Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ?

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3086 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 16:54

Lepiej dozbierać parę groszy i kup pasówkę JD i będziesz śmigał Fendt-em też ładnie oczywiście bez noży. W pasówce będzie miał najlżej. Jak to się mówi z gówna bicza nie ukręci :). Wiadomo jak mniej mocy trzeba wolniej jeździć ale zbić można dobrze i 60KM i 100KM (  prasa musi być dobra ) i różnicy nie będzie widać oprócz w czasie.

Wrażeń dostarczają stajnie Renualt; 120.54, 133.54, 150.54, 180.94 oraz Deutz Fahr; DX85, K410, Agrostar 6.31, Agrostar 6.81.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
John Deere 6830 Premium z ładowaczem Quick (nie Fendt, Valtra, Kubota)

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 199000.00 PLN
  • 28 gru 2017
MASSEY FERGUSON 6180 renault 6290 zetor 6280 case john deere 6190

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 67900.00 PLN
  • 21 gru 2017
John Deere 6330 Premium 2010r Power Quad , 125KM

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 187000.00 PLN
  • 10 gru 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? Dzisiaj, 11:59
  •  

#22 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Zainteresowania:Wódka to twój wróg, więc lej ją w mordę. Ale nie masz z nią żadnych szans, bo ona cię o ścianę i o podłogę. Z wódką walka nierówna - ty ją w mordę, a ona Cię na ziemię, On da jej buzi i do gardła wleje, a ona go o glebę.

Napisany 28 kwiecień 2017 - 19:37

To fakt :D teram mam dylemat bo chciałem zakupić krone 125 130 łancuchowa a teraz w gre wchodzi jeszcze ta jd belarka już dawno o niej trochę myslalem idzie nia normalnie prasowac slome i jak to jest z tymi pasami co ile sie je zmienia ? no może i tak rok dwa trzy pobeluje fendtem i pomysle o czyms 6 garowym dzieki za opowiedz pozdrawiam :)

#23 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3086 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 20:07

Do słomy pasówka jak znalazł ja też zastanawiałem się nad zakupem pasówki JD dla mnie do słomy to świetne prasy. 

Wrażeń dostarczają stajnie Renualt; 120.54, 133.54, 150.54, 180.94 oraz Deutz Fahr; DX85, K410, Agrostar 6.31, Agrostar 6.81.

#24 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Zainteresowania:Wódka to twój wróg, więc lej ją w mordę. Ale nie masz z nią żadnych szans, bo ona cię o ścianę i o podłogę. Z wódką walka nierówna - ty ją w mordę, a ona Cię na ziemię, On da jej buzi i do gardła wleje, a ona go o glebę.

Napisany 28 kwiecień 2017 - 20:12

Do slomy moze i tak ale jak jest z nimi w sianokiszonce ? jak dobrze bele zbic to pasy sie nie rozleca ? 

#25 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3086 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 20:16

Pasy się nie rozlecą chyba że bardzo dużo robisz sianokiszonki ( ja właśnie dlatego jej nie wybrałem i wybór padł na inną)  jedynie przy bardzo zielonym materiale jest problem że owija się na dolnym wałku czasem.

#26 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 932 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 22:32

Do zwijającej do sianokiszonki 100km musi być. Sąsiad dalszy ciąga famarola zetorem 8145 i efekt nieraz słyszę ,że mu kiszonka gnije. Kuzyn robi 1014 z sipmą 1221 z tego co wiem problemów nie ma.

A przy okazji ile ha do prasowania?

#27 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3004 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 22:44

ale pierdoły piszesz... dziwnym trafem zapinam przedpotopowego Rollanta  do 70KM i jakoś sianokiszonka nie gnije, krowy wciągają aż się uszy trzęsą. Jakżeś jest amator to w życiu dobrej sianokiszonki nie zrobisz chociażbyś miał najnowszy, najdroższy sprzęt

#28 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 29 kwiecień 2017 - 08:39

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? Do prasowania co by to nie było, nie wystarczy prasa i ciągnik wielkiej mocy potrzebna jest jakaś wiedza i głową na karku .
Zapina taki tepawy gościu do prasy 150KM i cheja do przodu aby jak najwięcej ,aby jak najszybciej potem lament kiszonka się zepsuła prasa do du-y bo awaria goni awarie albo się prasa spaliła ,ale jak latał z nią po polu to nawet do tylu nie patrzy koń daje rade to gaz w podłogę ryj od ucha do ucha i potem pisze na forum ile to on bel w godzinę zrobil.

#29 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 29 kwiecień 2017 - 09:44

A na co uwazac przy zakupie tej prasy i ile warto jest za nia dac ? prasowania bedzie tak coś ok 10 ha sianokiszonki i troche siana jeszcze wpadna jakies uslugi pewnie  slomy nie licze bo jej prawie nie bede belowac a o wiekszym koniu do belarki z czasem tez bede myslal bo szkoda mi malego traktora meczyc. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share rolnik34

rolnik34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 29 kwiecień 2017 - 09:51

ja mam c 360 prasa polmot warfama 2003 rok i jest super

#31 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 29 kwiecień 2017 - 15:03

ja mam c 360 prasa polmot warfama 2003 rok i jest super

zajezdzisz ta c360 w tej prasie moj sasiad beluje 100 konnym traktorem i w kiszonce ma co robic jak dobrze bele zbic a ty chcesz c360 dobrze belowac ? 

#32 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 932 postów

Napisany 29 kwiecień 2017 - 23:05

ale pierdoły piszesz... dziwnym trafem zapinam przedpotopowego Rollanta  do 70KM i jakoś sianokiszonka nie gnije, krowy wciągają aż się uszy trzęsą. Jakżeś jest amator to w życiu dobrej sianokiszonki nie zrobisz chociażbyś miał najnowszy, najdroższy sprzęt

Czytaj moją odpowiedź dokładnie. Ja nie robię sianokiszonki tylko sąsiad.

#33 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3004 postów

Napisany 30 kwiecień 2017 - 05:57

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? Dobrze... To idź powiedz sąsiadowi żeby w końcu przyłożył się do roboty a ty nie ciś kitu w temacie, o którym pojęcia nie masz

#34 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 932 postów

Napisany 30 kwiecień 2017 - 18:14

No ale jeśli u mnie było by bydło na większą skalę a była belarka to farmer by w niej latał i jakoś by się robiło. Tylko pisałem gnije ale zastanowić się albo dziury w folii i powietrze albo coś źle robione.

Edytowany przez farmtrac8244, 30 kwiecień 2017 - 22:39.

#35 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 01 maj 2017 - 08:04

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? Panowie jak się sprawdza belarka jd 550 w kiszonce zgniot i wielkosc balota ustawiony konkretnie pasy się nie rozleca nada się ta prasa do sianokiszonki ?
i na co uważać przy kupnie tej prasy. dzięki za odpowiedź :)

#36 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3086 postów

Napisany 04 maj 2017 - 14:04

Nadaje się do sianokiszonki, tym bardziej przy takim areale o jakim mówisz. Przede wszystkim sprawdź w jakim stanie są pasy, czy dużo już spinek mają. I jak przy każdej innej prasie zwróć uwagę na podbierak czy prosty. Ogólny stan, czy coś na pierwszy rzut oka nie jest nadmiernie wyeksploatowane.

Najlepiej wskocz do tematu i poczytaj bądź podpytaj.

http://www.agrofoto....john-deere-550/

Edytowany przez corrado, 04 maj 2017 - 14:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 06 maj 2017 - 21:37

Okej dzięki wielkie :)

Dodaj odpowiedź