maxifarmer

Rewers elektrohydrauliczny w mf 6180

Polecane posty

maxifarmer    0

kupiłem nie dawno mf 6180 z rewersem elektrohydraulicznym i mam takie pytanie czy gdy się zatrzymuję i wciskam sprzęgło ciągnik jest cały czas na biegu można bez niczego sobie przełączać na tym rewersie czy przy wciśniętym sprzęgle nie powinno się przełączaś rewersu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxifarmer    0

piszcie coś napewno ktoś ma ciągnik z rewersem elektrohydraulicznym i wie już o takich sprawacz co nieco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Nie za bardzo kapuje twój post ale hmm może o to Ci chodzi. Jeżeli masz rewers elektrohydrauliczny i np bieg 2 to bez sprzęgła możesz zmienić kierunek jazdy za pomocą rewersu. Jak to jest przy postoju i wbitym biegu itd to myślę że wygląda to w ten sposób ze możesz mieć sprzęgło wciśnięte. Najlepiej spróbuj:)


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxifarmer    0

wiem że przy takim rewersie przełącza się go bez sprzęgła ale nieraz trzeba się zatrzymać na nieco dłużej a wyłączać za każdym razem bieg np;przy orce na małym kawałku z pługiem obrotowym 5 to trzeba się na chwile zatrzymać na wciśniętym sprzęgle i czy wtedo powinno się czy raczej nie manipulować rewersem bo to że na wciśnietym sprzęgle to wiem że się da go przełączać o to mi chodz tyle że czy na dłuższą metę nie spowoduje to jakichś awarii bo skrzynia w tych modelach z półbiegami i rewersem po jakieś usterce przaktycznie w naszych warynkach jest nie do naprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Ale ty przy tym rewersie masz bieg neutralny??


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxifarmer    0

nie rozumie tego określenia bieg naturalny ale chodzi ci pewnie o to że ciągnik nie ma włączonego żadnego kierunku jazdy, ja mam rewers elektrohydrauliczny i niem takiego czegoś, cały czas musi byc włączony jakiś kierunek jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Wg mnie takie przełączanie nie powinno uszkodzić skrzyni gdyż ciągnik nie znajduje się w ruchu a ten rewers możesz sobie przełączać nawet chwile przed wciśnięciem pedału sprzęgła


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxifarmer    0

ten rewers wogółe nie wymaga sprzęgła używa się go podczas jazdy oczywiście przy razsądnych prędkosciach nie wciskając nigdy sprzęgła ale właśnie czy jak jednak wciśniemy czy to nie wpływa na skrzynie na dłuższej mecie negatywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

w mf wciska sie sprzegło przy przełączaniu przód / tył bo inaczej nie pojedzie - rewers elektrohydrauliczny nie ma połozenia neutralnego -czyli nie mozesz go rewersem wyluzowac


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Dla mnie to jest jakiś właśnie dziwny przypadek, że kolega nie wciska sprzegła przy zmianie kierunku jazdy widocznie ktos coś tam już musiał grzebać i to uprościł.


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Kolego gangster nikt nic nie zmieniał i nie uproszczał. Po prostu rewers elektrohydrauliczny już tak ma w oryginale. Rewers mechaniczny potrzebuje sprzęgło a w elektrohydraulicznym robi to za ciebie mechanizm hydrauliczny. Jak się mylę to poprawcie:)


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Być może się mylę, ale ja się jeszcze nie spotkałem w serii 61xx żeby zmieniać kierunek jazdy bez użycia sprzęgła gdy występuje rewers przy kierownicy


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W serii MF 6100 rewers jest i musi być przełączany ze sprzęgłem dopiero nowsze serie umożliwiają zmianę bez sprzęgła a posiadają nawet dodatkowo coś w stylu potencjometra którym można ustawić agresywność rewersu :lol:.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

No, czyli wniosek się nasuwa taki, że kolega ma coś zmienione w tym rewersie, że bez sprzęgła przełącza


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z którego roku jest MF kolegi może pod koniec wypustu serii 6100 były montowane już drugiego typu ale wątpię w to.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tony    0

W 6180 można przełączyć rewers w czasie jazdy ale kierunek zmieni się dopiero po wciśnięciu czujnika pod sprzęgłem. Może u Ciebie ten czujnik jest na stałe "zmostkowany". Nie wiem czy jest to wykonalne, to tylko taka moja hipoteza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

te po "96r. nie miały synchronizatorów tylko coś innego i tam bez sprzęgła można bylo przełączać


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Ja to rozumiem tak ze .. jedzie jedzie jedzie wciska sprzeglo ciagnik lekko przystaje i zmieniam kierunek jazdy rewersem z wbitym biegiem i puszczam jedzie do tylu SAm osobisci tak robie bo lzej pusze sprzeglem niz rewersem ktory powyzej 1 biegu zaczyna lekko szarpac albo to moje zludzienie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

ja już się pogubiłem w waszych wypowiedziach. Czyli w serii 61XX trzeba wciskać sprzegło podczas zmiany kierunku jazdy czy nie? i czy można przełaczac podczas jazdy ciagnika czy trzeba się zatrzmać, przełączyc i wtedy jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

trzeba wciskać sprzęgło jeśli nie wciśniesz zaczynają mrugać światełka jazdy do przodu i tyłu i wyje żeby zmieniać kierunek wciskasz sprzęgło przełączasz czekasz na sygnał puszczasz sprzęgło i jedzie w drugą stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

pare dni temu ogladałem MF 6150 i nie było w nim żadnego sygnału dzwiekowego ale sprzegło wciskałem z przyzwyczajenia:) ale własnie dziwnie migały lampki od kierunku jazdy. migały raz jedna raz druga. dlaczego tak mogło być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Co robimy najpierw, wciskamy sprzęgło i przerzucamy rewers czy można przed sprzęgłem przerzucić już rewers?

Mowa o rewersie Elektro-hydraulicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić tak jak mówisz i też się kierunek zmieni gwałtownie aż szarpnie ciągnikiem nie raz tak praktykowałem. Czy tak można to nie wiem myślę że na nie dużych prędkościach nic nie powinno się stać.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

sprzęgło do końca

przerzucasz rewers

patrzysz że kontrolka się zmieniła

puszczasz sprzęgło

i jedzie w drugą stronę

 

ot cała filozofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj