Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ?

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Zainteresowania:Wódka to twój wróg, więc lej ją w mordę. Ale nie masz z nią żadnych szans, bo ona cię o ścianę i o podłogę. Z wódką walka nierówna - ty ją w mordę, a ona Cię na ziemię, On da jej buzi i do gardła wleje, a ona go o glebę.

Napisany 27 kwiecień 2017 - 16:07

Witam interesuję się w niedalekim czasie kupnem prasy głównie do sianokiszonki mam fendta 80 km i już wiem że to będzie za mało koni gadałem z gosciem ktory naprawia sprzety i pracuje uslugowo sam powiedział ze do belarki minimum 90km i 6 garów moj sasiad ma taki zestaw i traktor dostaje po d*pie i traktor juz nie chodzi najlepiej... ile koni traktor musi mieć żeby bela była zbita na maxa chodzi mi o te normalne bele nie male  120 km wystarczy ? zeby bela była bela a nie papuciem polska dwunastka sprawdzi sie w belarce ? kupno belarki i traktora do niej jest oplacalne na malym areale zawsze jeszcze wchodza jakies uslugi czasami pozdrawiam jesli temat w zlym miejscu albo juz taki byl to przepraszam szukałem podobnego tematu i nie moglem znalesc :) 

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik Rolniczy FENDT 822, 1995 r., DO NEGOCJACJI !!!

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Fendt
  • 105000.00 PLN
  • 10 sty 2018
New Holland T 7.220 stan jak nowy!!

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 269000.00 PLN
  • 22 gru 2017
Ciągnik sadowniczy New Holland BOOMER 30 (mini traktorek, ciągniczek)

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 47800.00 PLN
  • 07 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? Dzisiaj, 11:15
  •  

#2 Share viperwlkp

viperwlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 16:20

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? a jaka belarke kolego chcesz kupic?

#3 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Zainteresowania:Wódka to twój wróg, więc lej ją w mordę. Ale nie masz z nią żadnych szans, bo ona cię o ścianę i o podłogę. Z wódką walka nierówna - ty ją w mordę, a ona Cię na ziemię, On da jej buzi i do gardła wleje, a ona go o glebę.

Napisany 27 kwiecień 2017 - 16:24

Właśnie nie wiem tak coś do 20 tyś pierwszo chcę wiedzieć jaka moc traktora musi być bo jak widze zdjęcia z belująca c360 to smiech mnie bierze bela papuć u mnie gościu warfamą jak beluje zgniot ustawiony konkretnie internacional 105 km i traktor wcale tak lekko nie ma. 120 km styknie zeby sianokiszonka byla zbita na maxa i traktor nie byl po paru latach do remontu ? 

Edytowany przez Fendt308lsa, 27 kwiecień 2017 - 16:26.

#4 Share viperwlkp

viperwlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 17:03

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? no a ta warfsma dobrze mu sie sprawuje? bo chce ursusa kupic a to jest to samo a mam do tego 912

#5 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 18:35

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? To kup pasową prasę z nożami to i tym Fandem będziesz ciągał. Znajomy ma faraboli pasową 18 noży i ciąga ją belarusem 90km pracował tak 6 lat nic się z ciągnikiem nie działo. Belki też pierwsza klasa. Drugi ma prasę Kuhna też pasową nie wiem ile tam jest noży ciąga ją 90km John Deere.

#6 Share kali2107

kali2107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 542 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 18:43

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? żeby było super z nozami to 140km. ale 120 też dobre bele zrobi.

#7 Share sułodaw

sułodaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 19:05

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? prasa carraro 1200 i mf 255

#8 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3007 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 19:07

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? Tak tak... Stara wyjechana prasa za 20tys i tobie się marzą zbite na maxa belki... Zejdź na ziemię z tym swoim budżecikiem. Tu nawet 200KM nie pomoże jak prasa szrot

#9 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 19:29

Ta warfama już trochę wyrobiona z tego co mi wiadomo już ją co najmniej raz naprawiał ale fakt faktem i troche belek robi bo i dla siebie i po usługach lata :) co do tego to nie jestem taki pewien do pras z nozami trzeba jeszcze wiecej koni chyba. carro jak sie sprawuje ta prasa ? myslalem o krone 120 130 jakoś tak powie mi ktoś ile mniej wiecej trzeba koni zeby bela byla zbita na maxa 120 km starczy traktor nie bedzie dostawal zbytnio po d*pie ? wiesz sporo ludzi kupuje prasy za taki przedzial cenowy i prasa szrotem nie jest wszystko zalezy od tego czy sie znasz na tym i jaka prase patrzysz sa rozne okazje mozesz kupic fendta 312 w stane idealnym jak jest okazja a i za 60 tys mozesz kupic zloma znam takie przyklady wiec wiesz roznie to bywa trzeba umiec szukac :)

