Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wygrodzenia i uwięzie dla bydła opasowego

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adam16482

Adam16482

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Mieszkam w wsi Zębowo k.Torunia.Prowadzę razem z rodzicami gospodarstwo rolne o powierzchni 14ha.Interesuje się rolnictwem, motoryzacją i mechaniką.Zapraszam na mój kanał you tube http://www.youtube.com/user/Adam16482ify/videos?view=0
    Zapraszam:)

Napisany 20 kwiecień 2017 - 20:59

Witam  :) Mam w planach przeróbkę obory na bydło opasowe lecz na uwięzi i chciał bym się dopytać jakie polecacie wygrodzenia, jakiej grubości ściankę rury żeby nie było że zamontuje a byki mi powyginają, bo to jednak nie krowa i jakie polecacie uwięzie dla bydła, lepiej na pionowych łańcuchach i jarzma czy na zwykłych łańcuchach. Ogólnie zastanawiam się nad założeniem właśnie jarzem. Jakbyście mogli pochwalcie się jakie macie uwięzie i wygrodzenia oraz napiszcie wady i zalety.  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wygrodzenia i uwięzie dla bydła opasowego Dzisiaj, 11:33
  •  

#2 Share zbigniewmaszyn

zbigniewmaszyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 21:40

również chętnie zobaczę ciekawe rozwiązania

#3 Share PawelKtm525

PawelKtm525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 22:14

Wygrodzenia i uwięzie dla bydła opasowego Ja np byki w wadze powyżej 500kg uczepiam na łańcuchy grubość drutu 5mm i sprawdzam spawy bo jak maja juz 800 to potrafia rozgiac jak nie bylo zespawane

#4 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 06:14

Wygrodzenia i uwięzie dla bydła opasowego jest taki łańcuch specjalnie łączony na ogniwach. mam go w oborze ale w necie nie mogę znaleźć żeby więcej go kupić.

#5 Share ursus_c-330

ursus_c-330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 07:11

Wygrodzenia i uwięzie dla bydła opasowego zalezy czy bedzie na plytkiej ściółce czy na gglebokiej u mnie mają lancuchy 8mm grubosci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3360 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 07:20

Ogólnie łańcuchy robią trochę bez pojęcia, od żłoba do krętacza ma być gruby , mocny, na szyi cieńszy - nazbierało mi się ze 20 łańcuchów do regeneracji to wszystkie zerwane i powycierane właśnie w miejscach od żłoba do krętacza a dalej jak nowe 

#7 Share PawelKtm525

PawelKtm525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 07:38

Wygrodzenia i uwięzie dla bydła opasowego A sąsiedniej wiosce znajomy trzyma byki luzem ale ma duzo ponad 80 i trzyma je na glebokiej ściółce ale praktycie im nie scieli i stoja w błocie po kolana i twierdzi ze nie skacza bo ciezko im noge z tego wyjąć:D

#8 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 08:47

hehe ma w tym troche racji, chociaz na głebokiej sciółce to nie wiem jak trzeba słac zeby sie nie zapadały, ja nie powiem słomy mam na styk i oszczedzam, zapadaja sie tez do kolan ale tak to czysciutkie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Rolnik7343

Rolnik7343

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1191 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 10:38

A sąsiedniej wiosce znajomy trzyma byki luzem ale ma duzo ponad 80 i trzyma je na glebokiej ściółce ale praktycie im nie scieli i stoja w błocie po kolana i twierdzi ze nie skacza bo ciezko im noge z tego wyjąć :D

A kogo to obchodzi ? :rolleyes: Komentarz w ogóle nie związany z tematem ;)