Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 15:59

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 trzeba wciskać sprzęgło jeśli nie wciśniesz zaczynają mrugać światełka jazdy do przodu i tyłu i wyje żeby zmieniać kierunek wciskasz sprzęgło przełączasz czekasz na sygnał puszczasz sprzęgło i jedzie w drugą stronę
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 Dzisiaj, 20:57
  •  

#22 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 23:07

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 pare dni temu ogladałem MF 6150 i nie było w nim żadnego sygnału dzwiekowego ale sprzegło wciskałem z przyzwyczajenia:) ale własnie dziwnie migały lampki od kierunku jazdy. migały raz jedna raz druga. dlaczego tak mogło być?

#23 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 22 styczeń 2011 - 19:09

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 Co robimy najpierw, wciskamy sprzęgło i przerzucamy rewers czy można przed sprzęgłem przerzucić już rewers?
Mowa o rewersie Elektro-hydraulicznym.

#24 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 19:51

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 Można zrobić tak jak mówisz i też się kierunek zmieni gwałtownie aż szarpnie ciągnikiem nie raz tak praktykowałem. Czy tak można to nie wiem myślę że na nie dużych prędkościach nic nie powinno się stać.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#25 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 19:57

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 sprzęgło do końca
przerzucasz rewers
patrzysz że kontrolka się zmieniła
puszczasz sprzęgło
i jedzie w drugą stronę

ot cała filozofia

#26 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 20:09

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 @masseyferguson6140 w tych MF-ach nie ma przekładni nawrotnej takiej jak w najnowszych ciągnikach z rewersem elektrohydraulicznym. Rewers o którym piszecie jest bardzo podobny do tych stosowanych w seriach 30xx 31xx i serii 61xx z mechanicznym rewersem. Jedyna różnica jest taka że w tym elektrohydraulicznym zamiast dźwigni jest siłownik, który zmienia położenia kół zębatych.

Także mówiąc krótko jest to rewers mechaniczny z innym sterowaniem. Dlatego nie uważam zeby takie używanie rewersu służyło dobrze kołom zębatym i synchronizatorom. Sam napisałeś że mocno szarpie ciągnikiem a to właśnie przez to że dochodzi do gwałtownego zazębienia kół i natychmiastowej zmiany kierunku jazdy. W takiej sytuacji przenoszone momenty są dość duże co bardzo obciąża przekładnię.

Edytowany przez rafik256, 22 styczeń 2011 - 20:10.

#27 Share FerdekKiepski

FerdekKiepski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 20:48

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 W MF z serii 61XX były dwa rodzaje rewersów mechaniczne obok dźwigni zmiany biegów albo elektryczne (nie elektrohydrauliczne ani mechaniczne) pod kołem kierownicy. W rewersach elektrycznych dźwignie można przerzucić w każdym momencie ale kierunek jazdy zmieni się dopiero po wciśnięciu sprzęgła. Po prostu rewers elektryczny nie jest zintegrowany ze sprzęgłem. W wersjach mechanicznych dźwignie można przerzucić tylko przy wciśniętym sprzęgle i wtedy też zmienia się kierunek.

#28 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 20:53

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 @FerdekKiepski sama elektryka zmienisz tryby?znasz się na tym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 20:55

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 ciekawe rzeczy piszesz. W takim razie jak dochodzi do przesunięcia wybieraka w tym rewersie elektrycznym? Czyżby był tam silnik elektryczny skoro według ciebie nie ma tam siłowników ani dzwigni.

W MF z serii 61XX były dwa rodzaje rewersów mechaniczne obok dźwigni zmiany biegów albo elektryczne (nie elektrohydrauliczne ani mechaniczne) pod kołem kierownicy.

#30 Share FerdekKiepski

FerdekKiepski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:01

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 Nie wiem jak to dokładnie działa ale są to rewersy elektryczne. Ostatnie zdanie 3 akapitu o MF 6170.
http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/kupujemy-uzywany-ciagnik,8428.html

Edytowany przez FerdekKiepski, 22 styczeń 2011 - 21:18.