#10 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 20:21

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? Skoro wszystko wiesz to po co pytasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 20:37

Skoro wszystko wiesz to po co pytasz?

nic takiego nie powiedziałem a pytam bo po to jest forum moje pytanie to po prostu ile traktor potrzebuje mocy zeby dobrze zbic sianokiszonke moze ktos wie bo pracuje na danym sprzecie wiec pytam :)

#12 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 27 kwiecień 2017 - 20:45

To  ile  mocy  potrzebuje  -  zależy jaką  prase  chcesz  ciągać .

żeby  to robić  w dobrym  tempie powyżej  80 koni , dla  własnych potrzeb w pasówce    i  70  da  rady .

Oczywiście  bez  nozy  , ale  za 20 tys  z nożami raczej nie kupisz

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#13 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 20:50

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? To ci odpowiem ale i tak nie uwierzysz bo tak jak piszesz to do prasy musi być czołg .
Mam prasę feraboli sprinter 165 i farmtraca 670 co ma 66 km i jak sianokiszonkie zwine bela jak kamień .

#14 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 21:02

Dlaczego mam  nie  uwierzyć  , ja  zwijam  czasem  zetorem  7211  - tez  ma  65  /66 koni  W pasówce  wychodza  super  bele  -  daje  radę  ,

ale dobrego tempa nie  zrobisz 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#15 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 21:15

No tak to fakt wiem ze sporo też zależy od prasy no ale skoro bela jest dobrze zbita takim 70 km to jak bardzo dobrze musi byc zbita po 100 km traktorze ? jakos nie chce mi sie zbytnio w to wierzyc czasami widze jak ludzie beluja jd pasowkami jedni c360 i mowia ze takie dobre bele wychodza a drudzy juz beluja traktorami 100+km to jesli bylby takie dobre bele to nikt by nie belowal wiekszym traktorem niz c360 jak mi gosciu robil bele internacionalem 90 pare km to bele zbite beznadziejnie lekko je scisne szczypcami i sie bela cala sciska jak jakis papierek a traktor tak lekko nie mial fakt moze to i wina belarki ale watpie zeby traktorem mniej niz 100 km dobrze zbic bele ustawic na maks zgniot i zeby dobrze szlo no nie uwierze raz robilem u typka mial traktor 90 pare km juz nie pamietam modelu i belarke clasa to jak sobie belowal zgniot calkiem spoko to chmura taka ze hej traktor tak po d*pie dostawal silnik juz byl do remontu belowal tak pare lat i traktor zajezdzil ale bele byly luks potem szukal cos 100+km do belarki to ze mozna i malym traktorem calkiem ok bele zrobic to wiem tylko ze po paru latach zajezdze traktor w belarce dla tego chce miec zapas mocy i pytam ile najlepiej by bylo miec :)

Edytowany przez Fendt308lsa, 27 kwiecień 2017 - 21:17.

#16 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 21:16

Jeśli ustawisz dobry  zgniot  - to  czy traktor  60  koni , czy 120  bela będzie porownywalna  .

Tylko jeździć musisz wolniej  -  bo mały nie da  rady pogonić

#17 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 21:22

Z tym to róznie :P to prawda wtedy musze wolno jezdzic ale na sama mysl szkoda mi troche traktora myslalem o tym zeby  kupic belarke przemeczyc sie fendtem z nia dwa trzy lata i kupic cos 6 garowego zeby tak traktora nie dobijac zawsze moze pare belek bym zrobil uslugowo tylko czy sie oplaca takie cos ?

#18 Share sułodaw

sułodaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 06:05

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? ja mam carraro i sie sprawuje elegancko kupiłem 4 lata temu i jak dotąd zadnej awarii jedynie brakujące palce podbieraka wymieniłem

#19 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 07:26

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? Wszystko zależy od belarki. Ja claasa 180 ciagam też 180 km i robota idzie aż miło popatrzec. Do mniejszej prasy 90 km powinno wystarczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 28 kwiecień 2017 - 16:35

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ? Nie kupuj żadnego Ursusa bo to zlomostwo nie nadające sie do belarki.

Dodaj odpowiedź