dex1988

Modernizacja starej przyczepy - posuw hydrauliczny od przyczep ZAMET

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dex1988    7

Witam

Mam przyczepę T-072, jestem w trakcie wymiany tulejek w podbieraczu, postanowiłem zamontować w niej posuw hydrauliczny. Jak wiecie w tej przyczepie posuw działa razem z podbierakiem i jak się wyrzuca siano to podbierak cały czas musi pracować i tulejki się niepotrzebnie wyrabiają.

 

Posuw postanowiłem zrobić taki ja w przyczepach ZAMET, ale nie wiem jakie siedzą tam zębatki, może ktoś kto ma taką przyczepę napisać mi jaki jest skok i ilość zębów na zębatkach, bo silnik (chłonność 200cm3) i wszystko do podłączenia już zamówiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Przy pompie o wydajnosc 25l przy 1600 obrotach pompy silnik zrobi Ci 120 przez minute. Cisnienie nie ma duzego znaczenia, tylko wydajnosc.. Do tego powinienes miec najlepiej jakąś regulacje szybkosci, teraz wystarczy dobrac odpowiednie przelozenie.
W moim ciagniku mam wydajnosc 50 l wiec silnik by dawal nawet 240 obrotow. Wiec musisz miec zawor do regulacji tego... Przełożenie robisz gotowe, albo dorabiasz tryby na zamówienie


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

Zębatki już są u tokarza, myślę że przełożenie będzie dobre, Z-11 na silnik i Z-34 na oś przyczepy (skok łańcucha 3/4 cala). Co do obrotów, to jak będą za duże postanowiłem założyć reduktor, ale to dodatkowe 300zł, więc na razie zobaczę jak będzie na samym silniku. Za dwa tygodnie zębatki powinny być przetoczone, wrzucę zdjęcia i napiszę czy wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Nie reduktor, a regulator przeplywu oleju. Np vpr3 rfp3 . powinien on utrzymac stalą dawke bez wzgledu na obciązenie silnika hydraulicznego i bez wzgledu na szybkosc przepływu na zasilaniu


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

czesc,  i jak twoje postępy z  zamontowaniem posuwu hydraulicznego ? jestem bardzo ciekaw,  ponieważ sam zamierzam coś takiego zrobic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7
Napisano (edytowany)

Dodałem kilka zdjęć do galerii z tym posuwem. Wszystko działa jak należy, tylko muszę wałek odłączać jak wyrzucam siano, bo wiecie jak w c-360 jest z hydrauliką. Co do prędkości posuwu, to wrzucam terenową 1 w ursusie C-360 i na wolnych obrotach (1000), całą przyczepę wyrzucę na długości skrzyni ładunkowej, więc posuw jest jak dla mnie idealny. Sorry że tak długo wrzucałem te zdjęcia , ale w tym roku też coś tworzę (zdjęcie w galerii).

Edytowano przez dex1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Type255
      Witam,
      To mój pierwszy post i witam wszystkich.
      Czytałem nieco zanim napisałem ale mam wątpliwości i proszę tych co wiedzą coś na ten temat o poradę.
      Przyczepy potrzebuję w cenie powiedzmy do ok.5000 PLN ale widzę ze można i za 3-4 tys. kupić. Zamierzam zbierać tylko siano na powierzchni do 2ha.
      Celuję raczej w polskiej produkcji przyczepy z racji większej dostępności części z podbierakiem hydraulicznym. Nie wiem do końca jak to jest z wielkościami ale dla mnie to jak najmniejsza bo pole mam blisko i nie ma problemu zwozić siano na kilka razy. Dmuchawę mam.
      Przeglądając sieć natrafiam najczęściej na modele z Mirosławca T-010, T-050, T-072 i każda ma jeszcze dodatkowy numerek po ukośniku np. T-010/5. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i który typ będzie dla mnie najlepszy?
    • Przez bamber14
      Wujek chce kupic przyczepe samozbierajaca class sprint 4000 s ale chcialby wiedziec jakie jest zapotrzebowanie mocy i jaka jest minimalna szybkosc walka ?. Bo na przyczepie cos tam pisalo ale nie wiadomo o co chodzi a na necie nie umiem znalezc
       
      Z góry dzieki
    • Przez ŻakowskiSławomir
      witam, ma ktoś taką przyczepę lub był oglądać tą z ogłoszenia? jak się sprawują te przyczepy? jak z dostępnością części? na co uważać przy zakupie? jaki jest koszt wymiany podłogi w takiej przyczepie? pozdrawiam  https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-samozbierajaca-CID757-IDV3Hv3.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=2
    • Przez sebastian1224
      Witam mam problem z posuwem w swojej przyczepie Claas sprint 445s 
      Mianowicie chodzi o to że nie mogę cofnąć taśmy 
      Chodzi tylko do przodu i to tylko z jednego guzika a z guzika który jest do cofania nie chodzi 
      Ktoś miał z was taki przypadek i wie na czym polega usterka?
    • Przez Morela15
      Witam 
      Czy ktoś posiada taką przyczepę? Warta uwagi? Można prosić opinie? Czy ktoś wie jak wygląda cenowo?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj