Zetor Proxima 110 & Pronar 5340. Który lepszy? Myślę że pronar wypada trochę lepiej przede wszystkim markowa jednostka napędowa deutz ,w zetorze silnik z rzędową pompą wtryskową kultura pracy silnika żadna ,w razie awarii zetor polska i tak stwierdzi że to twoja wina ,wiem to ze swojego przykładu ,mam zetora proximę to powiem że taki bezawaryjny to on nie jest ,w poruwnaniu do 7211 jest dużo delikatniejszy .Mam też pronar co prawda inny model też przytrafiła się awaria ale podejście serwisu fabrycznego pronara dużo lepsze .,a co do spalania to kiedyś na forum pisałem że proxima power 100 z 96 konnym silnikiem przez cały dzień spali tyle samo paliwa co pronar 1221 a2 który ma 132 km i w polu zrobi dużo więcej na tym samym paliwie .Napewno pronar z silnikiem deutz będzie oszczędniejszy i trwalsze mimo mniejszej pojemności silnika .pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 22:34

Należy jeszcze dodać, że układ oczyszczania spalin w Pronarze jest prostszy. W Zetorze do silnika starej osiemdzisiątki dołożono zawór recyrkulacji EGR, katalizator DOC, filtr cząstek stałych DPF i katalizator SCR wymagający płynu Adblue, Pronar zaś ma tylko EGR i DOC

#31 Share farmer15555

farmer15555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 29 kwiecień 2017 - 05:14

Zetor Proxima 110 & Pronar 5340. Który lepszy? W okolicy jest 7 zetorów i żaden nie powie że ten ciągnik jest oszczędny. Padające pompki sprzęgł podczas sezonu na sianokiszonki rolnik zadzwonił do serwisu przyjechali wymienili pojechali a rolnik za kilka minut znów zadzwonił nawet nie dojechali do bazy ( 40km ). Ktoś kto kupuje zetora za tą cenę jest pozbawiony ambicji. W kabinie nawet musisz dopłacić z głupią regulacje kierownicy przy tych pieniądzach również klimatyzacja powinna być w standardzie. A tył tych ciągników wygląda gorzej gorzej jak w zetorach 7211.

#32 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3080 postów

Napisany 29 kwiecień 2017 - 09:13

Jeszcze nie można zapominać, jeśli jeździsz dużo drogą asfaltową to Zetory strasznie SKACZĄ, czasem opanować się nie da jak zacznie przód skakać jak piłka :mellow:  (zmiana ciśnienia w oponach, zdejmowanie/zakładanie obciążników praktycznie nie pomaga)

#33 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 29 kwiecień 2017 - 10:01

Około rok temu mieliśmy identyczny dylemat z ta różnica że ciągnik miał być pomocniczy. Po zapoznaniu się z cenami oraz wyposażeniem padło na P5 - różnica była w okolicach 30tyś w takim samym wyposażeniu co Plus 110 - oba z ładowaczami firmowymi. W Zetorze cena jest ciekawa w podstawie a w niej dostajemy 40letni fotel, kierownice na rurce bez regulacji itp.
Ktoś wyżej porównywał wyposażenie z tabelek na stronach producenta ale tam nie ma takich szczegółów jak choćby standardowo montowane w 5340 błotniki skrętne, radio, poszarzenie tylnych błotników, regulacja kierownicy w 2 płaszczyznach z możliwością szybkiego odkładania co ułatwia wysiadanie(w Zetorze za dopłata jest regulacja na zaciskach której szybo nie da się odłożyć a dodatkowo jedna z dźwigienek koliduje z przełącznikiem od świateł jak dobrze pamiętam), wyświetlacz wielofunkcyjny pokazujący min. spalanie chwilowe, napięcie ładowania, przejechany dystans, prędkość ciągnika, obroty WOM itp.
Pronar jest znacznie masywniejszy - szczególnie jeśli chodzi o tylny most to można go śmiało do Forterry porównać. Proxima na zwolnicach może nie jest zła ale bardziej bym się do niej kierował gdyby chodziło o modele do 90KM przy większych modelach budzi to trochę moje obawy co do wytrzymałości.

Prawie każdy patrzy na pojemność silnika a nikt nie zwraca uwagę na układ wtrysku. Motor 3.6l Deutza nie jest mułem wbrew pozorom, chętnie wkręca się w obroty i za bardzo nie nie zastanawia.

Do Pronara polecam dobrać na fotel Grammera(oryginalny jest niewygodny) i klimatyzację oraz szersze opony marki Taurus - o wiele lepiej się na nich ciągnik prowadzi niż na oryginalnych Cultorach . Jeśli też nie będziesz brał ładowacza to zastanowiłbym się nad przednim TUZ zamiast obciążników - różnica w cenie coś około 2000zł netto.

Jeśli masz jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.

Nie wiem po co niektórzy wypisują o Pronarach pierwszych generacji które w gruncie rzeczy były Belarusami w polskim ubraniu. Tamte modele nie mają nic wspólnego z omawianym w temacie ciągnikiem więc po co te wywody i mącenie o ruskich, tanich częściach?

Edytowany przez MgrLukash, 29 kwiecień 2017 - 10:16.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#34 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 900 postów

Napisany 29 kwiecień 2017 - 13:16

Co to pojemności silnika w P5- w Tymie T1304 będą montować Deutza o tej samej pojemności i mocy 127 KM. Czyli silnik w Pronarze wyżyłowany jeszcze nie jest :)

#35 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 29 kwiecień 2017 - 20:52

Zetor Proxima 110 & Pronar 5340. Który lepszy? Pronar ma także w standardzie EHR Boscha a Proxima zacinający się indyjski podnośnik Mita.
@lukash jakiej firmy jest u Ciebie pompa hydrauliczna. Dasz radę zczytać?

#36 Share Zet7211MF6140

Zet7211MF6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 kwiecień 2017 - 21:43

Zetor Proxima 110 & Pronar 5340. Który lepszy? MgrLukash

Dzięki za szczerą wypowiedź. Własnie też myślałem o szerszych oponach, klimatyzacji, tuz-ie przednim i obciążnikach na tylnie koła ale nie wiem czy jest taka możliwość.

#37 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 30 kwiecień 2017 - 10:28

Ten silnik o mocy 127KM już kilka lat napędza DF 5130 oraz jego bliźniaków z koncernu.

Pompa zdaje się jest made in Ilaty ale jaka dokładnie firma nie pamiętam.

Fotel Grammera też bierz nawet mechaniczny, mieliśmy na testach tego z ich własnym siedzeniem to nie dość że niezbyt wygodne to jeszcze ten zagłówek zasłania widoczność a podczas zamykania tylnej szyby można sobie ręce o niego poobijać, dodatkowo wypadało to pokrętło od regulacji. Dopłata do mechanika to 1200zł netto a wygoda o wiele większa.

U nas jest prawie pełna opcja jedynie co można było wziąć to PitonFix i zaczep transportowy automatyczny - pierwszy byłby praktycznie nie używany a co do drugiego to ten zwykły z długim sworzniem jest wygodniejszy od automatu bo nie trzeba wysiadać żeby odczepić przyczepę

Obciążników na tył nie maja ale skoro bez problemu podnosi bele po JD 578 z nożami, krokodyla pełnego obornika oraz 2 BB to chyba tył lekki nie jest.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share Zet7211MF6140

Zet7211MF6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 maj 2017 - 09:26

Zetor Proxima 110 & Pronar 5340. Który lepszy? Dokładnie nie jest lekki i o to mi też chodzi.

Dodaj odpowiedź