#31 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:11

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 wydaje mi sie że wiem jak działa ten rewers i jak to się odbywa. Właśnie dlatego zostanę przy zdaniu że jest on elektrohydrauliczny. Mówiąc prosto w zmianę kierunku jazdy jest zaangażowana elektryka (dźwignia rewersu) i hydraulika (siłownik).

W tym artykule jest napisane że sterowanie jest elektryczne co nie zmienia faktu że rewers jest elektrohydrauliczny.

Edytowany przez rafik256, 22 styczeń 2011 - 21:39.

#32 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 23 styczeń 2011 - 08:58

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 Ja w swoim zauważyłem, że jeśli najpierw wcisnę sprzęgło zatrzymam się potem dopiero rewers to ma chwile zastanowienia, czasem muszę go lekko bujnąć do przodu lub tyłu, może tryby nie zawsze się zgrają.
Natomiast gdy w trakcie jazdy przerzucę rewers potem sprzęgło to ciągnik sam wyhamuje po czym następuje zmiana przełożenia i mogę już jechać do tyłu i na odwrót.
Co do szarpnięcia to jest to raczej zmiana kierunku jazdy bo ciągnik toczy się jeszcze do przodu po czym zaczyna jechać do tyłu, praktycznie nie ma momentu w którym on stoi w miejscu.

#33 Share grzesiek92

grzesiek92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 luty 2014 - 22:45

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 Witam . Jestem posiadaczem Massey Ferguson 6130 z 1996 roku. Mam problem z rewersem. Ciągnik tylko jedzie do tyłu. Wszystkie 4 biegi i półbiegi działają .Żółw -Zając ---działa. Ciągle migają diody od jazdy przód-tył. Do tego słychać dźwięk prawdopodobnie odpowiadający za ten rewers. Przy ustawieniu kierunku jazdy do przodu ciągnik stoi w miejscu i nadal kontrolki mrugają na zmianę. Elektrozawory sprawne-żaden się nie zakleszcza. Moduł sprawdzony podnośnik działa,wałek działa. Napęd i blokada raczej nie działa bo po kliknięciu nic się nie wyświetla. Dodam ,że pod odpaleniu ciągnika wszystkie kontrolki gasną tylko pozostaje ten dźwięk z mrugającymi diodami kierunku jazdy. Czujnik ciśnienia oleju ,czujnik przy pedale sprzęgła sprawdzony... juz nie wiem gdzie mam szukać przyczyny. Jeśli ktoś miał podobny problem albo zna przyczynę proszę o wskazówki . Traktorek pracował z ładowaczem czy to możliwe żeby rewers się rozsypał ?

#34 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 17 luty 2014 - 18:52

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 W moim 6120 dynashift przyczyna takiej usterki był akurat sterownik ten pod kabina. Sprobuj jeszcze zamienic kable od rewersu ten co odpowiada za jazde do tylu daj go na przod i zobacz czy się kierunek jazdy zmieni. Jeżeli miałeś wszystko dobrze to tak nagle raczej Ci sie nie rozsypal. u mnie bynajmniej to pierw zaczal wyskakiwać podczas jazdy a jak już całkowicie padl to kupa zgrzytu była i na wstecznym z pola zjechałem. Przeczytaj sobie na forum temat REWERS może cos pomoze

#35 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 30 maj 2014 - 19:40

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 Podepnę się pod temat. Gdzie w serii 61xx znajduje się głośniczek który generuje piszczenie przy przerzucaniu rewersu. Jak go kupiłem to działało to piszczenie a potem przestało. Nie działał mi brzęczyk od ręcznego. Namierzyłem go po prawej stronie w konsoli. Rozebrałem, przeczyściłem i działa. Tego od rewersu nie mogę znaleźć. Ktoś wie gdzie on się znajduje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 15:39

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180 Dla zainteresowanych brzęczyk od rewersu znajduje się po prawej stronie w konsoli pod brzęczkiem od ręcznego. Takie duże okrągłe coś na samym dole. Kupiłem za 3zł malutki brzęczyk (buzzer), podłączyłem i działa :) . Ważne żeby kupić brzęczyk o dźwięku ciągłym.