jendrek

Rozerwany filtr oleju

Polecane posty

jendrek    124

Witam, mam problem jak w temacie, dzisiaj odpalam zetora po czasie siewu a tu nagle tryska olejem, patrzę a to filtr rozerwany, wkręciłem nowy filtr, dolałem oleju i to samo.

Macie jakiś pomysł co się stało, do końca było wszystko dobrze ?

post-1953-0-97183300-1493142889_thumb.jpg

Edytowano przez jendrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zbyt wysokie ciśnienie oleju.Sprawdź czy ciśnienie rośnie wraz ze wzrostem obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2120

A czy normalne jest to po zapaleniu 1 raz ciagnika kontrolka gasnie dopiero po 2 s? Filtr odsrodkowy olej milvus ciagnik zetor 6245? Mam zwykla 60 to tam gasnie juz podczas odpalenia ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw proponuję zmierzyć ciśnienie lub wymienić czujnik i wtedy dopiero pytać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Kolego napiszę Ci tak  :jak po wymianie czujnika na wolnych obrotach i  rozgrzanym oleju nie zapala sie lampka smarowania to nie ma powodu do zmartwień  .

Zanim zgaśnie lampka układ smarowania musi się wypełnić olejem tym bardziej jak masz pusty  filtr odśrodkowy,który potrzebuje oleju żeby działał - w 60-tce masz puszkę która jest wciąż zalana


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2120

Na wolnych obrotach i rozgrzanym oleju kontrolka sie nie zapala, tylko zaniepokoiło mnie to bo kiedy chyba szybciej po zapaleniu kontrolka gasła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No niestety, teraz tak robią czujniki, każdy działa inaczej, dają od C-330 do 60-tki, a tam powinny być różne. Ale faktycznie, dobrze by było mu dla pewności zmierzyć ciśnienie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dagmar88
      Witam wszystkich użytkowników forum. Z góry przepraszam za umieszczenie tematu w niewłaściwym dziale.
      Mam Zetora 6341. Rocznik 1998. Wyjście wałka z przedniego napędu, obrobiły się frezy, muszę wymienić ten wałek. Odkręciłem pokrywę tego wałka, odepchnąłem przy użyciu dwóch śrub N10. Pokrywa odchodzi na odległość1 cm. Jednak dalej nie chce odejść. Co mam zrobić? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez andrzej1975
      Witam mam problem z zetorem 6341 a dokładniej z przybywającym olejem w skrzyni a ubywającym w silniku. Z tego co zauważyłem to pompa hydrauliki  musi zasysać olej z silnika. Jaka to może być przyczyna????
    • Przez Adek0505
      Witam. Jestem na etapie zakupu ciągnika zetor 6245, wybrałem właśnie ten model z powodu dobrej opinii na jego temat, jak i łatwo dostępnych tanich części. Ale ostatnio dobry znajomy zaproponował mi odprzedaż swojego ciągnika zetor 6341 z 1997r. w dobrej cenie i pojawił się dylemat. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej o tym ciągniku, szukałem opinii na jego temat ale ciężko o coś konkretnego. Tak wiem ze ten ciągnik jest mocniejszy od 6245. Jak jest z ich awaryjnością? Czy części są tak samo dostępne jak do tych starszych modeli? Czy części są też w tak przystępnych cenach? I czy jest prawdą że części do niego pasują z zetora 7745? Czy skrzynia biegów i most jest też taki jak w 7745? Bardzo proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj