Adam16482

Wygrodzenia i uwięzie dla bydła opasowego

Polecane posty

Adam16482    3

Witam  :) Mam w planach przeróbkę obory na bydło opasowe lecz na uwięzi i chciał bym się dopytać jakie polecacie wygrodzenia, jakiej grubości ściankę rury żeby nie było że zamontuje a byki mi powyginają, bo to jednak nie krowa i jakie polecacie uwięzie dla bydła, lepiej na pionowych łańcuchach i jarzma czy na zwykłych łańcuchach. Ogólnie zastanawiam się nad założeniem właśnie jarzem. Jakbyście mogli pochwalcie się jakie macie uwięzie i wygrodzenia oraz napiszcie wady i zalety.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193

Ja np byki w wadze powyżej 500kg uczepiam na łańcuchy grubość drutu 5mm i sprawdzam spawy bo jak maja juz 800 to potrafia rozgiac jak nie bylo zespawane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

jest taki łańcuch specjalnie łączony na ogniwach. mam go w oborze ale w necie nie mogę znaleźć żeby więcej go kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ogólnie łańcuchy robią trochę bez pojęcia, od żłoba do krętacza ma być gruby , mocny, na szyi cieńszy - nazbierało mi się ze 20 łańcuchów do regeneracji to wszystkie zerwane i powycierane właśnie w miejscach od żłoba do krętacza a dalej jak nowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193

A sąsiedniej wiosce znajomy trzyma byki luzem ale ma duzo ponad 80 i trzyma je na glebokiej ściółce ale praktycie im nie scieli i stoja w błocie po kolana i twierdzi ze nie skacza bo ciezko im noge z tego wyjąć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

hehe ma w tym troche racji, chociaz na głebokiej sciółce to nie wiem jak trzeba słac zeby sie nie zapadały, ja nie powiem słomy mam na styk i oszczedzam, zapadaja sie tez do kolan ale tak to czysciutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

A sąsiedniej wiosce znajomy trzyma byki luzem ale ma duzo ponad 80 i trzyma je na glebokiej ściółce ale praktycie im nie scieli i stoja w błocie po kolana i twierdzi ze nie skacza bo ciezko im noge z tego wyjąć :D

 

A kogo to obchodzi ? :rolleyes: Komentarz w ogóle nie związany z tematem ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj