Skocz do zawartości

Zdjęcie

Modernizacja starej przyczepy - posuw hydrauliczny od przyczep ZAMET

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 25 kwiecień 2017 - 12:51

Witam

Mam przyczepę T-072, jestem w trakcie wymiany tulejek w podbieraczu, postanowiłem zamontować w niej posuw hydrauliczny. Jak wiecie w tej przyczepie posuw działa razem z podbierakiem i jak się wyrzuca siano to podbierak cały czas musi pracować i tulejki się niepotrzebnie wyrabiają.

Posuw postanowiłem zrobić taki ja w przyczepach ZAMET, ale nie wiem jakie siedzą tam zębatki, może ktoś kto ma taką przyczepę napisać mi jaki jest skok i ilość zębów na zębatkach, bo silnik (chłonność 200cm3) i wszystko do podłączenia już zamówiłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modernizacja starej przyczepy - posuw hydrauliczny od przyczep ZAMET Dzisiaj, 07:09
  •  

#2 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 06 maj 2017 - 18:03

Modernizacja starej przyczepy - posuw hydrauliczny od przyczep ZAMET Przy pompie o wydajnosc 25l przy 1600 obrotach pompy silnik zrobi Ci 120 przez minute. Cisnienie nie ma duzego znaczenia, tylko wydajnosc.. Do tego powinienes miec najlepiej jakąś regulacje szybkosci, teraz wystarczy dobrac odpowiednie przelozenie.
W moim ciagniku mam wydajnosc 50 l wiec silnik by dawal nawet 240 obrotow. Wiec musisz miec zawor do regulacji tego... Przełożenie robisz gotowe, albo dorabiasz tryby na zamówienie
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modernizacja starej przyczepy - posuw hydrauliczny od przyczep ZAMET Dzisiaj, 07:09
  •  

#3 Share dex1988

dex1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 maj 2017 - 10:15

Zębatki już są u tokarza, myślę że przełożenie będzie dobre, Z-11 na silnik i Z-34 na oś przyczepy (skok łańcucha 3/4 cala). Co do obrotów, to jak będą za duże postanowiłem założyć reduktor, ale to dodatkowe 300zł, więc na razie zobaczę jak będzie na samym silniku. Za dwa tygodnie zębatki powinny być przetoczone, wrzucę zdjęcia i napiszę czy wszystko działa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 08 maj 2017 - 16:23

Modernizacja starej przyczepy - posuw hydrauliczny od przyczep ZAMET Nie reduktor, a regulator przeplywu oleju. Np vpr3 rfp3 . powinien on utrzymac stalą dawke bez wzgledu na obciązenie silnika hydraulicznego i bez wzgledu na szybkosc przepływu na zasilaniu
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M