Zaloguj się, aby obserwować  
RolPro10

WOM 2030

Polecane posty

RolPro10    13

Na jakiej zasadzie działa wom w tym modelu ? O co chodzi z tym hamulcem wom? Dlaczego w pozycji włączonej wałek sie nie kręci ? Co może być przyczyną ? Jak to naprawić ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

spróbuje wytlumaczyc to jak najprosciej
w skrzyni biegow sa dwa silowniki hydrauliczne od wom jeden od sprzegla drugi od hamulca i podlaczone sa do rozdzielacza ktorym jest dzwignia do włączania wałka działa to tak: jeżeli dzwignia wom jest w pozycji wyłączonej to siłownik sprzęgający wom rozłącza tarczki a siłownik od hamulca blokuje obrot walka włączając wałek te siłowniki działają w drugą strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolPro10    13

Teraz rozumiem czyli w moim przypadku nie załącza (w pozycji "włączonej") wałka. To przyczyną może być ze siłownik sprzegające wom nie załaczaja tarczek a siłownik  od hamulca dalej blokuje obroty i sie nie zwalnia? Dodam że na "biegu neutralnym" gdy dzwingienka od wałka jest w pozycji "na luzie" to wałek sie obraca ale można go zatrzymać przy użyciu belki (ręką nie utrzymasz). I jak go zatrzyma to słychać takie ocieranie i szelest. Dodam że traktor stał 7 lat nie jeżdżony bez uruchomiania. Trzeba go rozpoławiać? Co moze być przyczyną?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolPro10    13

a jak włączysz wałek to sie wcale nie odraca nawet ręką nie da się ruszyć?

anie nie drgnie! ręką nie ruszy w żadnej pozycji przy właczonym silniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolPro10    13

on sie wgl nie załacza, na tej pozycji "właczony" co ma sie obracać to sie nie kręci. gdy jest wyłaczony to sie obraca ale go zatrzymasz reka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj